SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Krzesło Vondom Solid Zobacz większe

Krzesło Vondom Solid

KOD: 250sdvondomsolid

ID: 143806

Rodzaj meblaKrzesło
ProjektantElisa Gargan Giovannoni
ProjektantStefano Giovannoni
ProducentVondom

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Vondom Solid

Krzesło ogrodowe z polipropylenu

Rodzaj: Krzesło
Projektant: Stefano Giovannoni, Elisa Gargan Giovannoni

Opis

SOLID to nowa kolekcja zaprojektowana przez Stefano Giovannoniego dla VONDOM. To grupa przedmiotów, które choć lekkie, zapewniają stabilność dzięki geometrycznemu i wyrazistemu szlifowi, jakby były wyrzeźbione z kamienia. W skład kolekcji wchodzi sofa, fotel, krzesło, krzesło z podłokietnikami, stolik i stolik. Jest to kolekcja funkcjonalna ze względu na łatwość składania i design.

Stefano Giovannoni

Stefano Giovannoni - zdjęcie projektantaStefano Giovannoni, urodzony w La Spezia w 1954 roku, w 1978 ukończył architekturę we Florencji, obecnie mieszka i pracuje w Mediolanie. Od 1979 do 1991 wykłada i prowadzi badania naukowe na Wydziale Architektury we Florencji; był mistrzem-profesorem w Domus Academy w Mediolanie, w del Progetto w Reggio Emilia oraz profesorem wzornictwa przemysłowego na Uniwersytecie Architektury w Genui.
Pracował nie tylko jako architekt, ale także jako projektantka i projektantka wnętrz, w szczególności specjalizująca się w wyrobach z tworzyw sztucznych. Współpracował z takimi firmami jak Alessi, Cedderoth, Deborah, Fiat, Flos, Hannstar, Helit, Henkel, Kokuyo, Inda, Laufen, Lavazza, Magis, Oras, Oregon Scientific, Seiko, Siemens, 3M itp. Zaprojektował bardzo udany reklamę produkty takie jak, dla Alessi, serie „Girotondo” i „Mami”, produkty z tworzyw sztucznych, „Il BagnoAlessi” i seria „Bombo” dla Magis. W 1980 roku zdobył nagrodę „Shinkenchiku Residential Design Competition”, z Kisho Kurokawą jako sędzią, oraz nagrodę „Concorso per una Piazza a Santa Croce sull'Arno”. W 1985 roku zdobył drugą nagrodę w „Shinkenchiku Residential Design Competition” z Tadao Ando jako sędzią.
W 1989 roku wraz z Andreą Branzi i Remo zdobył nagrodę „Concorso per la ristrutturazione del centro storico di Castel di Sangro” Ale ja. W 1991 roku zaprojektował Pawilon Włoski na wystawie „Les Capitales Europeennes du nouveau design” w Centre George's Pompidou.
Niektóre z jego projektów otrzymały nagrodę „Design Plus” na targach Frankfurt Fair-Ambiente 1994, 1996 i 2003; nagroda „100% Design” w 1997 r. w Londynie; nagrodę „Forum Design Hannover” w 1999 r.; nagrodę „ISH”2003, a także wyróżnienie „Compasso d'oro” w 1996 i 1998 r.
Jego prace są częścią stałego archiwum Centre Georges Pompidou i Kolekcja MOMA (Nowy Jork).

Elisa Gargan Giovannoni

Elisa Gargan Giovannoni - zdjęcie projektantaUrodziła się w Pordenone w 1960 roku. Specjalizowała się we wzornictwie przemysłowym w Scuola Politecnica di Design. Od 1986 do 1991 współpracowała z Michele De Lucchi. Jest partnerem w studio Giovannoni Design i pracuje jako projektant z Alessi, Giemmegi, Metals, Viceversa i innymi. Prowadzi kursy projektowania w Akademii Domus.

Filmy

Tagi

VONDOM, Stefano Giovannoni, Elisa Gargan Giovannoni, Solid, Meble ogrodowe, Krzesła, Stoły i krzesła, Krzesła ogrodowe, Krzesło, Krzesło ogrodowe, Krzesła w stylu współczesnym, Krzesła plastikowe, Krzesła polipropylenowe (PP), Krzesła ogrodowe w styl

Napisz opinię

Krzesło Vondom Solid

Krzesło Vondom Solid

SOLID to nowa kolekcja zaprojektowana przez Stefano Giovannoniego dla VONDOM. To grupa przedmiotów, które choć lekkie, zapewniają stabilność dzięki geometrycznemu i wyrazistemu szlifowi, jakby były wyrzeźbione z kamienia. W skład kolekcji wchodzi sofa, fotel, krzesło, krzesło z podłokietnikami, stolik i stolik. Jest to kolekcja funkcjonalna ze względu na łatwość składania i design...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek