SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa wisząca Artek U336 Zobacz większe

Lampa wisząca Artek U336

KOD: 250sdarteku336

ID: 94806

Rok produkcji1948
Rodzaj lampyLampa wisząca
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantJørn Utzon
ProducentArtek
MateriałStal
MateriałMetal
Kraj pochodzeniaFinlandia
CenaCena od 450.00 EUR

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Artek U336

Lampa wisząca ze stali

Projektant: Jørn Utzon
Rodzaj: Lampa wisząca
Rok produkcji: 1948

Dane techniczne

mm

Opis

Łącząc klosz z lakierowanej stali z białym, chromowanym lub pokrytym mosiądzem kołnierzem, ta charakterystyczna lampa wisząca rzuca delikatne, rozproszone oświetlenie podczas użytkowania. Zapewniająca zarówno bezpośrednie, jak i pośrednie światło, lampa wisząca U336 została stworzona przez duńskiego architekta Jørna Utzona w 1948 roku, który stał się sławny dzięki zaprojektowaniu opery w Sydney.

Klosz: stal , lakierowana na biało
Odbłyśniki: Stal
Biały kabel plastikowy, długość 2,5 m
220-240V, 50/ 60 Hz
DRR-..-E27 max. 12W
klasa urządzenia II, IP20
Oprawa jest kompatybilna z żarówkami o klasie energetycznej: A do G

Ten produkt jest dostępny z mosiężnym, chromowanym lub białym kołnierzem:
Środkowe odbłyśniki lakierowany na biało
odbłyśniki środkowe chromowane
odbłyśniki środkowe pokryte mosiądzem

Jørn Utzon

Jørn Utzon - zdjęcie projektantaJørn Utzon (Kopenaga, 9 kwietnia 1918 – 29 listopada 2008) è stato un architetto dunise. Figlio di un rinomato architetto navale di Aalborg, 18 anni comincia a collaborare con suo padre disegnando barche. Napisz wszystkie Akademie Reale di Belle Arti w Kopenhadze dove studia architettura. Dopo essersi laureato nel 1942, si trasferisce in Svezia (perché paese neutrale durante la seconda guerra mondiale) a Stoccolma. Partia na Finlandia gołębica pracy w studio Alvara Aalto, który łączył Gunnara Asplunda i Franka Lloyda Wrighta, który wpłynął na światową robotę. Alla fine della guerra torna z rodziną w Danimarca i we własnym studio. In questi anni viaggia molto, soprattutto w Ameryce (Messico, Stati Uniti) e w Azji (Cina, Giappone, Indie). Nel 1947 lavora per alcuni mesi w Maroku; Kontrola nad architekturą islamską przeciwko grypie decydującej o pracy.
W 1957 r. wygrał nagrodę dla opery w Sydney w Australii, gołąb w 1962 r. przeniósł się na kolejny sukces. Pozbądź się wielu problemów z zaangażowaniem się w poszukiwanie kosztów i porzucenia programu w 1966 r. i pozbądź się Australii. Projekt, który ma wiele zmian w projektach Utzon, został ogłoszony przez Petera Halla, Davida Littlemore'a i Lionela Todda. L'Opera House oficjalnie zainaugurowała swoją działalność 23 października 1973 r. z czasów królowej Elisabetta II.
Partia od 1985 r. z udziałem Jana i Kima połączyła się ze współpracą z ludźmi i od czasu Jørn Utzon i ceremonii święceń pracownia Utzon Architekci. Sono statystycznie inkarnuje rozwój i restaurację opery w Sydney, a także przygotowuje się do ukończenia studiów stażowych.
Podczas trwania kariery zawodowej Utzon ma szereg międzynarodowych osiągnięć naukowych w dziedzinie rozwoju. Arti del Disegno i otrzymał medal Alvara Aalto, Premio Sonning, Premio Wolf, Legion d'Onore France e, korona zawodowa, w 2003 r., był laureatem prestiżowej nagrody Premio Pritzker.

Filmy

Tagi

Artek, Jørn Utzon, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy wiszące, lampa wisząca, Współczesne lampy wiszące w stylu; Designerskie lampy wiszące, Lampy wiszące w stylu skandynawskim; Metalowe lampy wiszące, Lampy wiszące ze stali, Lampy wiszące światła bezpośredniego i pośredniego

Napisz opinię

Lampa wisząca Artek U336

Lampa wisząca Artek U336

Łącząc klosz z lakierowanej stali z białym, chromowanym lub pokrytym mosiądzem kołnierzem, ta charakterystyczna lampa wisząca rzuca delikatne, rozproszone oświetlenie podczas użytkowania. Lampa wisząca U336, zapewniająca zarówno bezpośrednie, jak i pośrednie światło, została stworzona przez duńskiego architekta Jørna Utzona w 1948 roku, który stał się sławny dzięki zaprojektowaniu Opery w Sydney. Klosz: stal, biały lakierowane Odbłyśniki: Stalowy Biały przewód z tworzywa sztucznego, długość 2,5 m 220-240V, 50/60 Hz DRR-..-E27 max. 12W klasa oprawy II, IP20 Do tej oprawy można stosować żarówki o klasie energetycznej od A do G Produkt dostępny z mosiężnym, chromowanym lub białym kołnierzem: Środkowe odbłyśniki lakierowane na biało Odbłyśniki środkowe chromowane Odbłyśniki środkowe pokryte mosiądzem

Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 REGNUM Róża Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Powstańców 6, 48-250 Głogówek