EUGENI QUITLLET

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 21 z 21 elementów
Pokazuje 1 - 21 z 21 elementów

EUGENI QUITLLET

Produkty projektanta: Eugeni Quitllet

Kataloński projektant Eugeni Quitllet urodził się w 1972 roku. Ukończył szkołę artystyczną Llotja w Barcelonie. Chętnie określa siebie jako „Disoñador”, hiszpańską mieszankę projektanta i marzyciela. Jego wyimaginowana przyszłość jest wolna od grawitacji, z niesamowitą estetyką podsumowaną w połączeniu cyfrowej precyzji i gładkich krzywych. Ten urodzony na Ibizie industrialny marzyciel po raz pierwszy był świadkiem, jak wiejski odcinek plaży stał się nieformalnym centrum ultranowoczesnej muzyki elektronicznej, zanim dorastał w Barcelonie, miejscu architektonicznej przepaści, w której organiczne wybuchy Gaudiego łączą się z pawilonem zaprojektowanym przez Miesa van der Rohe, racjonalistyczna marmolada klejnotów zainstalowana w Katalonii, zanim zakorzeniła się w Stanach Zjednoczonych. Eugeni Quitllet mieszka i pracuje w Barcelonie. Trzymaj rękę na pulsie naszego ciągle zmieniającego się paradoksalnego okresu, nie odrywając wzroku od tego pioniera.
Eugeni tworzy najlepiej sprzedające się obiekty pomiędzy rysunkami a rzeźbami, opanowując pełnię i puste przestrzenie, aby odsłonić ukryte w materiale eleganckie sylwetki. Jego kreatywne słownictwo wykracza poza prostą relację między funkcją a stylem, wprowadzając nowe przedmioty na współczesną scenę projektową, zawsze z niesłabnącym entuzjazmem: krzesło Tabu to eksplozja życia dla Alias, wydarzenia na targach w Mediolanie 2014, jak boom, który się rozwija w zsyntetyzowane siedzisko natura i robotyka wymagane w rzeźbie cyfrowej.
W 2015 roku krzesła Tube w Mobles 114 i Dream-Air w Kartell ucieleśniają pasję projektanta do nieważkości. Pierwsza o konstrukcji rurowej łączy w sobie słownictwo współczesnego designu XX wieku. Ten ostatni zaprojektował „Jak szalik na wietrze, sen zawieszony w powietrzu. Dream-Air to prosta rama, która oddaje piękno krzywizny ciała siedzącego w pustej przestrzeni. "
Ten sam rok i ta sama idea lekkości z Cloud-io i Vase-O, gdy krople wody skondensowały się w miejsce na siedzisko i półprzezroczysty wazon w Kartell. Co do kolekcji Dream Tool dla Lexon ponownie w 2015, wynaleziono małe, płynące krajobrazy, w których funkcje są zawieszone w ramie: charakterystyczny proces, który występuje naturalnie w kilku projektach projektantów, takich jak wazony Shine (2013) i lampa Light Air (2011) dla Kartell.
Projektant z Ibizy wydał swoją pierwszą kolekcję outdoorową dla Vondom w 2014 roku z organicznymi i ewoluującymi siedzeniami, połączonymi przez Bluetooth i zdolnymi do rozprzestrzeniania muzyki: jak muszle do słuchania morza według projektanta z Ibizy . silny związek projektantów z tym materiałem, jednym z najlepszych przykładów jest Cloud-io dla Kartell.
Jeśli chodzi o słuchawki VK-1 (2011) w Aëdle, kolejny bestseller w tym procesie, który stał się punktem odniesienia w branży muzycznej, Eugeni Quitllet zaprojektował em jak prawdziwy projekt słuchawek, wykorzystujący najlepsze procesy produkcyjne.
Praktykant na przeciwległych biegunach, w 2014 roku stworzył kolekcję archetypowych i luksusowych sztućców dla Christofle, a także serwis jednorazowego plastiku dla IPI, producenta, dla którego projektował już tace Air France (2012). Nic niezwykłego dla kogoś, kto mówi: „Za każdym razem, gdy staramy się udoskonalić formę, dostajemy nóż, niezależnie od tego, czy jest to projekt łodzi, czy drapacza chmur”. Kontynuuj tworzenie jak najbardziej bezpośredniego i najnowocześniejszego objawienia formy. Od obiektu do przestrzeni, Eugeni Quitllet jest mistrzem projektowania z wyjątkową wizją ponownego przemyślenia naszego otoczenia dzięki stale rozwijającym się innowacjom.
Niedawno nagrodzony Projektantem Roku 2016 przez Maison & Objet.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek