SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa ścienna Disderot B3 Zobacz większe

Lampa ścienna Disderot B3

KOD: 250sdB3

ID: 112001

Rok produkcji1957
Rodzaj lampyLampa ścienna
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantRené-Jean Caillette
ProducentDisderot
Kraj pochodzeniaFrancja

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Disderot B3

Metalowa lampa ścienna

Projektant: René-Jean Caillette
Rodzaj: Lampa ścienna
Rok produkcji: 1957
Kod produktu: B3

Dane techniczne

25 x wys.25 mm
waga: 0,615 kg

Opis

Ta lampa, pierwotnie zaprojektowana jako reflektor przed wynalezieniem światła punktowego, daje silne światło, które można skupić.
Może kierować swoje światło w dół do czytania i oświetlania pokoju lub może być ustawione w górę, aby świeciło w kierunku sufitu . Elegancki wygląd i piękne lakierowane metale i pozłacane brązy tworzą współczesny design, wzbogacony o nową gamę kolorów.

Źródło światła: 60W maks. E27
Materiały: lakierowany mosiądz, pozłacany mosiądz lub matowa czerń, drewno

René-Jean Caillette

René-Jean Caillette - zdjęcie projektantaJest inicjatorem trzech najbardziej wpływowych grup twórczych swojego pokolenia: grupy Saint-Honoré, grupy 4 dla wydawcy Charron i wreszcie ACMS z mistrzem Marcelem Gascoinem i jego kolegą Michelem Mortierem. Całe życie uczestniczy w najważniejszych francuskich i międzynarodowych wystawach i otrzymuje wszystkie nagrody i największe wyróżnienia: nagrodę René-Gabriela w 1952 roku, Grand Prix wystawy światowej w 1958 za krzesło „Diament” i srebrny medal Triennale w Mediolanie za jego fotel z chromowanego i rattanowego metalu.
Projektuje mityczne meble, które są częścią kolekcji najważniejszych muzeów świata, takie jak słynne krzesło ze sklejki „Diament”, jego jadalnia „Sylvie” z rewolucyjną podstawą dla 1961 Salon des Arts ménagers, czyli wyjątkowa toaletka z palisandru i chromu z trzema okrągłymi lustrami, którą można zobaczyć w muzeum Sztuki Dekoracyjnej w Paryżu.
Jego kariera nie kończy się na tym, ponieważ jest doskonałym nauczycielem i uczy od 25 lat w największych francuskich szkołach, w których szkoli wielu najbardziej wpływowych graczy w dzisiejszym świecie projektowania artystycznego i architektury wnętrz.
Histor sztuki Patrick Favardin powiedział o nim:
 estetyka wywodzi się z samych źródeł najbardziej wyrafinowanej elegancji. Prostota jego form nie wynika z ascetycznego minimalizmu, ale z etyki, która łączy piękno z największą dyskrecją.”
Projektuje kilka modeli oświetlenia dla Warsztatów Pierre Disderota, w tym bardzo piękną lampę podłogową przy ul. na samym początku lat pięćdziesiątych, seria ultra nowoczesnych przegubowych kinkietów, w tym wariacja na podłodze i seria lamp parkietowych z wieloma żarówkami w 1971 roku.

Tagi

Disderota, René-Jean Caillette; Oświetlenie wewnętrzne, Kinkiety, lampa ścienna, Kinkiety w stylu współczesnym, Metalowe kinkiety, Lampy ścienne z mosiądzu, Kinkiety Direct Light, Kinkiety LED, Regulowane kinkiety, Kinkiety

Napisz opinię

Lampa ścienna Disderot B3

Lampa ścienna Disderot B3

Ta lampa, pierwotnie zaprojektowana jako reflektor przed wynalezieniem światła punktowego, daje silne światło, które można skupić. Może kierować swoje światło w dół do czytania i oświetlania pokoju lub może być ustawione w górę, aby świeciło w kierunku sufitu . Jego elegancki wygląd i piękne lakierowane metale i pozłacane brązy tworzą współczesny design, wzbogacony o nową gamę kolorów. Źródło światła: 60W max E27 Materiały: lakierowany mosiądz, pozłacany mosiądz lub matowa czerń, drewno

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek