SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa wisząca Artek A333 “Turnip“ Zobacz większe

Lampa wisząca Artek A333 “Turnip“

KOD: 250sdarteka333“turnip“

ID: 94701

Rok produkcji1950
Rodzaj lampyLampa wisząca
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantAlvar Aalto
ProducentArtek
MateriałStal
MateriałMetal
Kraj pochodzeniaFinlandia
CenaCena od 455.00 EUR

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Artek A333 “Turnip“

Lampa wisząca ze stali

Projektant: Alvar Aalto
Rodzaj: Lampa wisząca
Rok produkcji: 1950

Opis

A333, znana jako „Rzepa” ze względu na swój organiczny kształt, łączy w sobie elegancję z prostotą dając oszałamiający efekt. Podczas użytkowania światło wpada przez okrągłe wgłębienia w górnej części klosza, podkreślając zaokrąglony kształt lampy wiszącej. „Rzepa” została stworzona dla budynku Narodowego Instytutu Emerytalnego w Helsinkach.

Klosz: Stal ręcznie przędzona
Pierścień: Stal
Biały plastikowy kabel, długość 2,5 m
220-240V , 50/60 Hz
DRR-..-E27 max. 12W
klasa urządzenia II, IP20
Oprawa jest kompatybilna z żarówkami o klasie energetycznej: od A do G

Dostępne są dwie wersje tego produktu:
Klosz powlekany proszkowo na biało, pierścień biały lakierowany
Odcień malowany proszkowo na biało, pierścień pokryty mosiądzem

Alvar Aalto

Alvar Aalto - zdjęcie projektantaAlvar Aalto (1898-1976) cieszył się wyjątkowo bogatą i zróżnicowaną karierą jako architekt i projektant, zarówno w Finlandii, jak i za granicą.
Po zdobyciu dyplomu architekta na Helsińskim Instytucie Technologicznym (później na Uniwersytecie Technicznym w Helsinkach, a obecnie część Uniwersytetu Aalto) w 1921 roku Aalto założył swoją pierwszą pracownię architektoniczną w Jyväskylä. Jego wczesne prace naśladowały zasady nordyckiego klasycyzmu, dominującego wówczas stylu. Na przełomie lat 20. i 30. odbył szereg podróży do Europy, podczas których on i jego żona Aino Marsio, również architekt, zapoznali się z najnowszymi trendami modernizmu, stylem międzynarodowym.
Faza czysto funkcjonalizmu w pracy Aalto trwała kilka lat. Umożliwiło mu to dokonanie międzynarodowego przełomu, głównie dzięki Paimio Sanatorium (1929-1933), ważnym funkcjonalistycznym kamieniu milowym. Aalto przyjął w swojej architekturze zasady przyjaznego dla użytkownika, funkcjonalnego projektowania. Od końca lat 30. XX wieku wyraz architektoniczny budynków Aalto został wzbogacony przez zastosowanie form organicznych, naturalnych materiałów i coraz większą swobodę w operowaniu przestrzenią.
Charakterystyczne dla Aalto było traktowanie każdego budynku jako kompletnego dzieła sztuka – aż po meble i oprawy oświetleniowe. W 1935 powstał Artek, aby promować rosnącą produkcję i sprzedaż mebli Aalto. Projekt jego mebli łączył praktyczność i estetykę z seryjną produkcją, zgodnie z główną ideą Artka zachęcania do piękniejszego codziennego życia w domu. Jeśli chodzi o projektowanie, Aalto kierowało się zainteresowaniem szkłem, ponieważ dawało ono możliwość obchodzenia się z materiałem w nowy sposób za pomocą swobodnych form. Jego zwycięstwo w konkursie na projekt szkła Karhula-Iittala w 1936 roku doprowadziło do narodzin słynnego na całym świecie wazonu Savoy.
Od lat pięćdziesiątych praktyka architektoniczna Aalto zajmowała się głównie projektowaniem budynków użyteczności publicznej, takich jak Säynätsalo Town Hall (1948-1952), Instytut Pedagogiczny Jyväskylä, obecnie Uniwersytet Jyväskylä (1951-1957) oraz Dom Kultury w Helsinkach (1952-1956). Jego główne plany urbanistyczne reprezentują większe projekty niż wymienione powyżej budynki, najbardziej godnymi uwagi projektami, które zostały zbudowane, były centrum miasta Seinäjoki (1956-1965/87), centrum miasta Rovaniemi (1963-1976/88) oraz częściowo wybudowane centrum administracyjne i administracyjne Jyväskylä centrum kultury (1970-1982).
Od wczesnych lat pięćdziesiątych prace Alvara Aalto coraz bardziej koncentrowały się na krajach poza Finlandią, dzięki czemu wiele budynków, zarówno prywatnych, jak i publicznych, powstało według jego projektów za granicą.

Filmy

Tagi

Artek, Alvar Aalto, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy wiszące, lampa wisząca, Współczesne lampy wiszące w stylu; Metalowe lampy wiszące, Lampy wiszące ze stali, Lampy wiszące Direct Light

Napisz opinię

Lampa wisząca Artek A333 “Turnip“

Lampa wisząca Artek A333 “Turnip“

A333 , znany jako „Rzepa” ze względu na swój organiczny kształt, łączy w sobie elegancję z prostotą dając oszałamiający efekt. Podczas użytkowania światło wpada przez okrągłe wgłębienia w górnej części klosza, podkreślając zaokrąglony kształt lampy wiszącej. „Rzepa” została stworzona dla budynku Narodowego Instytutu Emerytalnego w Helsinkach. Klosz: Stal ręcznie przędzona Pierścień: Stal Biały kabel z tworzywa sztucznego, długość 2,5 m 220-240V, 50/ 60 Hz DRR-..-E27 maks. 12W klasa urządzenia II, IP20 Oprawa jest kompatybilna z żarówkami o klasie energetycznej od A do G Dostępne są dwie wersje tego produktu: Klosz lakierowany proszkowo na biało, pierścień lakierowany na biało Klosz malowany proszkowo na biało, pierścień pokryty mosiądzem

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek