SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Krzesło Vitra Moca Zobacz większe

Krzesło Vitra Moca

KOD: 250sdvitramoca

ID: 143654

Rok produkcji2020
Rodzaj meblaKrzesło
ProjektantJasper Morrison
ProducentVitra

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Vitra Moca

Sztaplowane krzesło dębowe z otwartym oparciem

Rodzaj: Krzesło
Projektant: Jasper Morrison
Rok produkcji: 2020

Opis

Moca to lakierowane dębowe krzesło, które można ustawiać jeden na drugim.
Krzesło Moca jest wyrazem „supernormalnego” podejścia brytyjskiego projektanta Jaspera Morrisona do projektowania: dyskretnego, użytecznego i odpowiedzialnego. Wynika z tego, że Moca nie jest niczym nowym i rewolucyjnym, ale łączy zgromadzoną wiedzę doświadczonego projektanta z doświadczeniem produkcyjnym Vitry – a także ma tak niepozorny wygląd, że wydaje się istnieć od zawsze. Połączenie tych cech estetycznych ze szczególnie wytrzymałymi, wysokiej jakości materiałami zapewnia niezwykle długą żywotność produktu.
Podstawa Mocy zbudowana jest z dwóch łuków stalowych rurek – jednego tworzącego przednie nogi i podparcie oparcia, drugiego stanowiącego tylne nogi. Na podstawach zamontowane są dwie skorupy ze sklejki fornirowanej, tworząc wygodne, anatomicznie ukształtowane siedzisko i oparcie. Przemyślana konstrukcja ochraniacza do sztaplowania przymocowanego między siedziskiem a oparciem zapewnia optymalną ochronę fornirowanej powierzchni.
Muszle foteli Moca są dostępne w naturalnej lub ciemnej okleinie dębowej, a podstawa jest dostępna w wersji chromowanej lub z bardzo wytrzymałe, lakierowane proszkowo, matowe wykończenie emalią.
Moca spełnia wszystkie standardowe normy i dlatego nadaje się do użytku nie tylko w pomieszczeniach prywatnych, ale także w restauracjach i innych miejscach publicznych.

Materiały
- Siedzisko i oparcie: profilowana sklejka z naturalnego dębu (Niemcy) lub dąb bejcowany na ciemny kolor (USA), ochronne wykończenie z naturalnego lakieru.
- Podstawa: metalowa podstawa do układania w stosy (do 6 krzeseł), wykończenie chromowane lub malowane proszkowo.

Jasper Morrison

Jasper Morrison - zdjęcie projektantaJasper Morrison urodził się w Londynie w 1959 roku i ukończył projektowanie na Politechnice Kingston w 1982 roku. Następnie uczęszczał na studia podyplomowe do Royal College of Art, które obejmowały rok w berlińskiej szkole artystycznej HdK. Po ukończeniu studiów Jasper założył swoje Biuro Projektowania w Londynie w 1986 roku. Założył się z dwiema instalacjami: Reuters News Center w Documenta 8 w Kassel w 1987 roku oraz Some New Items for the Home, Part I, w Galerii DAAD w Berlinie jako część Berlin Design Werkstadt w 1988 roku. Najwcześniejsze projekty Jaspera były produkowane przez Aram i SCP w Londynie, Neotu w Paryżu, FSB w Niemczech i Cappellini we Włoszech. W 1989 r. rozpoczął współpracę z Vitrą przy wystawie Kilka nowych przedmiotów do domu, część II na targach meblowych w Mediolanie. Następnie wraz z Andreasem Brandolinim i Axelem Kufusem założył Utilism International, świadcząc usługi w zakresie projektowania wystaw i urbanistyki. W 1994 roku Jasper rozpoczął konsultacje z Üstra, władzą transportu w Hanowerze, projektując wiatę przystankową, a następnie nowy tramwaj w Hanowerze. Dalsza współpraca rozpoczęła się w tym okresie przy projektach dla włoskich firm Alessi, Flos i Magis oraz niemieckiego producenta porcelany Rosenthal.
W latach 2000. Jasper pracował nad projektem dla Rowenta polegającym na zaprojektowaniu zestawu urządzeń kuchennych i rozpoczął konsultacje z Muji, Samsung, Ideal Standard oraz Established & Sons. W 2006 roku współpracował z japońskim projektantem Naoto Fukasawą przy wystawie Super Normal w Axis Gallery w Tokio. Następnie ukazała się książka i odbyła trasę koncertową do Londynu, Mediolanu, Helsinek i Nowego Jorku. Ta wystawa zainspirowała otwarcie sklepu Jasper Morrison obok jego londyńskiego studia w 2008 roku. Sklep prezentuje co roku wystawę podczas London Design Festival. Od 2010 roku Jasper współpracuje z hiszpańskimi firmami Camper, Kettal i Andreu World oraz amerykańskimi firmami Maharam i Emeco. Jest dyrektorem artystycznym szwajcarskiej firmy elektronicznej Punkt. W 2014 roku zaprojektował meble do rozbudowy Tate Modern, ponad dziesięć lat po pracy nad otwarciem muzeum z architektami Herzog & de Meuron.
Jasper Morrison miał indywidualne wystawy w Tokio w Axis Gallery, Yamagiwa i styl HH. Wśród innych swoich wystaw prezentował Au Musée w Musée des Arts Décoratifs Bordeaux w 2009 roku, aw 2011 był kuratorem Danish Design, I Like It, w Copenhagen Design Museum. W 2015 roku w Grand-Hornu w Belgii otwarto wystawę retrospektywną , której towarzyszy nowa monografia A Book of Things. Poprzednie książki to Wszystko oprócz ścian i Świat bez słów, obie wydane przez Larsa Müllera. Jasper Morrison jest Królewskim Projektantem Przemysłu od 2001 roku. Jasper Morrison Ltd ma obecnie biura w Londynie, Tokio i Paryżu.

Tagi

Vitra, Jasper Morrison, Krzesła, Stoły i krzesła, Meble restauracyjne i kawiarnie, Krzesła restauracyjne, Krzesło, Krzesło restauracyjne, Krzesła w stylu współczesnym, Krzesła drewniane, Krzesła metalowe, Krzesła fornirowane drewnem, Wielowarstwowe k

Napisz opinię

Krzesło Vitra Moca

Krzesło Vitra Moca

Moca to lakierowane dębowe krzesło, które można ustawiać jeden na drugim. Krzesło Moca jest wyrazem „supernormalnego podejścia brytyjskiego projektanta Jaspera Morrisona do projektowania: dyskretnego, użytecznego i odpowiedzialnego. Wynika z tego, że Moca nie jest niczym nowym i rewolucyjnym, ale łączy zgromadzoną wiedzę doświadczonego projektanta z doświadczeniem produkcyjnym Vitry – a takż...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek