SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Krzesło Thonet 118 Zobacz większe

Krzesło Thonet 118

KOD: 250sdthonet118

ID: 142800

Rok produkcji2018
Rodzaj meblaKrzesło
ProjektantSebastian Herkner
ProducentThonet

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Thonet 118

Krzesło drewniane

Rodzaj: Krzesło
Projektant: Sebastian Herkner
Rok produkcji: 2018

Opis

Minimalistyczne i szczere, a jednocześnie eleganckie i filigranowe: krzesło 118 to klasyczne drewniane krzesło, które doda subtelnej elegancji każdemu stołowi czy restauracji. Zasadę redukcji krzesła do jak najmniejszej liczby elementów wprowadził w połowie XIX wieku Michael Thonet. Chair 118 to dalszy rozwój, który uwzględnia dziedzictwo firmy i idzie o krok dalej.
Sebastian Herkner dodał wyrafinowane detale, które sprawiają, że projekt jest mniej dominujący, ale jeszcze bardziej szlachetny. Szczególną cechą jest kształt nóg krzesła: są one zaokrąglone z tyłu, a delikatne krawędzie z przodu tworzą pewną przerwę, co nawiązuje do podkowiastego kształtu siedziska. Wygięta rama siedziska i ręcznie wykonane siedzisko pokryte wiklinową trzciną nawiązuje do oryginalnego archetypu krzesła Thonet, nr. 214. Krzesło 118 jest opcjonalnie dostępne z formowanym siedziskiem.

Minimalistyczne i szczere, a jednocześnie eleganckie i eleganckie: krzesło 118 to klasyczne drewniane krzesło, które dodaje subtelna elegancja do każdego stołu jadalnego lub restauracji. Zasada redukcji krzesła do jak najmniejszej liczby elementów została wprowadzona przez Michaela Thoneta w połowie XIX wieku.

Krzesło 118 jest kontynuacją tej zasady i wraz z ukłon w stronę dziedzictwa firmy, idzie o krok dalej. Sebastian Herkner dodał wyrafinowane detale, które sprawiają, że projekt jest mniej dominujący, a przez to jeszcze bardziej wytworny. Szczególną cechą jest kształt nóg krzesła: zaokrąglone po zewnętrznej stronie, proste po wewnętrznej – wzór nawiązujący do podkowiastej powierzchni siedziska. Gięta rama siedziska i ręcznie wykonane siedzisko pokryte trzciną nawiązuje do 214, archetypu krzesła Thonet.

Sebastian Herkner

Sebastian Herkner - zdjęcie projektantaSebastian Herkner urodził się w 1981 roku w Bad Mergentheim. Studiował projektowanie produktu na HfG Offenbach am Main (Uniwersytet Sztuki i Projektowania Offenbach), już podczas studiów skupiając się na projektowaniu przedmiotów i mebli łączących różne konteksty kulturowe, łącząc nowe technologie z tradycyjnym rzemiosłem w celu podkreślenia wieloaspektowego piękna materiałów i ponownie zwrócić uwagę na drobne szczegóły.
Będąc jeszcze studentem, Herkner odbył staż u Stelli McCartney w Londynie, co pomogło mu udoskonalić jego wyczucie materiałów, kolorów, struktur i tekstur. Od momentu założenia własnego studia projektowego w Offenbach am Main w 2006 roku projektuje produkty dla producentów takich jak ClassiCon, De Vorm, Moroso i nanoo, a także pracuje nad projektami wnętrz, wystaw i muzeów. Od 2007 roku prowadził kilka kursów w HfG Offenbach am Main jako wykładowca wizytujący. Jego projekty otrzymały wiele nagród, m.in. 2011 German Design Award w kategorii Newcomer.

Filmy

Tagi

Thonet, Sebastian Herkner, 118, Krzesła, Stoły i krzesła, Meble restauracyjne i kawiarnie, Krzesła restauracyjne, Krzesło, Krzesło restauracyjne, Krzesła w stylu współczesnym, Krzesła drewniane, Krzesła z litego drewna, Krzesła otwarte, Krzesła resta

Napisz opinię

Krzesło Thonet 118

Krzesło Thonet 118

Minimalistyczne i szczere, a jednocześnie eleganckie i filigranowe: krzesło 118 to klasyczne drewniane krzesło, które doda subtelnej elegancji każdemu stołowi czy restauracji. Zasadę redukcji krzesła do jak najmniejszej liczby elementów wprowadził w połowie XIX wieku Michael Thonet. Chair 118 to dalszy rozwój, który uwzględnia dziedzictwo firmy i idzie o krok dalej. Sebastian Herkner dodał wy...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek