SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Stół Vitra Super Fold Table Zobacz większe

Stół Vitra Super Fold Table

KOD: 250sdvitrasuperfoldtable

ID: 143619

Rok produkcji2014
Rodzaj meblaStół
ProjektantJasper Morrison
ProducentVitra

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Vitra Super Fold Table

Kwadratowy stół z melaminy o opadających liściach

Rodzaj: Stół
Projektant: Jasper Morrison
Rok produkcji: 2014

Opis

Muzea, galerie, restauracje i podobne instytucje często wymagają uniwersalnych stołów, które można wykorzystać w różnych ustawieniach. Ponieważ takie obiekty mają zwykle ograniczoną przestrzeń do przechowywania, potrzebny jest typ stołu, który można szybko i kompaktowo schować i równie łatwo ponownie ustawić. Potrzeby te są doskonale spełniane przez Super składany stół, co czyni go idealnym wyborem dla wszystkich miejsc spotkań, imprez i gastronomii, gdzie elastyczność jest kluczowa, a meble są często zmieniane w różnych układach.
Super Fold Table składa się całkowicie za jednym ruchem ręki. Mechanizm nie tylko przechyla blat stołu do pozycji pionowej, ale jednocześnie obraca i wyrównuje nogi czteroramiennej podstawy, dzięki czemu cały stół sprowadza się do jednej płaszczyzny o głębokości zaledwie kilku centymetrów. Mechanizm składania uruchamiany jest przez pociągnięcie zagłębionego uchwytu pod blatem. Uchwyt jest łatwy do zlokalizowania dzięki śrubie, która dyskretnie zaznacza jego położenie po odpowiedniej stronie kolumny nośnej. Po złożeniu wgłębiony uchwyt służy jako uchwyt do przenoszenia, umożliwiając przenoszenie stołu Super Fold jedną ręką.

Materiały:
Blat: melamina licowane w kolorze białym z gładką prostą krawędzią plastikową (19 mm), fornirem dębowym (Europa) w naturalnym lub ciemnym dębie (19 mm) lub litym materiałem rdzeniowym z czarną krawędzią (12 mm) w kolorze białym lub czarnym. Blat stołu z masywnym rdzeniem w kolorze czarnym z powłoką zapobiegającą odciskom palców.
Mechanizm składania: cynkowy odlew ciśnieniowy.
Kolumna: stal malowana proszkowo w podstawowym ciemnym kolorze.
Podstawa: odlewane ciśnieniowo aluminium.

Jasper Morrison

Jasper Morrison - zdjęcie projektantaJasper Morrison urodził się w Londynie w 1959 roku i ukończył projektowanie na Politechnice Kingston w 1982 roku. Następnie uczęszczał na studia podyplomowe do Royal College of Art, które obejmowały rok w berlińskiej szkole artystycznej HdK. Po ukończeniu studiów Jasper założył swoje Biuro Projektowania w Londynie w 1986 roku. Założył się z dwiema instalacjami: Reuters News Center w Documenta 8 w Kassel w 1987 roku oraz Some New Items for the Home, Part I, w Galerii DAAD w Berlinie jako część Berlin Design Werkstadt w 1988 roku. Najwcześniejsze projekty Jaspera były produkowane przez Aram i SCP w Londynie, Neotu w Paryżu, FSB w Niemczech i Cappellini we Włoszech. W 1989 r. rozpoczął współpracę z Vitrą przy wystawie Kilka nowych przedmiotów do domu, część II na targach meblowych w Mediolanie. Następnie wraz z Andreasem Brandolinim i Axelem Kufusem założył Utilism International, świadcząc usługi w zakresie projektowania wystaw i urbanistyki. W 1994 roku Jasper rozpoczął konsultacje z Üstra, władzą transportu w Hanowerze, projektując wiatę przystankową, a następnie nowy tramwaj w Hanowerze. Dalsza współpraca rozpoczęła się w tym okresie przy projektach dla włoskich firm Alessi, Flos i Magis oraz niemieckiego producenta porcelany Rosenthal.
W latach 2000. Jasper pracował nad projektem dla Rowenta polegającym na zaprojektowaniu zestawu urządzeń kuchennych i rozpoczął konsultacje z Muji, Samsung, Ideal Standard oraz Established & Sons. W 2006 roku współpracował z japońskim projektantem Naoto Fukasawą przy wystawie Super Normal w Axis Gallery w Tokio. Następnie ukazała się książka i odbyła trasę koncertową do Londynu, Mediolanu, Helsinek i Nowego Jorku. Ta wystawa zainspirowała otwarcie sklepu Jasper Morrison obok jego londyńskiego studia w 2008 roku. Sklep prezentuje co roku wystawę podczas London Design Festival. Od 2010 roku Jasper współpracuje z hiszpańskimi firmami Camper, Kettal i Andreu World oraz amerykańskimi firmami Maharam i Emeco. Jest dyrektorem artystycznym szwajcarskiej firmy elektronicznej Punkt. W 2014 roku zaprojektował meble do rozbudowy Tate Modern, ponad dziesięć lat po pracy nad otwarciem muzeum z architektami Herzog & de Meuron.
Jasper Morrison miał indywidualne wystawy w Tokio w Axis Gallery, Yamagiwa i styl HH. Wśród innych swoich wystaw prezentował Au Musée w Musée des Arts Décoratifs Bordeaux w 2009 roku, aw 2011 był kuratorem Danish Design, I Like It, w Copenhagen Design Museum. W 2015 roku w Grand-Hornu w Belgii otwarto wystawę retrospektywną , której towarzyszy nowa monografia A Book of Things. Poprzednie książki to Wszystko oprócz ścian i Świat bez słów, obie wydane przez Larsa Müllera. Jasper Morrison jest Królewskim Projektantem Przemysłu od 2001 roku. Jasper Morrison Ltd ma obecnie biura w Londynie, Tokio i Paryżu.

Tagi

Vitra, Jasper Morrison, Stół Super Fold, Stoły i krzesła, Stoły, Meble restauracyjne i kawiarniane, Stoły restauracyjne, Stół, Stół restauracyjny, Stoły w stylu współczesnym, Stoły designerskie, Stoły aluminiowe, Stoły metalowe, Stoły z materiałów sy

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 REGNUM Róża Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Powstańców 6, 48-250 Głogówek