SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa wisząca Verpan Spiral Sp01 Zobacz większe

Lampa wisząca Verpan Spiral Sp01

KOD: 250sdverpanspiralsp01

ID: 95274

Rok produkcji1969
Rodzaj lampyLampa wisząca
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantVerner Panton
ProducentVerpan
Kraj pochodzeniaDania

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Verpan Spiral

Lampa wisząca światła bezpośredniego i pośredniego

Projektant: Verner Panton
Rodzaj: Lampa wisząca
Rok produkcji: 1969

Dane techniczne

wysokość: 60 mm
ø 45 mm

Opis

SPIRAL SP01 to wisior wykonany ze spiral celidorowych na czteropierścieniowej metalowej ramie. Montowany z chromowanym daszkiem sufitowym.

Verner Panton

Verner Panton - zdjęcie projektantaDuński architekt i projektant Verner Panton (1926-1998) był jednym z najważniejszych i najbardziej innowacyjnych projektantów drugiej połowy XX wieku. W ciągu swojej długiej kariery stworzył rozległą i różnorodną pracę, w której przejawia się jego upodobanie do mocnych kolorów i wirtuozowska gra z podstawowymi geometrycznymi kształtami i figurami. Głównym przedmiotem prac Vernera Pantona były meble - takie jak kultowe krzesło Cone Chair i krzesło Panton opracowane wspólnie z Vitrą, które jest jednym z jego najsłynniejszych dzieł. Ponadto Verner Panton zaprojektował również liczne światła i tekstylia. Punktem kulminacyjnym jego twórczości są projektowane przez niego wnętrza, w których połączył elementy ze wszystkich dziedzin swojej twórczości w rodzaj Gesamtkunstwerk. W tym kontekście m.in. wydawnictwo Spiegel w Hamburgu (1968), wystawy Visiona w Kolonii (1968 i 1970) przeznaczone na koncert Bayer Chemistry oraz restauracja Varna pod Aarhus (1971). Niektóre z najsłynniejszych projektów Vernera Pantona, takie jak krzesło Panton czy lampa Panthella, są produkowane od dziesięcioleci lub powróciły do ​​produkcji w ostatnich latach.

Filmy

Tagi

werpan, Vernera Pantona, spirala, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy wiszące, lampa wisząca, Współczesne lampy wiszące w stylu; Designerskie lampy wiszące, Lampy wiszące światła bezpośredniego i pośredniego

Musisz się zalogować w celu pobrania załączników.    Zaloguj się

 

Jeśli jesteś zainteresowany plikami / modelami tego produktu napisz na [email protected]*

Karty techniczne

Modele 3D

* dostępność plików i modeli na zapytanie

Napisz opinię

Lampa wisząca Verpan Spiral Sp01

Lampa wisząca Verpan Spiral Sp01

SPIRAL SP01 to wisior wykonany ze spiral cellidorowych na czteropierścieniowej metalowej ramie. Montowany z chromowanym daszkiem sufitowym.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek