SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Fotel Cassina 832 Luisa Zobacz większe

Fotel Cassina 832 Luisa

KOD: 250sdcassina832luisa

ID: 132199

Rok produkcji2008
Rodzaj meblaFotel
ProjektantFranco Albini
ProducentCassina

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Cassina 832 Luisa

Drewniane krzesło

Rodzaj: Fotel
Projektant: Franco Albini
Rok produkcji: 2008

Opis

Mały fotel, nazwany Luisą, jest owocem piętnastoletniego procesu poszukiwań, których celem było stworzenie archetypu podstawowych elementów krzesła i jego potencjalnych zastosowań w domu. Projekt oparty na idei, w którym Franco Albini wyraził koncepcję „substancji w formie”, zwiększając objętość drewnianych części, w których łączą się z innymi. Po wielu ulepszeniach, ostateczna wersja krzesła została nagrodzona prestiżową nagrodą Compasso D'Oro przez Włoskie Stowarzyszenie Wzornictwa Przemysłowego (Associazione per il Disegno Industriale/ADI). Rama stanowi syntezę, w której siedzisko i oparcie to dwie geometryczne płaszczyzny zawieszone na dyskretnej drewnianej strukturze, której boki przypominają kozły. Luisa to dzieło ponadczasowe, wynik umiejętności, zarówno pod względem techniki, jak i materiałów. Ta ekskluzywna na całym świecie reedycja Cassiny była możliwa dzięki niezwykłym możliwościom firmy w zakresie obróbki drewna.

Struktura
· Masywne drewno jesionowe lub orzechowe.

Wykończenie
· Jesion bejcowany na czarno: lakier i mat.
· Jesion naturalny: lakier i mat.
· Orzech amerykański: lakier i mat.

Siedzisko i oparcie
· Stalowa konstrukcja wewnętrzna z elastycznymi taśmami.
· Wyściółka z formowanej na zimno pianki poliuretanowej.
· Pokrowiec z jasnego czarnego aksamitu wraz z pianką poliuretanową.

Pikowana tapicerka
· Tkanina pikowana lub pikowana skóra.

Franco Albini

Franco Albini - zdjęcie projektantaFranco Albini (Como, 1905 - Mediolan, 1977) był ważną postacią ruchu racjonalistycznego, wyróżniając się w dziedzinie projektowania architektonicznego, meblowego, przemysłowego i muzealnego.
Po uzyskaniu dyplomu z architektury na Politechnice w Mediolanie w 1929 r. współpracował ze studiami projektowymi Ponti i Lancia. Jego praca dla magazynu Casabella również odegrała kluczową rolę w jego rozwoju, zaznaczając jego nawrócenie na Ruch Racjonalistyczny i stanie się jego rzecznikiem na włoskiej scenie kulturalnej.
Kiedy założył własną praktykę w Mediolanie w 1931 r., podjął wyzwanie budownictwa robotniczego i kontynuował ten kierunek po wojnie, dzięki możliwościom oferowanym przez projekty odbudowy, nad którymi pracował z Francą Helg od 1952 roku.
W latach 40. Albini rozszerzył współpracę z Cassina, który zaczął się od projektów krzeseł, które utorowały drogę jego charakterystycznemu stylowi. Realizował również swoje projekty mebli z innymi firmami, takimi jak Poggi.
Mediolan i Genua tworzą oś geograficzną, na której Albini odcisnął swoje najsilniejsze piętno. Dla stolicy Lombardii zaplanował rozbudowę stacji na linii 1 miejskiego metra (1962/63) we współpracy z grafikiem Bobem Noordą. Jego liczne projekty urbanistyczne i budowlane dla Genui obejmują muzea Palazzo Bianco (1949/51), Palazzo Rosso (1952/62) i Tesoro di San Lorenzo (1952/56).
Franco Albini był odbiorcą wielu wyróżnienia w uznaniu znaczenia jego wkładu w kulturę.
Jest między innymi członkiem INU, CIAM, Accademia Ligustica di Genova, MOMA w Nowym Jorku, ADI, Accademico di S. Luca, Fondazione Pagano i London Royal Society of Arts.
Otrzymał również liczne nagrody, w tym La Rinascente-Compasso d'Oro za projekt krzesła Luisa (1955), Brązowy Medal Parson School w New York (1956) za wkład we wzornictwo przemysłowe, nagrodę Olivetti w dziedzinie architektury (1957), nagrodę Gran Premio Nazionale La Rinascente-Compasso d'Oro (1958), nagrodę La Rinascente-Compasso d'Oro za linię metra Milan Line 1 projekt (1964) oraz tytuł Royal Designer for Industry przyznany przez London Royal Society of Arts (1971) .
W całej swojej pracy, od wyposażenia domu po projekty przemysłowe i muzealne, Franco Albini zawsze zaszczepiał logiczną konsekwencję, ekstremalną czystość wyrazu oraz wyjątkową etyczną i historyczną integralność.
Prace architektoniczne i projektowe Franco Albini reprezentuje zwornik włoskiej kultury architektonicznej z początku XX wieku poprzez swoją intensywną działalność skupiającą się na kreatywnym i rygorystycznym podejściu do kompozycji i budowania, które wyraża szczególnie wysoki stopień estetyki.

Filmy

Tagi

Cassina, Franco Albini, Sofy i fotele, Meble do budynków publicznych, Łatwe krzesła, Fotele, Fotele, Fotele, Fotele, Fotele w stylu współczesnym, Fotele Design, Fotele z drewna, Fotele z litego drewna, Fotele tapicerowane, Łatwe krzesła z podłokietni

Napisz opinię

Fotel Cassina 832 Luisa

Fotel Cassina 832 Luisa

Mały fotel, nazwany Luisą , jest owocem piętnastoletniego procesu poszukiwań, których celem było stworzenie archetypu podstawowych elementów krzesła i jego potencjalnych zastosowań w domu. Projekt oparty na idei, w którym Franco Albini wyraził koncepcję „substancji w formie, zwiększając objętość drewnianych części, w których łączą się z innymi. Po wielu ulepszeniach, ostateczna wersja krzesł...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Skargi 17, 48-250 Głogówek