SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Regał Cassina 838 Veliero Zobacz większe

Regał Cassina 838 Veliero

KOD: 250sdcassina838veliero

ID: 132219

Rok produkcji2011
Rodzaj meblaRegał
ProjektantFranco Albini
ProducentCassina

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Cassina 838 Veliero

Regał na książki z drewna i szkła

Rodzaj: Regał
Projektant: Franco Albini
Rok produkcji: 2011

Opis

Przeciwstawiając się prawom fizyki, wykraczając poza to, co zwykle rozumiemy przez warunki równowagi, ta biblioteczka jest niczym innym jak manifestem możliwości projektowych i konstrukcyjnych Cassiny. Po długim okresie badań i rozwoju, umiejętnie wspomaganego najnowocześniejszą technologią, projektanci firmy stworzyli prototyp produkcyjny oryginalnego dzieła z 1940 r., które architekt Franco Albini wykonał jako jednorazowy dla swojego domu w Mediolanie. Szanując autentyczną podstawową koncepcję projektu, z jego fascynującym eksperymentalnym odczuciem, a także zaskakująco oszczędnym, liniowym wyglądem, dzisiejszy model zachowuje minimalny ideał oryginału: wrażenie powietrza i światła, dzięki czemu książki i przedmioty wydają się unosić darmowy. W ten sposób Cassina przywraca współczesnemu światu designu jeden ze swoich najbardziej emblematycznych artefaktów, dzieło, które zyskało status dzieła sztuki, tak samo magiczne teraz, jak wtedy, gdy zostało ukazane po raz pierwszy.

Podstawa
· Płyta MDF, grubość ścianek jesionowych 1 mm, stelaż z masywnego drewna jesionowego.
· Stelaż z pręta metalowego lakierowany proszkowo w kolorze czarnym matowym.

Półki
· Bardzo lekki szkło hartowane i warstwowe, krawędź polerowana (grubość 7 mm).

Poprzeczki słupków i półek
· Masywne drewno jesionowe

Stężenia zewnętrzne i wsporniki półek szklanych
· pręt ze stali nierdzewnej.

Sprzęt montażowy
· Mosiądz satynowany i lakierowany matowo
· Chemiczne wykończenie AVP kolor hematyt.

Wykańczanie elementów drewnianych
· Naturalny: wykończenie matowe.

Franco Albini

Franco Albini - zdjęcie projektantaFranco Albini (Como, 1905 - Mediolan, 1977) był ważną postacią ruchu racjonalistycznego, wyróżniając się w dziedzinie projektowania architektonicznego, meblowego, przemysłowego i muzealnego.
Po uzyskaniu dyplomu z architektury na Politechnice w Mediolanie w 1929 r. współpracował ze studiami projektowymi Ponti i Lancia. Jego praca dla magazynu Casabella również odegrała kluczową rolę w jego rozwoju, zaznaczając jego nawrócenie na Ruch Racjonalistyczny i stanie się jego rzecznikiem na włoskiej scenie kulturalnej.
Kiedy założył własną praktykę w Mediolanie w 1931 r., podjął wyzwanie budownictwa robotniczego i kontynuował ten kierunek po wojnie, dzięki możliwościom oferowanym przez projekty odbudowy, nad którymi pracował z Francą Helg od 1952 roku.
W latach 40. Albini rozszerzył współpracę z Cassina, który zaczął się od projektów krzeseł, które utorowały drogę jego charakterystycznemu stylowi. Realizował również swoje projekty mebli z innymi firmami, takimi jak Poggi.
Mediolan i Genua tworzą oś geograficzną, na której Albini odcisnął swoje najsilniejsze piętno. Dla stolicy Lombardii zaplanował rozbudowę stacji na linii 1 miejskiego metra (1962/63) we współpracy z grafikiem Bobem Noordą. Jego liczne projekty urbanistyczne i budowlane dla Genui obejmują muzea Palazzo Bianco (1949/51), Palazzo Rosso (1952/62) i Tesoro di San Lorenzo (1952/56).
Franco Albini był odbiorcą wielu wyróżnienia w uznaniu znaczenia jego wkładu w kulturę.
Jest między innymi członkiem INU, CIAM, Accademia Ligustica di Genova, MOMA w Nowym Jorku, ADI, Accademico di S. Luca, Fondazione Pagano i London Royal Society of Arts.
Otrzymał również liczne nagrody, w tym La Rinascente-Compasso d'Oro za projekt krzesła Luisa (1955), Brązowy Medal Parson School w New York (1956) za wkład we wzornictwo przemysłowe, nagrodę Olivetti w dziedzinie architektury (1957), nagrodę Gran Premio Nazionale La Rinascente-Compasso d'Oro (1958), nagrodę La Rinascente-Compasso d'Oro za linię metra Milan Line 1 projekt (1964) oraz tytuł Royal Designer for Industry przyznany przez London Royal Society of Arts (1971) .
W całej swojej pracy, od wyposażenia domu po projekty przemysłowe i muzealne, Franco Albini zawsze zaszczepiał logiczną konsekwencję, ekstremalną czystość wyrazu oraz wyjątkową etyczną i historyczną integralność.
Prace architektoniczne i projektowe Franco Albini reprezentuje zwornik włoskiej kultury architektonicznej z początku XX wieku poprzez swoją intensywną działalność skupiającą się na kreatywnym i rygorystycznym podejściu do kompozycji i budowania, które wyraża szczególnie wysoki stopień estetyki.

Filmy

Tagi

Cassina, Franco Albini, Biblioteczki, Systemy i regały magazynowe, regał, Biblioteczki w stylu współczesnym, Biblioteczki designerskie, Biblioteczki drewniane, Biblioteczki szklane, Biblioteczki z litego drewna, Biblioteczki z jesionu, Biblioteczki z

Napisz opinię

Regał Cassina 838 Veliero

Regał Cassina 838 Veliero

Przeciwstawiając się prawom fizyki, wykraczając poza to, co zwykle rozumiemy przez warunki równowagi, ta biblioteczka jest niczym innym jak manifestem możliwości projektowych i konstrukcyjnych Cassiny. Po długim okresie badań i rozwoju, umiejętnie wspomaganego najnowocześniejszą technologią, projektanci firmy stworzyli prototyp produkcyjny oryginalnego dzieła z 1940 r., które architekt Franco...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Skargi 17, 48-250 Głogówek