SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Krzesło Vitra Standard Sp Zobacz większe

Krzesło Vitra Standard Sp

KOD: 250sdvitrastandardsp

ID: 143614

Rok produkcji1934
Rodzaj meblaKrzesło
ProjektantJean Prouvé
ProducentVitra

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Vitra Standard Sp

Krzesło z tworzywa sztucznego i stali

Rodzaj: Krzesło
Projektant: Jean Prouvé
Rok produkcji: 1934

Opis

Wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego siedzisko i oparcie krzesła Standard SP (Siège en Plastique) Jeana Prouvé są dostępne w wielu nowoczesnych kolorach. To nadaje kultowemu klasykowi świeży i nowoczesny wygląd. Opcje kolorystyczne pasują do stołu EM z blatem z laminatu wysokociśnieniowego, ale pasują również do wielu innych stołów.

Materiały:
- Siedzisko i oparcie: ASA tworzywo sztuczne (drobnoziarniste).
- Podstawa: gięta blacha stalowa i rurki stalowe, wykończenie malowane proszkowo (teksturowane).

Krzesła najbardziej obciążają tylne nogi, na których spoczywają ciężar górnej części ciała użytkownika. Inżynier i projektant Jean Prouvé zilustrował to proste spostrzeżenie swoim charakterystycznym projektem krzesła Standard: podczas gdy stalowe rurki wystarczają na przednie nogi, ponieważ przenoszą stosunkowo niewielkie obciążenie, tylne nogi są wykonane z obszernych pustych profili, które przenoszą główne naprężenia do podłogi.
Standard jest oferowany z siedziskiem i oparciem z drewna lub jako model Standard SP z tworzywa ASA. Ponadto istnieje całkowicie drewniany Chaise Tout Bois, którego konstrukcja jest bardzo podobna do krzesła Standard. Podczas II wojny światowej Jean Prouvé odpowiedział na ograniczoną podaż metalu wersją wykonaną w całości z forniru i litego drewna.

Jean Prouvé

Jean Prouvé - zdjęcie projektantaJean Prouve (1901-1984): francuski projektant i architekt przemysłowy i meblarski. Jean Prouve jest jednym z najbardziej wpływowych projektantów mebli we wczesnych latach współczesnego designu. Jean Prouve wprowadził epokę maszyn i estetykę nowoczesnego wzornictwa przemysłowego do wnętrz w stali, aluminium i architekturze, którą stworzył. Następnie kontynuował jej eksperymenty z różnymi materiałami.
Jean Prouve był zarówno inżynierem, jak i nowoczesnym projektantem.
Jean Prouve był kiedyś cytowany mówiąc: nigdy nie projektuj niczego, czego nie można zrobić.
Jean Prouve urodził się w artystyczna rodzina w Nancy we Francji; jego słynny ojciec, Victor Prouve, współpracował jako ceramik z wielkimi artystami secesyjnymi Emile Galle i Louis Majorelle. Sam Jean Prouve przed uczęszczaniem do szkoły inżynierskiej w Nancy został wyszkolony jako kowal metalu, a jego dogłębna znajomość metalu pozostała podstawą jego pracy i kariery. Po otwarciu własnego warsztatu w 1923 r. Jean Prouve rozpoczął produkcję nowoczesnych mebli metalowych własnego projektu, a także współpracował z niektórymi z najbardziej znanych francuskich współczesnych projektantów, w tym Le Corbusier i Charlotte Perriand. Jego regały do ​​akademików w Cite internationale universitaire de Paris, zaprojektowane z Perriandem i artystką Sonią Delaunay w 1952 roku, są prawdopodobnie najbardziej znanymi przykładami jego wspólnej pracy.
Jean Prouve zawsze uważał się za bardziej inżynier i konstruktor zamiast nowoczesnego projektanta. Nigdy nie projektował dla samej formy, skupiając się na istocie materiałów, połączeń i produkcji. Jean Prouve dążył do najbardziej wydajnych konstrukcyjnie i materiałowo projektów, z takimi klasycznymi efektami końcowymi, jak nowoczesny design krzesło Standard z 1934 roku i krzesło Antony z 1954 roku. Wykorzystując swoją innowacyjną metodę składania blachy, Jean Prouve zaprojektował serię stołów, które postrzegana lekkość mostów i obecność architektury. W połowie lat pięćdziesiątych Jean Prouve został zmuszony do porzucenia nowoczesnej produkcji mebli designerskich i zaczął poświęcać swój czas wyzwaniom architektury prefabrykowanej. Jego własny dom, który zaprojektował jako prototyp, jest obecnie uważany za ważny rozwój w budownictwie prefabrykowanym.

Tagi

Vitra, Jean Prouvé, Standard, Krzesła, Stoły i krzesła, krzesło, Krzesła w stylu współczesnym, Krzesła designerskie, Krzesła metalowe, Krzesła stalowe, Krzesła plastikowe, Krzesła płytowe, Krzesła z otwartym oparciem

Napisz opinię

Krzesło Vitra Standard Sp

Krzesło Vitra Standard Sp

Wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego siedzisko i oparcie krzesła Standard SP (Siège en Plastique) Jeana Prouvé są dostępne w wielu nowoczesnych kolorach. To nadaje kultowemu klasykowi świeży i nowoczesny wygląd. Opcje kolorystyczne pasują do stołu EM z blatem z laminatu wysokociśnieniowego, ale pasują również do wielu innych stołów. Materiały : - Siedzisko i oparcie: ASA tworzywo s...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Skargi 17, 48-250 Głogówek