SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Stół Vitra Guéridon Zobacz większe

Stół Vitra Guéridon

KOD: 250sdvitraguéridon

ID: 143556

Rok produkcji1949
Rodzaj meblaStół
ProjektantJean Prouvé
ProducentVitra

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Vitra Guéridon

Okrągły stół z litego drewna

Rodzaj: Stół
Projektant: Jean Prouvé
Rok produkcji: 1949

Opis

Drewniany stół Guéridon, który został wyprodukowany przez projektanta i inżyniera Jeana Prouvé dla Uniwersytetu Paryskiego, jest przekonującą demonstracją jasnych zasad konstrukcyjnych. Jest to odmiana architektonicznego słownictwa projektowego Prouvé w naturalnym materiale, udowadniająca, że ​​nowoczesne stoły nie muszą być wykonane ze stali i szkła.

Materiały:
- Blat: lite drewno z olejowanym wykończeniem; dąb naturalny, dąb wędzony lub orzech amerykański.
- Podstawa: nogi dopasowane do blatu, lite drewno z olejowanym wykończeniem w kolorze: dąb naturalny, dąb wędzony lub orzech amerykański; poprzeczka z rurki stalowej, lakierowana proszkowo w kolorze głębokiej czerni (wykończenie gładkie).

Jean Prouvé

Jean Prouvé - zdjęcie projektantaJean Prouve (1901-1984): francuski projektant i architekt przemysłowy i meblarski. Jean Prouve jest jednym z najbardziej wpływowych projektantów mebli we wczesnych latach współczesnego designu. Jean Prouve wprowadził epokę maszyn i estetykę nowoczesnego wzornictwa przemysłowego do wnętrz w stali, aluminium i architekturze, którą stworzył. Następnie kontynuował jej eksperymenty z różnymi materiałami.
Jean Prouve był zarówno inżynierem, jak i nowoczesnym projektantem.
Jean Prouve był kiedyś cytowany mówiąc: nigdy nie projektuj niczego, czego nie można zrobić.
Jean Prouve urodził się w artystyczna rodzina w Nancy we Francji; jego słynny ojciec, Victor Prouve, współpracował jako ceramik z wielkimi artystami secesyjnymi Emile Galle i Louis Majorelle. Sam Jean Prouve przed uczęszczaniem do szkoły inżynierskiej w Nancy został wyszkolony jako kowal metalu, a jego dogłębna znajomość metalu pozostała podstawą jego pracy i kariery. Po otwarciu własnego warsztatu w 1923 r. Jean Prouve rozpoczął produkcję nowoczesnych mebli metalowych własnego projektu, a także współpracował z niektórymi z najbardziej znanych francuskich współczesnych projektantów, w tym Le Corbusier i Charlotte Perriand. Jego regały do ​​akademików w Cite internationale universitaire de Paris, zaprojektowane z Perriandem i artystką Sonią Delaunay w 1952 roku, są prawdopodobnie najbardziej znanymi przykładami jego wspólnej pracy.
Jean Prouve zawsze uważał się za bardziej inżynier i konstruktor zamiast nowoczesnego projektanta. Nigdy nie projektował dla samej formy, skupiając się na istocie materiałów, połączeń i produkcji. Jean Prouve dążył do najbardziej wydajnych konstrukcyjnie i materiałowo projektów, z takimi klasycznymi efektami końcowymi, jak nowoczesny design krzesło Standard z 1934 roku i krzesło Antony z 1954 roku. Wykorzystując swoją innowacyjną metodę składania blachy, Jean Prouve zaprojektował serię stołów, które postrzegana lekkość mostów i obecność architektury. W połowie lat pięćdziesiątych Jean Prouve został zmuszony do porzucenia nowoczesnej produkcji mebli designerskich i zaczął poświęcać swój czas wyzwaniom architektury prefabrykowanej. Jego własny dom, który zaprojektował jako prototyp, jest obecnie uważany za ważny rozwój w budownictwie prefabrykowanym.

Tagi

Vitra, Jean Prouvé, Guéridon, Stoły i krzesła, Stoły, stół, Stoły w stylu współczesnym, Stoły projektowe, Stoły drewniane, Stoły z litego drewna, Stoły orzechowe, Stoły dębowe, Stoły okrągłe, Stoły do ​​jadalni

Napisz opinię

Stół Vitra Guéridon

Stół Vitra Guéridon

Drewniany stół Guéridon , który został wyprodukowany przez projektanta i inżyniera Jeana Prouvé dla Uniwersytetu Paryskiego, jest przekonującą demonstracją jasnych zasad konstrukcyjnych. Jest to odmiana architektonicznego słownictwa projektowego Prouvé w naturalnym materiale, udowadniająca, że ​​nowoczesne stoły nie muszą być wykonane ze stali i szkła. Materiały: - Blat: lite drewno z olejowa...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Skargi 17, 48-250 Głogówek