SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Stołek Moroso Tia Maria Zobacz większe

Stołek Moroso Tia Maria

KOD: 250sdmorosotiamaria

ID: 138585

Rok produkcji2012
Rodzaj meblaStołek
ProjektantEnrico Franzolini
ProducentMoroso

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Moroso Tia Maria

Tapicerowany stołek z podnóżkiem

Rodzaj: Stołek
Projektant: Enrico Franzolini
Rok produkcji: 2012

Opis

Tia Maria to stołek z wtryskiwaną ognioodporną pianką poliuretanową na wewnętrznej stalowej ramie. Rama/nogi z rurek stalowych z chromowanym wykończeniem lub malowaniem proszkowym; na ślizgaczach polipropylenowych. 
Dostępne w tkaninie lub skórze. Pokrywy z kolekcji Tia Maria nie są zdejmowane.

Starannie przemyślany projekt zaczyna się od ramy, jakości podpór. Ergonomia dyktuje pozycję siedzenia. Dwa uzupełniające się sposoby podejścia do komfortu: wsparcie i otulenie. Krzesła i fotele Tia Maria mają tapicerowaną skorupę, która opiera się na podstawie; podczas gdy szezlong i fotel mają pokrycie bezpośrednio przymocowane do ramy, worek, który podtrzymuje i uwodzi okupanta. Nazwa, zaczerpnięta z karaibskiego likieru z kawy i rumu, dotyczy podwójnej tożsamości, nawiązania do gry przeciwieństw. Postawa formalna i nieformalna, symetria i asymetria podłokietników, kanciastość i zaokrąglenie ramy. Dozwolone są wszystkie zastosowania: czekanie, odpoczynek, relaks.

Enrico Franzolini

Enrico Franzolini - zdjęcie projektantaUrodzony w Udine w 1952 roku. Studiował we Florencji i ukończył architekturę na Uniwersytecie Weneckim. W 1972 został zaproszony na 36. Biennale Sztuki Zdobniczej w Wenecji, prezentując dwa obiekty wyprodukowane przez manufakturę szkła Livio Seguso na Murano. W 1978 roku jego pierwsza osobista wystawa w Galerii Plurima w Udine zapoczątkowała jego zainteresowanie architekturą minimalną. Jednocześnie jednak zainteresował się architekturą oraz projektowaniem wnętrz i produktów.

Filmy

Tagi

Moroso, Enrico Franzolini, Tia Maria, Stoły i krzesła, Stołki, Krzesła, Stołki, Stołki w stylu współczesnym, Skórzane, Katedry,

Napisz opinię

Stołek Moroso Tia Maria

Stołek Moroso Tia Maria

Tia Maria to stołek z wtryskiwaną ognioodporną pianką poliuretanową na wewnętrznej stalowej ramie. Rama/nogi z rurek stalowych z chromowanym wykończeniem lub malowaniem proszkowym; na ślizgaczach polipropylenowych.  Dostępne w tkaninie lub skórze. Pokrywy z kolekcji Tia Maria nie są zdejmowane. Starannie przemyślany projekt zaczyna się od ramy, jakości podpór. Ergonomia dyktuje pozycję siedze...

Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 REGNUM Róża Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Powstańców 6, 48-250 Głogówek