SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa wisząca Nemo Am4C Zobacz większe

Lampa wisząca Nemo Am4C

KOD: 250sdnemoam4c

ID: 95849

Rodzaj lampyLampa wisząca
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantFranco Albini
ProjektantMarco Albini
ProjektantFranca Helg
ProjektantAntonio Piva
ProducentNemo
MateriałSzkło opalowe
MateriałSzkło
Kraj pochodzeniaWłochy
CenaCena od 885.00 EUR

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Nemo Am4C

Lampa wisząca ze szkła opalowego

Projektant: Franco Albini, Franca Helg, Marco Albini, Antonio Piva
Rodzaj: Lampa wisząca

Opis

Lampy wiszące z chromowanymi metalowymi częściami w zasięgu wzroku. Klosz w kształcie miseczki z opalizującego białego szkła. Rozkład wiązki powodziowej. 

Źródło E27 QT-32
Całkowita moc 250W
Emisja rozproszona
Przełącznik z możliwością ściemniania, zgodnie z żarówką
Napięcie 230V

Franco Albini

Franco Albini - zdjęcie projektantaFranco Albini (Como, 1905 - Mediolan, 1977) był ważną postacią ruchu racjonalistycznego, wyróżniając się w dziedzinie projektowania architektonicznego, meblowego, przemysłowego i muzealnego.
Po uzyskaniu dyplomu z architektury na Politechnice w Mediolanie w 1929 r. współpracował ze studiami projektowymi Ponti i Lancia. Jego praca dla magazynu Casabella również odegrała kluczową rolę w jego rozwoju, zaznaczając jego nawrócenie na Ruch Racjonalistyczny i stanie się jego rzecznikiem na włoskiej scenie kulturalnej.
Kiedy założył własną praktykę w Mediolanie w 1931 r., podjął wyzwanie budownictwa robotniczego i kontynuował ten kierunek po wojnie, dzięki możliwościom oferowanym przez projekty odbudowy, nad którymi pracował z Francą Helg od 1952 roku.
W latach 40. Albini rozszerzył współpracę z Cassina, który zaczął się od projektów krzeseł, które utorowały drogę jego charakterystycznemu stylowi. Realizował również swoje projekty mebli z innymi firmami, takimi jak Poggi.
Mediolan i Genua tworzą oś geograficzną, na której Albini odcisnął swoje najsilniejsze piętno. Dla stolicy Lombardii zaplanował rozbudowę stacji na linii 1 miejskiego metra (1962/63) we współpracy z grafikiem Bobem Noordą. Jego liczne projekty urbanistyczne i budowlane dla Genui obejmują muzea Palazzo Bianco (1949/51), Palazzo Rosso (1952/62) i Tesoro di San Lorenzo (1952/56).
Franco Albini był odbiorcą wielu wyróżnienia w uznaniu znaczenia jego wkładu w kulturę.
Jest między innymi członkiem INU, CIAM, Accademia Ligustica di Genova, MOMA w Nowym Jorku, ADI, Accademico di S. Luca, Fondazione Pagano i London Royal Society of Arts.
Otrzymał również liczne nagrody, w tym La Rinascente-Compasso d'Oro za projekt krzesła Luisa (1955), Brązowy Medal Parson School w New York (1956) za wkład we wzornictwo przemysłowe, nagrodę Olivetti w dziedzinie architektury (1957), nagrodę Gran Premio Nazionale La Rinascente-Compasso d'Oro (1958), nagrodę La Rinascente-Compasso d'Oro za linię metra Milan Line 1 projekt (1964) oraz tytuł Royal Designer for Industry przyznany przez London Royal Society of Arts (1971) .
W całej swojej pracy, od wyposażenia domu po projekty przemysłowe i muzealne, Franco Albini zawsze zaszczepiał logiczną konsekwencję, ekstremalną czystość wyrazu oraz wyjątkową etyczną i historyczną integralność.
Prace architektoniczne i projektowe Franco Albini reprezentuje zwornik włoskiej kultury architektonicznej z początku XX wieku poprzez swoją intensywną działalność skupiającą się na kreatywnym i rygorystycznym podejściu do kompozycji i budowania, które wyraża szczególnie wysoki stopień estetyki.

Franca Helg

Franca Helg - zdjęcie projektanta1920-1989. Laureata al Politecnico di Milano nel 1945, Franca Helg è ma status attiva sia el campo della architettozione architettonica, która ma charakter przemysłowy w zakresie projektowania, z ważnymi interwencjami związanymi z projektem we współpracy z Franco Albini, e quale è è è est a lungo associata part 1951 e fino alla morte di Albini nel 1977. In seguito ha lavorato con Marco Albini e Antonio Piva. Dopo essere stata assistente alla cattedra di Composizione architettonica tenuta da Lodovico Barbiano di Belgiojoso prima all'Istituto Universitario di Architettura di Venezia (Iuav) e quindi al Politecnico di Milano, ha conseguito la libera dicensa ssegnan nelcipdo 1967, nel 1984.

Filmy

Tagi

NEMO, Franco Albini, Franca Helg, Marco Albini, Antonio Piva, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy wiszące, lampa wisząca, Współczesne lampy wiszące w stylu; Szklane lampy wiszące, Lampy wiszące ze szkła opalowego; Lampy wiszące Direct Light, Halogenowe lampy wiszące, Fluorescencyjne lampy wiszące

Musisz się zalogować w celu pobrania załączników.    Zaloguj się

 

Jeśli jesteś zainteresowany plikami / modelami tego produktu napisz na [email protected]*

Karty techniczne

Modele 3D

* dostępność plików i modeli na zapytanie

Napisz opinię

Lampa wisząca Nemo Am4C

Lampa wisząca Nemo Am4C

Lampy wiszące z chromowanymi metalowymi częściami w zasięgu wzroku. Klosz w kształcie miseczki z opalizującego białego szkła. Rozkład wiązki powodziowej. Źródło E27 QT-32 Moc całkowita 250W Emisja rozproszona Przełączalne ściemnianie, zgodnie z żarówką Napięcie 230V

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek