SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Fotel Ton Chips Zobacz większe

Fotel Ton Chips

KOD: 250sdtonchips

ID: 143162

Rok produkcji2018
Rodzaj meblaFotel
ProjektantLucie Koldova
ProducentTon

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Ton Chips

Fotel z siatki

Rodzaj: Fotel
Projektant: Lucie Koldova
Rok produkcji: 2018

Dane techniczne

55x41x87 cm

Opis

„Lubię pracować z półprzezroczystymi materiałami, więc w tym projekcie wybrałem wizualnie lekkie, ale celowo przewymiarowane oparcie, które jest wykonane z perforowanej tkaniny obramowanej ręcznie giętym drewnem”, opisuje Lucie Koldová kluczowe cechy Chips. Jej charakterystyczny styl, najbardziej znany z pracy z oprawami oświetleniowymi, umożliwia harmonijne przenikanie się krzesła i otaczającej go przestrzeni. „Chciałem krzesła, które będzie definiowane przez delikatne krzywizny, krzesła, które będzie wygodne i zachęcające na pierwszy rzut oka. Samotny utwór o charakterystycznym charakterze i historii. I w przeciwieństwie do tradycyjnego krzesła, chciałem mieć krzesło, które będzie sexy” – dodaje projektantka. 

Chipsy trafia w sedno. Dominujące, przewiewne oparcie, które również stanowi część podstawy krzesła, przypomina typowy kształt chipsa ziemniaczanego. Oparcie mocno kontrastuje z masywnym siedziskiem wspartym na profilowanej sklejce. Dodatkowo komfort siedzenia zwiększa wyjmowana poduszka pod plecy. „Na początku myślałem, że najtrudniejszą częścią projektu będzie uformowanie oparcia. Co zaskakujące, musieliśmy zwrócić większą uwagę na wytrzymałość podstawy krzesła, aby oparcie wytrzymało działające na nie siły – zdradza projektantka.

Obok zmysłowego kształtu Wióryjest interesujące ze względu na proces ręcznego gięcia drewna. „Polecam obejrzenie filmu pokazującego, jak powstają poszczególne elementy gięte. To fascynujące – szybkie, a jednocześnie złożone. Postrzegam to jako taniec kreatywny” – mówi Koldová. Wszystko zaczyna się od parowania drewna bukowego w specjalnych łaźniach parowych, w których pozostaje przez kilka godzin. Po odparowaniu drewno umieszcza się w metalowych formach i zabezpiecza specjalnym kołnierzem, który wywiera nacisk i pozwala nadać mu nowy kształt. Drewno jest następnie suszone, pozostawiane na kilka tygodni do aklimatyzacji, szlifowane, bejcowane i lakierowane. W Bystřicích pod Hostýnem meble produkowane są w ten sposób od 1861 roku.

Lucie Koldova

Lucie Koldova - zdjęcie projektantaLucie jest projektantką produktów i mebli urodzoną w Czechach.
Po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych, Architektury i Projektowania w
Pragi w 2009 roku przeniosła się do Paryża i przez rok pracowała z Arikiem Levym
studio w Paryżu. Pracowała jako projektantka mebli i kontynuowała
równocześnie opracowując własne projekty dla różnych firm.
W Paryżu współpracowała z izraelskim projektantem Danem Yeffetem
aż założyła własne studio.
Docenia wpływy, inspiracje i przenikanie się różnych kultur
razem w Paryżu, gdzie kontynuuje pracę dla międzynarodowych klientów.
Lucie produkuje meble, szklane rzeźby i ponadczasowe światła,
obiekty pożądania - eleganckie i oczyszczone . Jej prace rozciągają się od
produktów codziennych, przestrzeni konceptualnej, przestrzeni miejskiej po poetyckie obiekty galerii
i limitowane serie.
Lucie wykorzystuje klasyczne rzemiosło poprzez najnowocześniejsze
technologie, skupiając się głównie na podstawowe materiały, takie jak drewno
i szkło. Lubi pracować z kolorami, nietypowymi proporcjami
i kontrastami, jej obiekty są często spychane do granic możliwości.

Filmy

Tagi

TON, Lucie Koldova, Sofy i fotele, Meble do budynków publicznych, Łatwe krzesła, Fotele wypoczynkowe, Łatwe krzesło, Fotel wypoczynkowy, Fotele w stylu współczesnym, Fotele w stylu współczesnym, Fotele z tkaniny, Fotele z tkaniny siatkowej, Fotele ta

Napisz opinię

Fotel Ton Chips

Fotel Ton Chips

„Lubię pracować z półprzezroczystymi materiałami, więc w tym projekcie wybrałem wizualnie lekkie, ale celowo przewymiarowane oparcie, które jest wykonane z perforowanej tkaniny obramowanej ręcznie giętym drewnem, opisuje Lucie Koldová kluczowe cechy Chips . Jej charakterystyczny styl, najbardziej znany z pracy z oprawami oświetleniowymi, umożliwia harmonijne przenikanie się krzesła i otaczaj...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek