SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Stolik kawowy Vitra Guéridon Bas Zobacz większe

Stolik kawowy Vitra Guéridon Bas

KOD: 250sdvitraguéridonbas

ID: 143692

Rok produkcji1944
Rodzaj meblaStolik kawowy
ProjektantJean Prouvé
ProducentVitra

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Vitra Guéridon Bas

Okrągły drewniany stolik kawowy

Rodzaj: Stolik kawowy
Projektant: Jean Prouvé
Rok produkcji: 1944

Opis

Na początku 1940 ‑ s, Jean Prouvé zaczął intensywniej pracować z drewnem. Stół Guéridon Bas ma ciężki blat z litego dębu lub orzecha amerykańskiego spoczywający na trzech nogach z tego samego drewna. Elementy te łączy solidna konstrukcja z giętej blachy. Guéridon Bas jest również dostępny w kolorze ciemnego wędzonego dębu, nawiązując do oryginalnej wersji wykonanej z drewna tropikalnego i znanej jako „Stół Africaine”.

Materiały:
- Blat: lite drewno z olejowanym wykończeniem; dąb naturalny, dąb wędzony lub orzech amerykański.
- Podstawa: nogi dopasowane do blatu, lite drewno z olejowanym wykończeniem w kolorze: dąb naturalny, dąb wędzony lub orzech amerykański; element łączący: blacha gięta, malowana proszkowo w kolorze głębokiej czerni (wykończenie gładkie).

Jean Prouvé

Jean Prouvé - zdjęcie projektantaJean Prouve (1901-1984): francuski projektant i architekt przemysłowy i meblarski. Jean Prouve jest jednym z najbardziej wpływowych projektantów mebli we wczesnych latach współczesnego designu. Jean Prouve wprowadził epokę maszyn i estetykę nowoczesnego wzornictwa przemysłowego do wnętrz w stali, aluminium i architekturze, którą stworzył. Następnie kontynuował jej eksperymenty z różnymi materiałami.
Jean Prouve był zarówno inżynierem, jak i nowoczesnym projektantem.
Jean Prouve był kiedyś cytowany mówiąc: nigdy nie projektuj niczego, czego nie można zrobić.
Jean Prouve urodził się w artystyczna rodzina w Nancy we Francji; jego słynny ojciec, Victor Prouve, współpracował jako ceramik z wielkimi artystami secesyjnymi Emile Galle i Louis Majorelle. Sam Jean Prouve przed uczęszczaniem do szkoły inżynierskiej w Nancy został wyszkolony jako kowal metalu, a jego dogłębna znajomość metalu pozostała podstawą jego pracy i kariery. Po otwarciu własnego warsztatu w 1923 r. Jean Prouve rozpoczął produkcję nowoczesnych mebli metalowych własnego projektu, a także współpracował z niektórymi z najbardziej znanych francuskich współczesnych projektantów, w tym Le Corbusier i Charlotte Perriand. Jego regały do ​​akademików w Cite internationale universitaire de Paris, zaprojektowane z Perriandem i artystką Sonią Delaunay w 1952 roku, są prawdopodobnie najbardziej znanymi przykładami jego wspólnej pracy.
Jean Prouve zawsze uważał się za bardziej inżynier i konstruktor zamiast nowoczesnego projektanta. Nigdy nie projektował dla samej formy, skupiając się na istocie materiałów, połączeń i produkcji. Jean Prouve dążył do najbardziej wydajnych konstrukcyjnie i materiałowo projektów, z takimi klasycznymi efektami końcowymi, jak nowoczesny design krzesło Standard z 1934 roku i krzesło Antony z 1954 roku. Wykorzystując swoją innowacyjną metodę składania blachy, Jean Prouve zaprojektował serię stołów, które postrzegana lekkość mostów i obecność architektury. W połowie lat pięćdziesiątych Jean Prouve został zmuszony do porzucenia nowoczesnej produkcji mebli designerskich i zaczął poświęcać swój czas wyzwaniom architektury prefabrykowanej. Jego własny dom, który zaprojektował jako prototyp, jest obecnie uważany za ważny rozwój w budownictwie prefabrykowanym.

Tagi

Vitra, Jean Prouvé, Stoły i krzesła, Stoliki kawowe, Stoliki kawowe, Stoliki kawowe w stylu współczesnym, Design Stoliki kawowe, Drewniane stoliki kawowe, Stoliki kawowe do salonu, Okrągłe stoliki kawowe

Napisz opinię

Stolik kawowy Vitra Guéridon Bas

Stolik kawowy Vitra Guéridon Bas

Na początku 1940 ‑ s, Jean Prouvé zaczął intensywniej pracować z drewnem. Stół Guéridon Bas ma ciężki blat z litego dębu lub orzecha amerykańskiego spoczywający na trzech nogach z tego samego drewna. Elementy te łączy solidna konstrukcja z giętej blachy. Guéridon Bas jest również dostępny w kolorze ciemnego wędzonego dębu, nawiązując do oryginalnej wersji wykonanej z drewna tropikalnego i zna...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek