SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Stół Vitra Em Table Zobacz większe

Stół Vitra Em Table

KOD: 250sdvitraemtable

ID: 143676

Rok produkcji1950
Rodzaj meblaStół
ProjektantJean Prouvé
ProducentVitra

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Vitra Em Table

Prostokątny stół jadalny z drewnianym blatem i stalową podstawą

Rodzaj: Stół
Projektant: Jean Prouvé
Rok produkcji: 1950

Opis

Projektant i inżynier Jean Prouvé opracował EM Stół około 1950 roku dla projektu „Maison Tropicale”. Zachowując estetykę z konieczności, nawet najdrobniejsze szczegóły tego stołu są zdeterminowane jego konstrukcją. Pochylone nogi są połączone poprzeczką, która ilustruje siły konstrukcyjne i przepływ naprężeń w sposób typowy dla konstrukcji inżynierskich.
Stół EM jest dostępny z blatami z litego drewna, wytrzymałego laminatu HPL lub – do blatów o długości 2000 lub 2400 mm – fornir.

Materiały:
Blat z litego drewna: grubość 34 mm, olejowany; dąb naturalny, dąb wędzony lub orzech amerykański.
Podstawa: gięta blacha stalowa i rurka stalowa, malowana proszkowo (gładka). Opcje kolorystyczne dopasowane do krzesła Standard SP.
Pochodzenie drewna: dąb (Quercus robur) z Europy Zachodniej i/lub Polski; Orzech amerykański (Juglans nigra) z USA.

Blat fornirowany: grubość 39 mm; naturalny lub ciemny dąb bejcowany (Europa), ochronny lakier naturalny.
Podstawa: gięta blacha stalowa i rurka stalowa, malowana proszkowo (gładka). Opcje kolorystyczne dopasowane do krzesła Standard SP.

Blat HPL: grubość 40 mm, powierzchnia i krawędzie z laminatu wysokociśnieniowego.
Podstawa: gięta blacha stalowa i rurki stalowe, malowane proszkowo (teksturowane) . Opcje kolorystyczne dopasowane do krzesła Standard SP.

Jean Prouvé

Jean Prouvé - zdjęcie projektantaJean Prouve (1901-1984): francuski projektant i architekt przemysłowy i meblarski. Jean Prouve jest jednym z najbardziej wpływowych projektantów mebli we wczesnych latach współczesnego designu. Jean Prouve wprowadził epokę maszyn i estetykę nowoczesnego wzornictwa przemysłowego do wnętrz w stali, aluminium i architekturze, którą stworzył. Następnie kontynuował jej eksperymenty z różnymi materiałami.
Jean Prouve był zarówno inżynierem, jak i nowoczesnym projektantem.
Jean Prouve był kiedyś cytowany mówiąc: nigdy nie projektuj niczego, czego nie można zrobić.
Jean Prouve urodził się w artystyczna rodzina w Nancy we Francji; jego słynny ojciec, Victor Prouve, współpracował jako ceramik z wielkimi artystami secesyjnymi Emile Galle i Louis Majorelle. Sam Jean Prouve przed uczęszczaniem do szkoły inżynierskiej w Nancy został wyszkolony jako kowal metalu, a jego dogłębna znajomość metalu pozostała podstawą jego pracy i kariery. Po otwarciu własnego warsztatu w 1923 r. Jean Prouve rozpoczął produkcję nowoczesnych mebli metalowych własnego projektu, a także współpracował z niektórymi z najbardziej znanych francuskich współczesnych projektantów, w tym Le Corbusier i Charlotte Perriand. Jego regały do ​​akademików w Cite internationale universitaire de Paris, zaprojektowane z Perriandem i artystką Sonią Delaunay w 1952 roku, są prawdopodobnie najbardziej znanymi przykładami jego wspólnej pracy.
Jean Prouve zawsze uważał się za bardziej inżynier i konstruktor zamiast nowoczesnego projektanta. Nigdy nie projektował dla samej formy, skupiając się na istocie materiałów, połączeń i produkcji. Jean Prouve dążył do najbardziej wydajnych konstrukcyjnie i materiałowo projektów, z takimi klasycznymi efektami końcowymi, jak nowoczesny design krzesło Standard z 1934 roku i krzesło Antony z 1954 roku. Wykorzystując swoją innowacyjną metodę składania blachy, Jean Prouve zaprojektował serię stołów, które postrzegana lekkość mostów i obecność architektury. W połowie lat pięćdziesiątych Jean Prouve został zmuszony do porzucenia nowoczesnej produkcji mebli designerskich i zaczął poświęcać swój czas wyzwaniom architektury prefabrykowanej. Jego własny dom, który zaprojektował jako prototyp, jest obecnie uważany za ważny rozwój w budownictwie prefabrykowanym.

Tagi

Vitra, Jean Prouvé, Stoły i krzesła, Stoły, stół, Stoły w stylu współczesnym, Stoły designerskie, Stoły z drewna, Stoły z litego drewna, Stoły HPL, Stoły z drewna inżynieryjnego, Stoły prostokątne, Stoły do ​​jadalni

Napisz opinię

Stół Vitra Em Table

Stół Vitra Em Table

Projektant i inżynier Jean Prouvé opracował EM Stół około 1950 roku dla projektu „Maison Tropicale. Zachowując estetykę z konieczności, nawet najdrobniejsze szczegóły tego stołu są zdeterminowane jego konstrukcją. Pochylone nogi są połączone poprzeczką, która ilustruje siły konstrukcyjne i przepływ naprężeń w sposób typowy dla konstrukcji inżynierskich. Stół EM jest dostępny z blatami z lite...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Skargi 17, 48-250 Głogówek