SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa wisząca Quadrifoglio Group Sun Zobacz większe

Lampa wisząca Quadrifoglio Group Sun

KOD: 250sdquadrifogliogroupsun

ID: 97792

Rodzaj lampyLampa wisząca
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantBrian Rasmussen
ProducentQuadrifoglio Group
MateriałTkanina
Kraj pochodzeniaWłochy

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Quadrifoglio Group Sun

Lampa wisząca z tkaniny

Projektant: Brian Rasmussen
Rodzaj: Lampa wisząca

Opis

Lampa wisząca wykonana przez rozcięcie ze sobą 96 razy bardzo cienkich arkuszy białego, czerwonego, czarnego materiału tekstylnego. Wspornik z pomalowanego na czarno metalu.

Sun bada motyw światła na powierzchni lampy: motyw jasności i cienia. Rozcięcia w kloszu pozwalają światłu tańczyć, migotać i podkreślać kulisty kształt, tworząc serię świetlistych eksplozji, tak jak samo słońce... Klosz jest dostępny w eleganckiej tkaninie w kolorze białym, czerwonym i czarnym. Kolekcja Sun to wisząca, stołowa i podwieszana średnica 50 cm. Wersja wisząca również o średnicy 75 cm.

Brian Rasmussen

Brian Rasmussen - zdjęcie projektantaBrian Rasmussen urodził się w Ringsted (Dania) w 1973 roku. W 2000 roku ukończył „Królewską Akademię Architektury” w Kopenhadze. Na pierwszym roku studiów wygrał duński krajowy konkurs studencki „PRISOPGAVE KØBENHAVN” z projektem futurystycznej stacji metra. Po studiach przeniósł się do Wenecji we Włoszech. W 2002 roku zdobył II nagrodę w ogólnopolskim konkursie architektonicznym „BRYGHUS CHRZEŚCIJAŃSKI D. IV” i postanowił otworzyć własną pracownię architektoniczno-projektową w Wenecji. W 2003 roku rozpoczął projekt badawczy „Spotkanie baroku rzymskiego z klasycyzmem nordyckim”. Projekt ten stał się teoretyczną i morfologiczną podstawą wielu jego późniejszych projektów. W 2004 roku wygrał międzynarodowy konkurs artystyczny „TARGETTI LIGHT ART AWARD”, który stał się punktem wyjścia dla jego kariery jako projektanta oświetlenia. W latach 2004-2006 projektował i rozwijał lampę uliczną dla miasta Ringsted w Danii we współpracy z Louis Poulsen Lighting.

Filmy

Tagi

Grupa Quadrifoglio, Briana Rasmussena; Słońce, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy wiszące, lampa wisząca, Współczesne lampy wiszące w stylu; Lampy wiszące z tkaniny; Lampy wiszące LED; Lampy wiszące światła bezpośredniego i pośredniego, Fluorescencyjne lampy wiszące

Napisz opinię

Lampa wisząca Quadrifoglio Group Sun

Lampa wisząca Quadrifoglio Group Sun

Lampa wisząca wykonana ze zszywania ze sobą 96 razy bardzo cienkich arkuszy białego, czerwonego, czarnego materiału tekstylnego. Wspornik z pomalowanego na czarno metalu. Słońce bada motyw światła na powierzchni lampy: motyw jasności i cienia. Rozcięcia w kloszu pozwalają światłu tańczyć, migotać i podkreślać kulisty kształt, tworząc serię świetlistych eksplozji, tak jak samo słońce... Klosz jest dostępny w eleganckiej tkaninie w kolorze białym, czerwonym i czarnym. Kolekcja Sun to wisząca, stołowa i podwieszana średnica 50 cm. Wersja wisząca również o średnicy 75 cm.

Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 REGNUM Róża Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Powstańców 6, 48-250 Głogówek