SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa wisząca Veronese Toh Zobacz większe

Lampa wisząca Veronese Toh

KOD: 250sdveronesetoh

ID: 96758

Rok produkcji2014
Rodzaj lampyLampa wisząca
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantRaphaël Navot
ProducentVeronese
MateriałSzkło
MateriałSzkło Murano
Kraj pochodzeniaFrancja

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Veronese Toh

Lampa wisząca ze szkła Murano

Projektant: Raphaël Navot
Rodzaj: Lampa wisząca
Rok produkcji: 2014

Opis

Dzięki zawieszeniu TOH (Trigonometric Oval Hemisphere) projektant Raphael Navot zademonstrował swoją pomysłowość, aby przesuwać granice rzemiosła. Stawiając Veronese nowe wyzwania artystyczne, kontynuował dziedzictwo firmy w ustanawianiu nowych granic w szlachetnym designie Murano.
TOH to niekonwencjonalna, dynamiczna struktura, w której łączy się prostota i złożoność. Bada modułowe ograniczenia tradycyjnego żyrandola pryzmatycznego. Obejmując naturalną formę, TOH ma na celu wywołanie zróżnicowanego zakresu skojarzeń w dynamice swobodnego przemieszczania się. Zarówno konstrukcja, jak i forma przekazują gestowy napęd światła. Podążając za naturą, najprostsze formy zawsze odsłaniają fascynującą złożoność. Aby osiągnąć naturalną precyzję, pozycjonowanie i przechylanie każdego trójściennego pręta jest ręcznie rysowane w sposób półgeometryczny i półorganiczny.
Szklane pręty są indywidualnie fazowane, aby podążać za krzywiznami wyrzeźbionej formy. Wzmocniona stalowa rama skrupulatnie utrzymuje równowagę między organicznym przepływem formy a swobodnym ułożeniem cząstek. Światło odbija się losowo między pochylonymi prętami i rozchodzi się po brzuchu statku.
Edycja 12 sztuk.

Materiały: Rama: stal, szkło: szkło Murano; Wykończenia: Rama: Chrom, Szkło: Kryształ. 
Wymiary: Wysokość: 65 cm – 25,6 cala, Długość: 220 cm – 86,6 cala, Szerokość: 58 cm – 22,8 cala.
Żarówki: 220V 40/E27 x 7W LED, 110V 40/E26 x 7W LED.

Raphaël Navot

Raphaël Navot - zdjęcie projektantaUrodzony w Jerozolimie (Izrael) w 1977 roku, jest multidyscyplinarnym, nieprzemysłowym projektantem, mieszka i pracuje w Paryżu we Francji. Ukończył 'The Design Academy' w Eindhoven w Holandii.
Prace Navot skupiają się na projektach na zamówienie i szytych na miarę wnętrzach łączących tradycyjne metody ze współczesnym 'know how'.
Różni klienci i współpracownicy: Cappellini, Silencio klub Paris (we współpracy z Davidem Lynchem), Venini, Tollman's – Alessi, Molteni/Dada, Design Museum Holon, Swarovski, Hearts on Fire, Arthus Bertrand, Mudam…

Filmy

Tagi

weroński, Rafał Navot, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy wiszące, lampa wisząca, Współczesne lampy wiszące w stylu; Szklane lampy wiszące, Lampy wiszące ze szkła Murano; Lampy wiszące LED

Musisz się zalogować w celu pobrania załączników.    Zaloguj się

 

Jeśli jesteś zainteresowany plikami / modelami tego produktu napisz na [email protected]*

Karty techniczne

Modele 3D

* dostępność plików i modeli na zapytanie

Napisz opinię

Lampa wisząca Veronese Toh

Lampa wisząca Veronese Toh

Dzięki zawieszeniu TOH (trygonometrycznej półkuli owalnej) projektant Raphael Navot zademonstrował swoją pomysłowość, aby przekraczać granice rzemiosła. Przedstawiając Veronese nowe artystyczne wyzwania, kontynuował dziedzictwo firmy w ustanawianiu nowych granic w pięknym designie Murano. TOH to niekonwencjonalna, dynamiczna struktura, w której prostota i złożoność łączą się ze sobą. Bada modułowe ograniczenia tradycyjnego żyrandola pryzmatycznego. Obejmując naturalną formę, TOH ma na celu wywołanie zróżnicowanego zakresu skojarzeń w dynamice swobodnego przemieszczania się. Zarówno konstrukcja, jak i forma przekazują gestowy napęd światła. Podążając za naturą, najprostsze formy zawsze odsłaniają fascynującą złożoność. Aby osiągnąć naturalną precyzję, pozycjonowanie i nachylenie każdego trójściennego pręta jest ręcznie rysowane w sposób półgeometryczny i półorganiczny. Szklane pręty są indywidualnie fazowane, aby podążać za krzywiznami rzeźbionej formy. Wzmocniona stalowa rama skrupulatnie utrzymuje równowagę między organicznym przepływem formy a swobodnym ułożeniem cząstek. Światło odbija się losowo między pochylonymi prętami i rozchodzi się po brzuchu statku. Edycja 12 sztuk. Materiały: Rama: Stal, Szkło: Szkło Murano: Wykończenia: Rama: Chrom, Szkło: Kryształ. Wymiary: Wysokość: 65 cm – 25,6 cala, Długość: 220 cm – 86,6 cala, Szerokość: 58 cm – 22,8 cala. Żarówki: 220V 40/E27 x 7W LED, 110V 40/E26 x 7W LED.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek