SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Biurko Knoll Albini Desk Zobacz większe

Biurko Knoll Albini Desk

KOD: 250sdknollalbinidesk

ID: 135639

Rok produkcji1928
Rodzaj meblaBiurko
ProjektantFranco Albini
ProducentKnoll

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Knoll Albini Desk

Biurko szklano-stalowe z drewnianymi szufladami

Rodzaj: Biurko
Projektant: Franco Albini
Rok produkcji: 1928

Dane techniczne

122 x 67 x wys. 70 cm

Opis

Prosty styl tego lustra łączy w sobie symetrię Art Deco z dotykiem delikatnej, odlewanej mosiężnej dłoni trzymającej w dłoni łańcuszek.
Tył: Złoty lakier proszkowy z wykończeniem na wysoki połysk; dostępne w dowolnym kolorze RAL z wykończeniem na wysoki połysk lub mat.
Front: Lustro brązowe gładkie; dostępne w wersji z brązu, przezroczystego lub przydymionego
Szczegóły: Polerowany mosiądz z wykończeniem na wysoki połysk

Franco Albini

Franco Albini - zdjęcie projektantaFranco Albini (Como, 1905 - Mediolan, 1977) był ważną postacią ruchu racjonalistycznego, wyróżniając się w dziedzinie projektowania architektonicznego, meblowego, przemysłowego i muzealnego.
Po uzyskaniu dyplomu z architektury na Politechnice w Mediolanie w 1929 r. współpracował ze studiami projektowymi Ponti i Lancia. Jego praca dla magazynu Casabella również odegrała kluczową rolę w jego rozwoju, zaznaczając jego nawrócenie na Ruch Racjonalistyczny i stanie się jego rzecznikiem na włoskiej scenie kulturalnej.
Kiedy założył własną praktykę w Mediolanie w 1931 r., podjął wyzwanie budownictwa robotniczego i kontynuował ten kierunek po wojnie, dzięki możliwościom oferowanym przez projekty odbudowy, nad którymi pracował z Francą Helg od 1952 roku.
W latach 40. Albini rozszerzył współpracę z Cassina, który zaczął się od projektów krzeseł, które utorowały drogę jego charakterystycznemu stylowi. Realizował również swoje projekty mebli z innymi firmami, takimi jak Poggi.
Mediolan i Genua tworzą oś geograficzną, na której Albini odcisnął swoje najsilniejsze piętno. Dla stolicy Lombardii zaplanował rozbudowę stacji na linii 1 miejskiego metra (1962/63) we współpracy z grafikiem Bobem Noordą. Jego liczne projekty urbanistyczne i budowlane dla Genui obejmują muzea Palazzo Bianco (1949/51), Palazzo Rosso (1952/62) i Tesoro di San Lorenzo (1952/56).
Franco Albini był odbiorcą wielu wyróżnienia w uznaniu znaczenia jego wkładu w kulturę.
Jest między innymi członkiem INU, CIAM, Accademia Ligustica di Genova, MOMA w Nowym Jorku, ADI, Accademico di S. Luca, Fondazione Pagano i London Royal Society of Arts.
Otrzymał również liczne nagrody, w tym La Rinascente-Compasso d'Oro za projekt krzesła Luisa (1955), Brązowy Medal Parson School w New York (1956) za wkład we wzornictwo przemysłowe, nagrodę Olivetti w dziedzinie architektury (1957), nagrodę Gran Premio Nazionale La Rinascente-Compasso d'Oro (1958), nagrodę La Rinascente-Compasso d'Oro za linię metra Milan Line 1 projekt (1964) oraz tytuł Royal Designer for Industry przyznany przez London Royal Society of Arts (1971) .
W całej swojej pracy, od wyposażenia domu po projekty przemysłowe i muzealne, Franco Albini zawsze zaszczepiał logiczną konsekwencję, ekstremalną czystość wyrazu oraz wyjątkową etyczną i historyczną integralność.
Prace architektoniczne i projektowe Franco Albini reprezentuje zwornik włoskiej kultury architektonicznej z początku XX wieku poprzez swoją intensywną działalność skupiającą się na kreatywnym i rygorystycznym podejściu do kompozycji i budowania, które wyraża szczególnie wysoki stopień estetyki.

Tagi

KNOLL, Franco Albini, Stoły i krzesła, Biurka, Biurka, Biurka w stylu współczesnym, Biurka z drewna, Biurka z metalu, Biurka ze stali, Biurka ze szkła, Biurka ze szkła i stali, Biurka ze stali i drewna, Biurka ze stali i drewna, Biurka szklane, Biurk

Napisz opinię

Biurko Knoll Albini Desk

Biurko Knoll Albini Desk

Prosty styl tego lustra łączy w sobie symetrię Art Deco z dotykiem delikatnej, odlewanej mosiężnej dłoni trzymającej w dłoni łańcuszek. Tył: Złoty lakier proszkowy z wykończeniem na wysoki połysk; dostępne w dowolnym kolorze RAL z wykończeniem na wysoki połysk lub mat. Front: Lustro brązowe gładkie; dostępne w wersji z brązu, przezroczystego lub przydymionego Szczegóły: Polerowany mosiądz z w...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Skargi 17, 48-250 Głogówek