SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Fotel Vitra Cité Zobacz większe

Fotel Vitra Cité

KOD: 250sdvitracité

ID: 143642

Rok produkcji1930
Rodzaj meblaFotel
ProjektantJean Prouvé
ProducentVitra

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Vitra Cité

Fotel z tkaniny na płozach z zagłówkiem

Rodzaj: Fotel
Projektant: Jean Prouvé
Rok produkcji: 1930

Opis

Zaprojektowany na konkurs na wyposażenie akademików studenckich na Cité Universitaire w Nancy,Fotel Cité jest jednym z wczesnych arcydzieł Jeana Prouvé. Sam Prouvé używał tego dynamicznie wyglądającego fotela – z charakterystycznymi prowadnicami z malowanej proszkowo blachy stalowej i szerokimi skórzanymi pasami do podłokietników – w salonie swojego własnego domu. Duże wymiary i zachęcająca tapicerka przyczyniają się do dużego komfortu Cité.

Materiały:
- Pokrycie: siedzisko i oparcie z ciągłym pokryciem z tkaniny lub skóry.
- Tapicerka: poduszka na szyję z pianki poliuretanowej o regulowanej wysokości.
- Podstawa: gięta blacha stalowa, lakierowana proszkowo (gładka).
- Ślizgi: wyposażone w plastikowe ślizgacze do dywanu; opcjonalnie dostępne podkładki filcowe do twardych podłóg.

Jean Prouvé

Jean Prouvé - zdjęcie projektantaJean Prouve (1901-1984): francuski projektant i architekt przemysłowy i meblarski. Jean Prouve jest jednym z najbardziej wpływowych projektantów mebli we wczesnych latach współczesnego designu. Jean Prouve wprowadził epokę maszyn i estetykę nowoczesnego wzornictwa przemysłowego do wnętrz w stali, aluminium i architekturze, którą stworzył. Następnie kontynuował jej eksperymenty z różnymi materiałami.
Jean Prouve był zarówno inżynierem, jak i nowoczesnym projektantem.
Jean Prouve był kiedyś cytowany mówiąc: nigdy nie projektuj niczego, czego nie można zrobić.
Jean Prouve urodził się w artystyczna rodzina w Nancy we Francji; jego słynny ojciec, Victor Prouve, współpracował jako ceramik z wielkimi artystami secesyjnymi Emile Galle i Louis Majorelle. Sam Jean Prouve przed uczęszczaniem do szkoły inżynierskiej w Nancy został wyszkolony jako kowal metalu, a jego dogłębna znajomość metalu pozostała podstawą jego pracy i kariery. Po otwarciu własnego warsztatu w 1923 r. Jean Prouve rozpoczął produkcję nowoczesnych mebli metalowych własnego projektu, a także współpracował z niektórymi z najbardziej znanych francuskich współczesnych projektantów, w tym Le Corbusier i Charlotte Perriand. Jego regały do ​​akademików w Cite internationale universitaire de Paris, zaprojektowane z Perriandem i artystką Sonią Delaunay w 1952 roku, są prawdopodobnie najbardziej znanymi przykładami jego wspólnej pracy.
Jean Prouve zawsze uważał się za bardziej inżynier i konstruktor zamiast nowoczesnego projektanta. Nigdy nie projektował dla samej formy, skupiając się na istocie materiałów, połączeń i produkcji. Jean Prouve dążył do najbardziej wydajnych konstrukcyjnie i materiałowo projektów, z takimi klasycznymi efektami końcowymi, jak nowoczesny design krzesło Standard z 1934 roku i krzesło Antony z 1954 roku. Wykorzystując swoją innowacyjną metodę składania blachy, Jean Prouve zaprojektował serię stołów, które postrzegana lekkość mostów i obecność architektury. W połowie lat pięćdziesiątych Jean Prouve został zmuszony do porzucenia nowoczesnej produkcji mebli designerskich i zaczął poświęcać swój czas wyzwaniom architektury prefabrykowanej. Jego własny dom, który zaprojektował jako prototyp, jest obecnie uważany za ważny rozwój w budownictwie prefabrykowanym.

Tagi

Vitra, Jean Prouvé, Sofy i fotele, Fotele, Fotel, Fotele w stylu współczesnym, Fotele designerskie, Fotele z tkaniny, Fotele z podstawą sań, Fotele tapicerowane, Fotele z zagłówkiem, Fotele z podłokietnikami

Napisz opinię

Fotel Vitra Cité

Fotel Vitra Cité

Zaprojektowany na konkurs na wyposażenie akademików studenckich na Cité Universitaire w Nancy, Fotel Cité jest jednym z wczesnych arcydzieł Jeana Prouvé . Sam Prouvé używał tego dynamicznie wyglądającego fotela – z charakterystycznymi prowadnicami z malowanej proszkowo blachy stalowej i szerokimi skórzanymi pasami do podłokietników – w salonie swojego własnego domu. Duże wymiary i zachęcająca...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Skargi 17, 48-250 Głogówek