SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa wisząca Poltrona Frau Soffi Zobacz większe

Lampa wisząca Poltrona Frau Soffi

KOD: 250sdpoltronafrausoffi

ID: 94835

Rok produkcji2019
Rodzaj lampyLampa wisząca
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantGamfratesi
ProducentPoltrona Frau
MateriałSzkło
MateriałSzkło dmuchane
Kraj pochodzeniaWłochy

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Poltrona Frau Soffi

Żyrandol ze szkła dmuchanego

Projektant: Gamfratesi
Rodzaj: Lampa wisząca
Rok produkcji: 2019

Opis

Soffi. Czystość światła i szkła dmuchanego przez zręcznych weneckich rzemieślników. Minimalistyczny projekt GamFratesi oddaje dokładnie moment, w którym technika dmuchania nadaje szkłu jego formę. Delikatne i nieregularne kule zdają się wyłaniać z cienkiego skórzanego paska, zawieszonego w przestrzeni grawitacyjnie.

Lampy Soffi składają się z dwóch elementów, oba z dmuchanego szkła. Zewnętrzna kula, eteryczna i prawie nieważka, jest w wyblakłej mlecznobiałej lub przydymionej szarości. Wewnątrz oprawa oświetleniowa z matowego białego szkła z perłowym wykończeniem jest wyraźnie bardziej solidna. Światło wytwarzane przez lampę jest równomiernie rozpraszane i podkreśla wyblakły kolor szkła zewnętrznego oraz jego stopniową przejrzystość. Magiczny i harmonijny efekt, doskonały w różnych aranżacjach, który jeszcze bardziej kojarzy się z wyjątkowym charakterem każdej lampy Soffi. Dmuchanie szkła barwionego w masie powoduje powstawanie różnych niuansów i nieregularności kształtu światła. Wyrafinowany skórzany pasek Cuoio Saddle Extra jest dostępny w dwóch wykończeniach, Camel lub Taupe, z kontrastującymi szwami i surowymi szwami w tym samym kolorze. Pętelka ze skóry siodła zasłania połączenie paska. Na pasku znajduje się logo Poltrona Frau. Wszystkie wewnętrzne metalowe części lamp Soffi mają wykończenie z naturalnego mosiądzu. Róże są wykonane ze stali malowanej na biało z regulowanymi przezroczystymi kablami.

Kolekcja Soffi obejmuje trzy rozmiary lampek - małą, średnią i dużą - które można łączyć w różnych konfiguracjach. Oprócz lamp pojedynczych możliwe są również kompozycje liniowe z trzema globusami oraz kompozycje wiązkowe z trzema lub pięcioma globusami. Kompozycja żyrandola składa się z dwóch koncentrycznych pierścieni o różnych średnicach, pokrytych skórą Saddle Extra, które mieszczą dziewięć średniej wielkości lampek, sześć na większym kole i trzy na mniejszym wewnętrznym kole. 

Gamfratesi

Gamfratesi - zdjęcie projektantaStudio Gamfratesi zostało założone w 2006 roku przez duńskiego architekta Stine Gam i włoskiego architekta Enrico Fratesi. studio ma swoją siedzibę w Kopenhadze.
Projekt GamFratesi czerpie twórczą siłę z połączenia tradycji i odnowy oraz eksperymentalnego podejścia do wybranych materiałów i technik. Ze swoim podwójnym, tradycyjnym pochodzeniem, Stine Gam i Enrico Fratesi czerpią z klasycznej duńskiej tradycji meblarskiej i rzemieślniczej, a także z klasycznego włoskiego podejścia intelektualnego i konceptualnego. Zrozumienie tradycji i aktywne odniesienie się do niej w warsztacie umożliwia jej rozwijanie. Z tego międzykulturowego podłoża tworzą meble, które z szacunkiem odzwierciedlają tradycję, a jednocześnie zawierają unikalne historie, symbole i skojarzenia, często wyrażane w minimalistycznym idiomie. GamFratesi dąży do stworzenia mebli, które ilustrują proces i techniki, które go stworzyły, i które odzwierciedlają wytrwałe eksplorowanie zróżnicowanej strefy granicznej między harmonią a dysharmonią.
GamFratesi otrzymał długą listę nagród za swoją pracę, takich jak: „Planken Ud Prisen” / „Walk the Plank Award”, „Best Upcomming Designer in Denmark” Bolig Magazine 2008, III nagroda w konkursie „Vico Magistretti” De Padova 2007, II nagroda w konkursie Erik Jorgensen 2007, itd. Wyselekcjonowani i uczestniczący w licznych wystawach na całym świecie; Mediolan, Sztokholm, Kopenhaga, Kolonia, Nowy Jork, Szanghaj, Londyn Berlin itd.

Filmy

Tagi

Poltrona Frau, GamFratesi, KOLEKCJA - Meble i elementy uzupełniające; Oświetlenie wewnętrzne, Lampy wiszące, lampa wisząca, Współczesne lampy wiszące w stylu; Szklane lampy wiszące, Lampy wiszące ze szkła dmuchanego; Lampy wiszące światła bezpośredniego i pośredniego, Żyrandole

Napisz opinię

Lampa wisząca Poltrona Frau Soffi

Lampa wisząca Poltrona Frau Soffi

Soffi . Czystość światła i szkła dmuchanego przez zręcznych weneckich rzemieślników. Minimalistyczny projekt GamFratesi oddaje dokładnie moment, w którym technika dmuchania nadaje szkłu jego formę. Delikatne i nieregularne kule zdają się wyłaniać z cienkiego skórzanego paska, zawieszonego w przestrzeni za pomocą grawitacji. Lampy Soffi składają się z dwóch elementów, oba z dmuchanego szkła. Zewnętrzna kula, eteryczna i prawie nieważka, jest w wyblakłej mlecznobiałej lub przydymionej szarości. Wewnątrz oprawa oświetleniowa z matowego białego szkła z perłowym wykończeniem jest wyraźnie bardziej solidna. Światło wytwarzane przez lampę jest równomiernie rozpraszane i podkreśla wyblakły kolor szkła zewnętrznego oraz jego stopniową przejrzystość. Magiczny i harmonijny efekt, doskonały w różnych aranżacjach, który jeszcze bardziej kojarzy się z wyjątkowym charakterem każdej lampy Soffi. Dmuchanie szkła barwionego w masie powoduje powstawanie różnych niuansów i nieregularności kształtu światła. Wyrafinowany skórzany pasek Cuoio Saddle Extra jest dostępny w dwóch wykończeniach, Camel lub Taupe, z kontrastującymi szwami i surowymi szwami w tym samym kolorze. Pętelka ze skóry siodła zasłania połączenie paska. Na pasku znajduje się logo Poltrona Frau. Wszystkie wewnętrzne metalowe części lamp Soffi mają wykończenie z naturalnego mosiądzu. Róże wykonane są ze stali malowanej na biało z regulowanymi przezroczystymi kablami. Kolekcja Soffi obejmuje trzy rozmiary lampek - mały, średni i duży - które można łączyć w różnych konfiguracjach. Oprócz lamp pojedynczych możliwe są również kompozycje liniowe z trzema globusami oraz kompozycje wiązkowe z trzema lub pięcioma globusami. Kompozycja żyrandola składa się z dwóch koncentrycznych pierścieni o różnych średnicach, pokrytych skórą Saddle Extra, które mieszczą dziewięć średniej wielkości świateł, sześć na większym kole i trzy na mniejszym wewnętrznym kole.

Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 REGNUM Róża Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Powstańców 6, 48-250 Głogówek