SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sofa Cappellini Orla Zobacz większe

Sofa Cappellini Orla

KOD: 250sdORL2S

ID: 131463

Rok produkcji2019
Rodzaj meblaSofa
ProjektantJasper Morrison
ProducentCappellini

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Cappellini Orla

Mała sofa skórzana lub materiałowa

Rodzaj: Sofa
Projektant: Jasper Morrison
Rok produkcji: 2019
Kod produktu: ORL2S

Opis

Mała sofa z kolekcjiOrla Jaspera Morrisona. Pokrycie stałe na konstrukcję i poduszkę, z tkanin i skór z kolekcji.

Ta kolekcja składa się z sofy dwuosobowej i trzyosobowej, sofy łukowej prawej i lewej, sofy dwuosobowej, fotela i mały fotel, zarówno stały, jak i obrotowy oraz pufa. Pokrycie stałe do konstrukcji i zdejmowane na poduszki, tkaniny i skóry z kolekcji, sofy i fotele; stałe pokrycie konstrukcji i poduszki, w tkaninach i skórach z kolekcji, na małą sofę i małe foteliki.

Konstrukcja sofy i pufy: kompozytowy sztywny poliuretan z elementami ze sklejki topolowej i elastycznymi paskami
Konstrukcja fotela i fotela małego: pianka z metalową ramą i elastycznymi pasami
Wypełnienie: wielogęstościowa pianka poliuretanowa i włókno
Podstawa: płyta konglomeratu drewnianego o średniej gęstości
Wykończenie podstawy: lakier matowy, 04 czarny
Nóżki: szare podkładki filcowe
Kółka: tylko na małym fotelu bez mechanizmu obrotowego, samoblokujące się kółka okrągłe, kolor biały
Podstawa obrotowa na fotelu: podstawa obrotowa bez mechanizmu zwrotnego
Obrotowa podstawa na małym fotelu: stalowa obrotowa podstawa z mechanizmem sprężyny powrotnej, malowane naturalne aluminium RAL 9006
Pokrycie konstrukcji: przymocowane w tkaninie, skórze G, skórze Extra G2
Pokrycie poduszek: zdejmowane w tkaninie, skórze G, Skóra Extra G2
Poszewka na poduszkę do małego fotela i małej sofy : zamocowana w tkaninie, skórze G i skórze Extra G2

Uwagi
- Nić ściegowa w tym samym kolorze tkaniny i skóry
- Brak możliwości dopasowania tkaniny między fotelem a poduszką siedziska
- Luźne poduszki do siedzenia na sofę (nie małą sofę), fotel i puf

Jasper Morrison

Jasper Morrison - zdjęcie projektantaJasper Morrison urodził się w Londynie w 1959 roku i ukończył projektowanie na Politechnice Kingston w 1982 roku. Następnie uczęszczał na studia podyplomowe do Royal College of Art, które obejmowały rok w berlińskiej szkole artystycznej HdK. Po ukończeniu studiów Jasper założył swoje Biuro Projektowania w Londynie w 1986 roku. Założył się z dwiema instalacjami: Reuters News Center w Documenta 8 w Kassel w 1987 roku oraz Some New Items for the Home, Part I, w Galerii DAAD w Berlinie jako część Berlin Design Werkstadt w 1988 roku. Najwcześniejsze projekty Jaspera były produkowane przez Aram i SCP w Londynie, Neotu w Paryżu, FSB w Niemczech i Cappellini we Włoszech. W 1989 r. rozpoczął współpracę z Vitrą przy wystawie Kilka nowych przedmiotów do domu, część II na targach meblowych w Mediolanie. Następnie wraz z Andreasem Brandolinim i Axelem Kufusem założył Utilism International, świadcząc usługi w zakresie projektowania wystaw i urbanistyki. W 1994 roku Jasper rozpoczął konsultacje z Üstra, władzą transportu w Hanowerze, projektując wiatę przystankową, a następnie nowy tramwaj w Hanowerze. Dalsza współpraca rozpoczęła się w tym okresie przy projektach dla włoskich firm Alessi, Flos i Magis oraz niemieckiego producenta porcelany Rosenthal.
W latach 2000. Jasper pracował nad projektem dla Rowenta polegającym na zaprojektowaniu zestawu urządzeń kuchennych i rozpoczął konsultacje z Muji, Samsung, Ideal Standard oraz Established & Sons. W 2006 roku współpracował z japońskim projektantem Naoto Fukasawą przy wystawie Super Normal w Axis Gallery w Tokio. Następnie ukazała się książka i odbyła trasę koncertową do Londynu, Mediolanu, Helsinek i Nowego Jorku. Ta wystawa zainspirowała otwarcie sklepu Jasper Morrison obok jego londyńskiego studia w 2008 roku. Sklep prezentuje co roku wystawę podczas London Design Festival. Od 2010 roku Jasper współpracuje z hiszpańskimi firmami Camper, Kettal i Andreu World oraz amerykańskimi firmami Maharam i Emeco. Jest dyrektorem artystycznym szwajcarskiej firmy elektronicznej Punkt. W 2014 roku zaprojektował meble do rozbudowy Tate Modern, ponad dziesięć lat po pracy nad otwarciem muzeum z architektami Herzog & de Meuron.
Jasper Morrison miał indywidualne wystawy w Tokio w Axis Gallery, Yamagiwa i styl HH. Wśród innych swoich wystaw prezentował Au Musée w Musée des Arts Décoratifs Bordeaux w 2009 roku, aw 2011 był kuratorem Danish Design, I Like It, w Copenhagen Design Museum. W 2015 roku w Grand-Hornu w Belgii otwarto wystawę retrospektywną , której towarzyszy nowa monografia A Book of Things. Poprzednie książki to Wszystko oprócz ścian i Świat bez słów, obie wydane przez Larsa Müllera. Jasper Morrison jest Królewskim Projektantem Przemysłu od 2001 roku. Jasper Morrison Ltd ma obecnie biura w Londynie, Tokio i Paryżu.

Filmy

Tagi

Cappellini, Jasper Morrison, Orla, Sofy i Fotele, Małe Sofy, Mała Sofa, Styl Współczesny Małe Sofy, Skórzane Małe Sofy

Napisz opinię

Sofa Cappellini Orla

Sofa Cappellini Orla

Mała sofa z kolekcji Orla Jaspera Morrisona. Pokrycie stałe na konstrukcję i poduszkę, z tkanin i skór z kolekcji. Ta kolekcja składa się z sofy dwuosobowej i trzyosobowej, sofy łukowej prawej i lewej, sofy dwuosobowej, fotela i mały fotel, zarówno stały, jak i obrotowy oraz pufa. Pokrycie stałe do konstrukcji i zdejmowane na poduszki, tkaniny i skóry z kolekcji, sofy i fotele; stałe pokrycie...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek