SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa wisząca Oluce Fiore - 423 Zobacz większe

Lampa wisząca Oluce Fiore - 423

KOD: 250sdolucefiore-423

ID: 94208

Rok produkcji2007
Rodzaj lampyLampa wisząca
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantLaudani & Romanelli
ProducentOluce
MateriałSzkło dmuchane
MateriałSzkło
Kraj pochodzeniaWłochy

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Oluce Fiore - 423

Lampa wisząca z dmuchanego szkła

Projektant: Laudani & Romanelli
Rodzaj: Lampa wisząca
Rok produkcji: 2007

Dane techniczne

↑ 303 mm ø 46 mm

Opis

Projekt ten charakteryzuje się celowym nawiązaniem do lat 70.: lampa staje się kwiatem, najbardziej klasycznym z kwiatów z centrum i promieniującymi wokół niego płatkami. Być może jest to stokrotka, ledwo zarysowana w abstrakcyjnej ostrości metalu i szkła, ale poetycko ewokowana przez cień rzucany na ścianę lub sufit. To kwiat we współczesnym olśniewającym blasku kwiatów, którego nie tworzy wystrój, ale jego struktura. Kwiat będący symbolem i metaforą: "udekoruj ściany swoich domów kwiatami!"

Lampa wisząca z przezroczystego dmuchanego szkła dająca bezpośrednie i rozproszone światło. Chromowana metalowa konstrukcja z 7 lampkami.

7 x max 40W - E14
↑ 303 cm Ø 46 cm
↑ 119,8" Ø 18,1"

Konstrukcja : metal
Kolor konstrukcji: chromowany
Dyfuzor/odbłyśnik: szkło dmuchane
Kolor klosza/odbłyśnika: przezroczysty
Certyfikaty: CE

Laudani & Romanelli

Laudani & Romanelli - zdjęcie projektantaMarta Laudani (Werona, 1954) i Marco Romanelli (Triest, 1958) pracują razem od 1986 roku. Pracowali nad projektami dla Arflex, Cleto Munari, Fontana Arte i Up&uUp, a obecnie pracują dla Bosa, Driade, Ferlea, Lema , Montina, Oluce, Seccocose i View. Wśród ich prac warto przypomnieć: w 1997 roku pracę monograficzną nad „Gio Ponti” dla Salonu Meblowego i dla Stowarzyszenia Jacqueline Vodoz et Bruno Danese, wiele wystaw m.in. „Dichiarazione d'Interni” (1994), ''Oggetto Ambiente'' (1994), ''Paradigmaticità delle Arti Decorative'' (1995) oraz ''Intorno alla Fotografia'' (1998). Wspólnie napisali ''Gli Spazi Del Cucinare'', Electa, 1989 i ''Design Nord-Est'', Abitare Segesta, 1997. Ich wiele wystaw obejmuje ich osobistą wystawę w Museo Internazionale della Ceramica w Laveno w 1998 roku. w swoich pracowniach w Rzymie i Mediolanie zajmują się projektowaniem wnętrz (ich kreacje były publikowane w czołowych międzynarodowych magazynach). W tej chwili pracują nad reorganizacją Museo della Civiltà Romana w rzymskiej dzielnicy EUR na zlecenie Fiat Engineering.
Marco Romanelli jest dyrektorem artystycznym Oluce od 1995 i Montiny od 1996. Od 1994 do 1997 był konsultantem Driady ds. kolekcji Atlantide. W latach 1986-1994 był członkiem redakcji Rivista Domus, a od 1995 jest członkiem redakcji Abitare. W 2000 roku zorganizował trzecią sekcję ''Aperto Vetro'' na Biennale w Wenecji.

Filmy

Tagi

Olucja, Laudani i Romanelli, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy wiszące, lampa wisząca, Współczesne lampy wiszące w stylu; Szklane lampy wiszące, Lampy wiszące ze szkła dmuchanego; Lampy wiszące Direct Light

Musisz się zalogować w celu pobrania załączników.    Zaloguj się

 

Jeśli jesteś zainteresowany plikami / modelami tego produktu napisz na [email protected]*

Karty techniczne

Modele 3D

* dostępność plików i modeli na zapytanie

Napisz opinię

Lampa wisząca Oluce Fiore - 423

Lampa wisząca Oluce Fiore - 423

Projekt ten charakteryzuje się celowym nawiązaniem do lat 70.: lampa staje się kwiatem, najbardziej klasycznym z kwiatów z centrum i promieniującymi wokół niego płatkami. Być może jest to stokrotka, ledwo zarysowana w abstrakcyjnej ostrości metalu i szkła, ale poetycko ewokowana przez cień rzucany na ścianę lub sufit. To kwiat we współczesnym olśniewającym blasku kwiatów, którego nie tworzy wystrój, ale jego struktura. Kwiat będący symbolem i metaforą: „Udekoruj ściany swoich domów kwiatami!” Lampa wisząca z przezroczystego dmuchanego szkła dająca światło bezpośrednie i rozproszone. Chromowana metalowa konstrukcja z 7 lampkami. 7 x max 40W - E14 ↑ 303 cm Ø 46 cm ↑ 119,8" Ø 18,1" Konstrukcja: metalowa Konstrukcja kolor: chromowany Odbłyśnik/odbłyśnik: szkło dmuchane Kolor klosza/odbłyśnika: przezroczysty Certyfikaty: CE

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek