SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Regał Cassina 835 Infinito Zobacz większe

Regał Cassina 835 Infinito

KOD: 250sdcassina835infinito

ID: 132222

Rok produkcji2008
Rodzaj meblaRegał
ProjektantFranco Albini
ProducentCassina

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Cassina 835 Infinito

Podłogowo-sufitowy drewniany regał na książki

Rodzaj: Regał
Projektant: Franco Albini
Rok produkcji: 2008

Opis

Niezwykle elastyczny regał z niezliczonymi opcjami modułowymi, odpowiedni do ustawienia przy ścianie lub jako przegroda pokoju. Franco Albini zaprojektował ten przedmiot w latach 1956-1957, używając ramy z litego drewna, z kilkoma półkami, a także szafkami, które można wyposażyć w standardowe lub opuszczane drzwi. Od 2008 roku, stosując przemysłowe procesy produkcyjne, Cassina wprowadziła na rynek szereg opcji ram i komponentów, które pomagają zmaksymalizować potencjał tego elementu, do nieskończoności, jak sama nazwa wskazuje. W pełni wolnostojące, Infinito może być używane z dowolnej strony, zarówno jako regał na książki, jak i ekspozytor na różnego rodzaju przedmioty. Piony można regulować od podłogi do sufitu, a półki i regały można ustawić na różnych wysokościach. Infinito jest dostępne w naturalnym lub czarnym jesionie lub w orzechu Canaletto.

Regulowane wsporniki
· Masywne drewno jesionowe lub orzechowe.
· Elementy mocujące do sufitu i podłoża ze stali, wykończenie polersko-niklowe.

Półki
· Płyta wiórowa fornirowana jesionem lub orzechem, masywny jesion lub drewno orzechowe.

Element z drzwiami
· Płyta wiórowa fornirowany panelem, jesion lub orzech, masywny jesion lub orzech (krawędzie drzwi).
· Zawiasy drzwi z polerowanego mosiądzu.

Element z drzwiami klapowymi
· Płyta wiórowa, MDF, fornirowany jesion lub orzech, masywny jesion lub orzech (krawędzie drzwi z drzwiami klapowymi).
· Zawiasy zamykające drzwi z drzwiami klapowymi niklowanymi.

Wykończenie
· Jesion bejcowany na czarno: farba i mat.
· Jesion naturalny: malowanie i matowanie.
· Orzech amerykański: malowanie i matowanie.

Franco Albini

Franco Albini - zdjęcie projektantaFranco Albini (Como, 1905 - Mediolan, 1977) był ważną postacią ruchu racjonalistycznego, wyróżniając się w dziedzinie projektowania architektonicznego, meblowego, przemysłowego i muzealnego.
Po uzyskaniu dyplomu z architektury na Politechnice w Mediolanie w 1929 r. współpracował ze studiami projektowymi Ponti i Lancia. Jego praca dla magazynu Casabella również odegrała kluczową rolę w jego rozwoju, zaznaczając jego nawrócenie na Ruch Racjonalistyczny i stanie się jego rzecznikiem na włoskiej scenie kulturalnej.
Kiedy założył własną praktykę w Mediolanie w 1931 r., podjął wyzwanie budownictwa robotniczego i kontynuował ten kierunek po wojnie, dzięki możliwościom oferowanym przez projekty odbudowy, nad którymi pracował z Francą Helg od 1952 roku.
W latach 40. Albini rozszerzył współpracę z Cassina, który zaczął się od projektów krzeseł, które utorowały drogę jego charakterystycznemu stylowi. Realizował również swoje projekty mebli z innymi firmami, takimi jak Poggi.
Mediolan i Genua tworzą oś geograficzną, na której Albini odcisnął swoje najsilniejsze piętno. Dla stolicy Lombardii zaplanował rozbudowę stacji na linii 1 miejskiego metra (1962/63) we współpracy z grafikiem Bobem Noordą. Jego liczne projekty urbanistyczne i budowlane dla Genui obejmują muzea Palazzo Bianco (1949/51), Palazzo Rosso (1952/62) i Tesoro di San Lorenzo (1952/56).
Franco Albini był odbiorcą wielu wyróżnienia w uznaniu znaczenia jego wkładu w kulturę.
Jest między innymi członkiem INU, CIAM, Accademia Ligustica di Genova, MOMA w Nowym Jorku, ADI, Accademico di S. Luca, Fondazione Pagano i London Royal Society of Arts.
Otrzymał również liczne nagrody, w tym La Rinascente-Compasso d'Oro za projekt krzesła Luisa (1955), Brązowy Medal Parson School w New York (1956) za wkład we wzornictwo przemysłowe, nagrodę Olivetti w dziedzinie architektury (1957), nagrodę Gran Premio Nazionale La Rinascente-Compasso d'Oro (1958), nagrodę La Rinascente-Compasso d'Oro za linię metra Milan Line 1 projekt (1964) oraz tytuł Royal Designer for Industry przyznany przez London Royal Society of Arts (1971) .
W całej swojej pracy, od wyposażenia domu po projekty przemysłowe i muzealne, Franco Albini zawsze zaszczepiał logiczną konsekwencję, ekstremalną czystość wyrazu oraz wyjątkową etyczną i historyczną integralność.
Prace architektoniczne i projektowe Franco Albini reprezentuje zwornik włoskiej kultury architektonicznej z początku XX wieku poprzez swoją intensywną działalność skupiającą się na kreatywnym i rygorystycznym podejściu do kompozycji i budowania, które wyraża szczególnie wysoki stopień estetyki.

Filmy

Tagi

Cassina, Franco Albini, Biblioteczki, Systemy i regały magazynowe, Regał, Biblioteczki w stylu współczesnym, Biblioteczki w stylu współczesnym, Biblioteczki z drewna, Biblioteczki z litego drewna, Biblioteczki z okleiną drewnianą, Biblioteczki z jesi

Napisz opinię

Regał Cassina 835 Infinito

Regał Cassina 835 Infinito

Niezwykle elastyczny regał z niezliczonymi opcjami modułowymi, odpowiedni do ustawienia przy ścianie lub jako przegroda pokoju. Franco Albini zaprojektował ten przedmiot w latach 1956-1957, używając ramy z litego drewna, z kilkoma półkami, a także szafkami, które można wyposażyć w standardowe lub opuszczane drzwi. Od 2008 roku, stosując przemysłowe procesy produkcyjne, Cassina wprowadziła na...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek