SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Krzesło Magis Plato Zobacz większe

Krzesło Magis Plato

KOD: 250sdmagisplato

ID: 136946

Rok produkcji2019
Rodzaj meblaKrzesło
ProjektantJasper Morrison
ProducentMagis

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Magis Plato

Krzesło ogrodowe z aluminium odlewanego ciśnieniowo

Rodzaj: Krzesło
Projektant: Jasper Morrison
Rok produkcji: 2019

Dane techniczne

51 x 51,5 x wys. 79 cm

Opis

Nowe krzesło Plato zaprojektowane przez Jaspera Morrisona to rygorystyczne, minimalistyczne krzesło, które jest również uniwersalne i wytrzymałe oraz dobrze nadaje się zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz. Skromne i inspirowane neoklasyczną inspiracją, stąd nazwa nawiązująca do jednego z filarów starożytnej filozofii, krzesło Plato jest manifestacją doskonałej równowagi między formą a funkcją, potrafiącą harmonizować różne przestrzenie mieszkalne, w szczególności te na zewnątrz.

Krzesło sztaplowane.
Materiał: Nogi aluminiowe malowane proszkowo poliestrowym. Siedzisko z odlewanego ciśnieniowo aluminium malowanego proszkiem poliestrowym.

Jasper Morrison

Jasper Morrison - zdjęcie projektantaJasper Morrison urodził się w Londynie w 1959 roku i ukończył projektowanie na Politechnice Kingston w 1982 roku. Następnie uczęszczał na studia podyplomowe do Royal College of Art, które obejmowały rok w berlińskiej szkole artystycznej HdK. Po ukończeniu studiów Jasper założył swoje Biuro Projektowania w Londynie w 1986 roku. Założył się z dwiema instalacjami: Reuters News Center w Documenta 8 w Kassel w 1987 roku oraz Some New Items for the Home, Part I, w Galerii DAAD w Berlinie jako część Berlin Design Werkstadt w 1988 roku. Najwcześniejsze projekty Jaspera były produkowane przez Aram i SCP w Londynie, Neotu w Paryżu, FSB w Niemczech i Cappellini we Włoszech. W 1989 r. rozpoczął współpracę z Vitrą przy wystawie Kilka nowych przedmiotów do domu, część II na targach meblowych w Mediolanie. Następnie wraz z Andreasem Brandolinim i Axelem Kufusem założył Utilism International, świadcząc usługi w zakresie projektowania wystaw i urbanistyki. W 1994 roku Jasper rozpoczął konsultacje z Üstra, władzą transportu w Hanowerze, projektując wiatę przystankową, a następnie nowy tramwaj w Hanowerze. Dalsza współpraca rozpoczęła się w tym okresie przy projektach dla włoskich firm Alessi, Flos i Magis oraz niemieckiego producenta porcelany Rosenthal.
W latach 2000. Jasper pracował nad projektem dla Rowenta polegającym na zaprojektowaniu zestawu urządzeń kuchennych i rozpoczął konsultacje z Muji, Samsung, Ideal Standard oraz Established & Sons. W 2006 roku współpracował z japońskim projektantem Naoto Fukasawą przy wystawie Super Normal w Axis Gallery w Tokio. Następnie ukazała się książka i odbyła trasę koncertową do Londynu, Mediolanu, Helsinek i Nowego Jorku. Ta wystawa zainspirowała otwarcie sklepu Jasper Morrison obok jego londyńskiego studia w 2008 roku. Sklep prezentuje co roku wystawę podczas London Design Festival. Od 2010 roku Jasper współpracuje z hiszpańskimi firmami Camper, Kettal i Andreu World oraz amerykańskimi firmami Maharam i Emeco. Jest dyrektorem artystycznym szwajcarskiej firmy elektronicznej Punkt. W 2014 roku zaprojektował meble do rozbudowy Tate Modern, ponad dziesięć lat po pracy nad otwarciem muzeum z architektami Herzog & de Meuron.
Jasper Morrison miał indywidualne wystawy w Tokio w Axis Gallery, Yamagiwa i styl HH. Wśród innych swoich wystaw prezentował Au Musée w Musée des Arts Décoratifs Bordeaux w 2009 roku, aw 2011 był kuratorem Danish Design, I Like It, w Copenhagen Design Museum. W 2015 roku w Grand-Hornu w Belgii otwarto wystawę retrospektywną , której towarzyszy nowa monografia A Book of Things. Poprzednie książki to Wszystko oprócz ścian i Świat bez słów, obie wydane przez Larsa Müllera. Jasper Morrison jest Królewskim Projektantem Przemysłu od 2001 roku. Jasper Morrison Ltd ma obecnie biura w Londynie, Tokio i Paryżu.

Filmy

Tagi

Magis, Jasper Morrison, Meble ogrodowe, Krzesła, Stoły i krzesła, Krzesła ogrodowe, Krzesło, Krzesło ogrodowe, Krzesła w stylu współczesnym, Krzesła aluminiowe, Krzesła metalowe, Krzesła z odlewu aluminiowego, Krzesła do układania w stos, Krzesła ogr

Napisz opinię

Krzesło Magis Plato

Krzesło Magis Plato

Nowe krzesło Plato zaprojektowane przez Jaspera Morrisona to rygorystyczne, minimalistyczne krzesło, które jest również uniwersalne i wytrzymałe oraz dobrze nadaje się zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz. Skromne i inspirowane neoklasyczną inspiracją, stąd nazwa nawiązująca do jednego z filarów starożytnej filozofii, krzesło Plato jest manifestacją doskonałej równowagi między formą a funkcją...

Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 REGNUM Róża Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Powstańców 6, 48-250 Głogówek