SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa wisząca Verpan Vp Globe Coloured Glass Zobacz większe

Lampa wisząca Verpan Vp Globe Coloured Glass

KOD: 250sdverpanvpglobecolouredglass

ID: 95034

Rok produkcji1969
Rodzaj lampyLampa wisząca
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantVerner Panton
ProducentVerpan
MateriałAkryl
MateriałMateriał kompozytowy
Kraj pochodzeniaDania

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Verpan Vp Globe

Akrylowa lampa wisząca

Projektant: Verner Panton
Rodzaj: Lampa wisząca
Rok produkcji: 1969

Dane techniczne

40 mm

Opis

Źródło światła
E14 (220V) E12 (110V) max. 60W

VP GLOBE to zawieszka wykonana z przezroczystego akrylu. Odbłyśniki metalowe lub mlecznobiałe szklane. Montowany z chromowanym daszkiem sufitowym.

Verner Panton

Verner Panton - zdjęcie projektantaDuński architekt i projektant Verner Panton (1926-1998) był jednym z najważniejszych i najbardziej innowacyjnych projektantów drugiej połowy XX wieku. W ciągu swojej długiej kariery stworzył rozległą i różnorodną pracę, w której przejawia się jego upodobanie do mocnych kolorów i wirtuozowska gra z podstawowymi geometrycznymi kształtami i figurami. Głównym przedmiotem prac Vernera Pantona były meble - takie jak kultowe krzesło Cone Chair i krzesło Panton opracowane wspólnie z Vitrą, które jest jednym z jego najsłynniejszych dzieł. Ponadto Verner Panton zaprojektował również liczne światła i tekstylia. Punktem kulminacyjnym jego twórczości są projektowane przez niego wnętrza, w których połączył elementy ze wszystkich dziedzin swojej twórczości w rodzaj Gesamtkunstwerk. W tym kontekście m.in. wydawnictwo Spiegel w Hamburgu (1968), wystawy Visiona w Kolonii (1968 i 1970) przeznaczone na koncert Bayer Chemistry oraz restauracja Varna pod Aarhus (1971). Niektóre z najsłynniejszych projektów Vernera Pantona, takie jak krzesło Panton czy lampa Panthella, są produkowane od dziesięcioleci lub powróciły do ​​produkcji w ostatnich latach.

Filmy

Tagi

werpan, Vernera Pantona, wiceprezes Globe, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy wiszące, lampa wisząca, Współczesne lampy wiszące w stylu; Designerskie lampy wiszące, Lampy wiszące z materiału kompozytowego, Akrylowe lampy wiszące

Musisz się zalogować w celu pobrania załączników.    Zaloguj się

 

Jeśli jesteś zainteresowany plikami / modelami tego produktu napisz na [email protected]*

Karty techniczne

Modele 3D

* dostępność plików i modeli na zapytanie

Napisz opinię

Lampa wisząca Verpan Vp Globe Coloured Glass

Lampa wisząca Verpan Vp Globe Coloured Glass

Źródło światła E14 (220V) E12 (110V) max. 60W VP GLOBE to zawieszka wykonana z przezroczystego akrylu. Odbłyśniki metalowe lub mlecznobiałe szklane. Montowany z chromowanym daszkiem sufitowym.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek