SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa wisząca Fontanaarte Optunia Zobacz większe

Lampa wisząca Fontanaarte Optunia

KOD: 250sdfontanaarteoptunia

ID: 94763

Rok produkcji2017
Rodzaj lampyLampa wisząca
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantClaesson Koivisto Rune
ProducentFontanaarte
MateriałMetal
MateriałAluminium
MateriałAluminium odlewane ciśnieniowo
Kraj pochodzeniaWłochy

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Fontanaarte Optunia

Obrotowa lampa wisząca

Projektant: Claesson Koivisto Rune
Rodzaj: Lampa wisząca
Rok produkcji: 2017

Dane techniczne

ø 13 – 26,1+56,4 mm
2x11w ( 3000k, cri>80, lumen 1384+1384 ) - ściemnialna

Opis

Optunia to rodzina elementów oświetleniowych, która występuje w czterech wariantach dla blatu (z wspornikiem lub bez), podłogi, ściany i sufitu. Jego funkcjonalność polega na możliwości obracania dwóch dysków składających się na prawie 360-stopniową głowicę, otwierając niezwykłą liczbę kombinacji świetlnych. Dolny dysk obraca się na jednej osi, podczas gdy górny dysk jednocześnie obraca się na drugiej osi, prostopadle do pierwszej.
Ten podwójny ruch daje Optunii zalety zarówno bezpośredniej, jak i pośredniej emisji światła, która wykorzystuje powierzchnię ściany lub sufit, aby wytworzyć miękkie światło. Dopełnieniem jej funkcjonalności jest design nawiązujący do formy znalezionej w naturze: dwa krążki przypominają klocki opuncji figowej Opuntia ficus indica, od której lampa wzięła swoją nazwę. Rodzina o wyjątkowym wyrafinowaniu technicznym, której formę dodatkowo podkreślają kolory: nieprzezroczysta biel, odważna i czysta; ciemny chrom lustrzany, który przypomina szlachetność metalu; ciemniejszy odcień przypominający onyks; oraz kwarc, którego kolor zmienia się z ciemnego brązu na czerń.

Rodzina projektorów w wersjach ściennych, podłogowych, sufitowych i stołowych (z wspornikiem lub bez). Korpus z odlewu aluminiowego, pomalowany na biało lub onyks, lub błyszczący, niklowany na czarno. Szkło lane, matowe i malowane od tyłu. Podstawa z malowanego metalu. Źródło zasilania umieszczone w podstawie w wersji ściennej i sufitowej, w rozecie w wersji wiszącej lub na kołku w wersji stołowej. Ściemniacz na przewodzie elektrycznym.

Claesson Koivisto Rune

Claesson Koivisto Rune - zdjęcie projektantaClaesson Koivisto Rune to szwedzka firma architektoniczna założona w Sztokholmie w 1995 roku przez Mårtena Claessona, Eero Koivisto i Olę Rune. Rozpoczęte jako firma architektoniczna, obecnie jest uznanym na całym świecie, multidyscyplinarnym biurem z równym naciskiem zarówno na architekturę, jak i projektowanie.
Claesson Koivisto Rune było pierwszym szwedzkim biurem, które wystawiało się w międzynarodowej sekcji w Wenecji Biennale Architektury w 2004 r. Biuro otrzymało szereg nagród i wyróżnień, w tym prestiżową Red Dot w pięciu różnych kategoriach oraz Projektant Roku Elle Décor Italia, 2011 i 2014. 2020 Projektant Wnętrz Roku, Elle Deco Japonia.
Projekty Claessona Koivisto Rune znajdują się w kolekcjach międzynarodowych marek, takich jak Arflex, Boffi, Cappellini, Fontana Arte, Paola Lenti, Time & Style czy Wästberg. Niedawnym przykładem ich architektury jest hotel K5 w Tokio. 400-stronicowa monografia architektoniczna została opublikowana przez Birkhäuser w Bazylei w 2020 r.

Filmy

Tagi

FontanaArte, Runa Claessona Koivisto, Optunia, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy wiszące, lampa wisząca, Współczesne lampy wiszące w stylu; Aluminiowe lampy wiszące, Metalowe lampy wiszące, Lampy wiszące z odlewanego aluminium, Lampy wiszące LED; Lampy wiszące obrotowe, Lampy wiszące ze ściemniaczem

Napisz opinię

Lampa wisząca Fontanaarte Optunia

Lampa wisząca Fontanaarte Optunia

Optunia to rodzina elementów oświetleniowych, która występuje w czterech wariantach dla blatu (z wspornikiem lub bez), podłogi, ściany i sufitu. Jego funkcjonalność polega na możliwości obracania dwóch dysków składających się na prawie 360-stopniową głowicę, otwierając niezwykłą liczbę kombinacji świetlnych. Dolny dysk obraca się na jednej osi, podczas gdy górny dysk jednocześnie obraca się na drugiej osi, prostopadle do pierwszej. Ten podwójny ruch daje Optuni zalety zarówno bezpośredniej, jak i pośredniej emisji światła, która wykorzystuje powierzchnię ściany lub sufit, aby wytworzyć miękkie światło. Dopełnieniem jej funkcjonalności jest design nawiązujący do formy występującej w naturze: dwa krążki przypominają klocki opuncji figowej Opuntia ficus indica, od której lampa wzięła swoją nazwę. Rodzina o wyjątkowym wyrafinowaniu technicznym, której formę dodatkowo podkreślają kolory: biel nieprzezroczysta, odważna i czysta: ciemny chrom lustrzany, który przypomina o szlachetności metalu: ciemniejszy odcień przypominający onyks: i kwarc, którego kolor zmienia się z ciemnego brązu na czarny. Rodzina projektorów w wersjach ściennych, podłogowych, sufitowych i stołowych (z wspornikiem lub bez). Korpus z odlewu aluminiowego, pomalowany na biało lub onyks, lub błyszczący, niklowany na czarno. Szkło lane, matowe i malowane od tyłu. Podstawa z malowanego metalu. Źródło zasilania umieszczone w podstawie w wersji ściennej i sufitowej, w rozecie w wersji wiszącej lub na kołku w wersji stołowej. Ściemniacz na przewodzie elektrycznym.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Skargi 17, 48-250 Głogówek