SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Krzesło Vitra Evo-C Zobacz większe

Krzesło Vitra Evo-C

KOD: 250sdvitraevo-c

ID: 143652

Rok produkcji2020
Rodzaj meblaKrzesło
ProjektantJasper Morrison
ProducentVitra

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Vitra Evo-C

Krzesło wspornikowe z polipropylenu

Rodzaj: Krzesło
Projektant: Jasper Morrison
Rok produkcji: 2020

Opis

EVO-C to udana, bezkompromisowa iteracja zasady i właściwości klasycznego krzesła na płozach z tworzywa sztucznego. Dzięki dzisiejszej technologii formowania wtryskowego gazem, konstrukcje z tworzyw sztucznych mogą osiągnąć sprawdzoną wytrzymałość i sztywność wspornikowych konstrukcji rurowych ze stali. Konstrukcja nośna jest utworzona z pustych elementów przypominających rurę, które płynnie wpadają w płaskie powierzchnie siedziska i oparcia.
Celem Morrisona było wyeliminowanie wszystkich zbędnych szczegółów: kształtu EVO-C, który jest w całości wykonany z polipropylenu w 100% nadającego się do recyklingu, zależy od czynników niezbędnych do osiągnięcia stabilności i komfortu. Łączy w sobie sprężyste właściwości rurek stalowych z wygodą ergonomicznej skorupy siedziska.
Zastosowanie jednego materiału nadaje EVO-C spójny wygląd. Jego sylwetka jest tak wdzięczna, że ​​krzesło niemal znika za opiekunem. A gdy nie jest używany, krzesło przypomina wyrastającą z ziemi dwunożną rzeźbę, która dyskretnie i elegancko zastępuje nieobecnego właściciela.
EVO-C jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych od końca Listopad 2020.

Opis materiału

- Oparcie, siedzisko i podstawa: barwiony polipropylen, w 100% podlegający recyklingowi. Matowe wykończenie.

Jasper Morrison

Jasper Morrison - zdjęcie projektantaJasper Morrison urodził się w Londynie w 1959 roku i ukończył projektowanie na Politechnice Kingston w 1982 roku. Następnie uczęszczał na studia podyplomowe do Royal College of Art, które obejmowały rok w berlińskiej szkole artystycznej HdK. Po ukończeniu studiów Jasper założył swoje Biuro Projektowania w Londynie w 1986 roku. Założył się z dwiema instalacjami: Reuters News Center w Documenta 8 w Kassel w 1987 roku oraz Some New Items for the Home, Part I, w Galerii DAAD w Berlinie jako część Berlin Design Werkstadt w 1988 roku. Najwcześniejsze projekty Jaspera były produkowane przez Aram i SCP w Londynie, Neotu w Paryżu, FSB w Niemczech i Cappellini we Włoszech. W 1989 r. rozpoczął współpracę z Vitrą przy wystawie Kilka nowych przedmiotów do domu, część II na targach meblowych w Mediolanie. Następnie wraz z Andreasem Brandolinim i Axelem Kufusem założył Utilism International, świadcząc usługi w zakresie projektowania wystaw i urbanistyki. W 1994 roku Jasper rozpoczął konsultacje z Üstra, władzą transportu w Hanowerze, projektując wiatę przystankową, a następnie nowy tramwaj w Hanowerze. Dalsza współpraca rozpoczęła się w tym okresie przy projektach dla włoskich firm Alessi, Flos i Magis oraz niemieckiego producenta porcelany Rosenthal.
W latach 2000. Jasper pracował nad projektem dla Rowenta polegającym na zaprojektowaniu zestawu urządzeń kuchennych i rozpoczął konsultacje z Muji, Samsung, Ideal Standard oraz Established & Sons. W 2006 roku współpracował z japońskim projektantem Naoto Fukasawą przy wystawie Super Normal w Axis Gallery w Tokio. Następnie ukazała się książka i odbyła trasę koncertową do Londynu, Mediolanu, Helsinek i Nowego Jorku. Ta wystawa zainspirowała otwarcie sklepu Jasper Morrison obok jego londyńskiego studia w 2008 roku. Sklep prezentuje co roku wystawę podczas London Design Festival. Od 2010 roku Jasper współpracuje z hiszpańskimi firmami Camper, Kettal i Andreu World oraz amerykańskimi firmami Maharam i Emeco. Jest dyrektorem artystycznym szwajcarskiej firmy elektronicznej Punkt. W 2014 roku zaprojektował meble do rozbudowy Tate Modern, ponad dziesięć lat po pracy nad otwarciem muzeum z architektami Herzog & de Meuron.
Jasper Morrison miał indywidualne wystawy w Tokio w Axis Gallery, Yamagiwa i styl HH. Wśród innych swoich wystaw prezentował Au Musée w Musée des Arts Décoratifs Bordeaux w 2009 roku, aw 2011 był kuratorem Danish Design, I Like It, w Copenhagen Design Museum. W 2015 roku w Grand-Hornu w Belgii otwarto wystawę retrospektywną , której towarzyszy nowa monografia A Book of Things. Poprzednie książki to Wszystko oprócz ścian i Świat bez słów, obie wydane przez Larsa Müllera. Jasper Morrison jest Królewskim Projektantem Przemysłu od 2001 roku. Jasper Morrison Ltd ma obecnie biura w Londynie, Tokio i Paryżu.

Tagi

Vitra, Jasper Morrison, Krzesła, Stoły i krzesła, krzesło, Krzesła w stylu współczesnym, Krzesła plastikowe, Krzesła z polipropylenu (PP), Krzesła na wspornikach

Napisz opinię

Krzesło Vitra Evo-C

Krzesło Vitra Evo-C

EVO-C to udana, bezkompromisowa iteracja zasady i właściwości klasycznego krzesła na płozach z tworzywa sztucznego. Dzięki dzisiejszej technologii formowania wtryskowego gazem, konstrukcje z tworzyw sztucznych mogą osiągnąć sprawdzoną wytrzymałość i sztywność wspornikowych konstrukcji rurowych ze stali. Konstrukcja nośna jest utworzona z pustych elementów przypominających rurę, które płynnie...

Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 REGNUM Róża Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Powstańców 6, 48-250 Głogówek