SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa wisząca Flos Romeo Outdoor C3 Zobacz większe

Lampa wisząca Flos Romeo Outdoor C3

KOD: 250sdflosromeooutdoorc3

ID: 125658

Rok produkcji2006
Rodzaj lampyLampa wisząca
PrzeznaczenieZewnętrzne
ProjektantPhilippe Starck
ProducentFlos
Kraj pochodzeniaWłochy
CenaCena od 1446.00 EUR

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Flos Romeo Outdoor C3

Zewnętrzna lampa wisząca z PVC

Projektant: Philippe Starck
Rodzaj: Lampa wisząca
Rok produkcji: 2006

Opis

« Deszcz padał, padał przez dni, miesiące, lata... Wszystko zniknęło, zwierzęta, rośliny, problemy, projektanci, nawet anioły miały mokre pióra. W gęstej nocy myśleliśmy, że widzimy przebłyski, potem światła, a potem jasne błyski.
To były lampy Flos, aż z Włoch. Przystosowały się, były wodoodporne. Już nie przeżyli, żyli dla jedynego, najwyższego szczęścia fosforyzujących ameb.
Cud.
»

Philippe Starck

Philippe Starck - zdjęcie projektantaPhilippe Starck, światowej sławy twórca o wieloaspektowej pomysłowości, zawsze koncentruje się na tym, co istotne, na swojej wizji: stworzenie, niezależnie od formy, musi poprawić życie jak największej liczby ludzi. Ta filozofia uczyniła go jednym z pionierów i centralnych postaci koncepcji „demokratycznego designu”. Wykorzystując swoją płodną pracę we wszystkich dziedzinach, od produktów codziennego użytku (meble, wyciskacz do cytrusów, rowery elektryczne, indywidualna turbina wiatrowa), przez architekturę (hotele, restauracje, które aspirują do bycia stymulującymi miejscami) oraz inżynierię morską i przestrzenną (megajachty, mieszkania moduł prywatnej turystyki kosmicznej), nieustannie przesuwa granice i wymogi projektowania, stając się jednym z najbardziej wizjonerskich i uznanych twórców międzynarodowej sceny współczesnej. Philippe Starck i jego żona Jasmine spędzają większość czasu w samolotach lub w „środku pustkowia”.
Philippe Starck urodził się w 1949 roku. zachowuje podstawową lekcję: wszystko powinno być zorganizowane elegancko i rygorystycznie, zarówno w relacjach międzyludzkich, jak iw końcowej wizji, która kieruje każdym gestem twórczym. Jego absolutna wiara w to, że wszyscy powinni korzystać z kreacji i czerpać z niej radość, sprawia, że ​​niestrudzenie stara się dobrze radzić sobie w najdrobniejszych szczegółach.
Ale czy po latach naprawdę opuścił swoje pierwsze improwizowane biuro? Według niego nie do końca. „Ostatecznie były to zabawy dla dzieci, zabawy wyobraźni, ale dzięki różnym umiejętnościom, zwłaszcza inżynierskim, coś się stało. Jestem dzieckiem, które marzy, a jednocześnie mam w sobie beztroskę i powagę dzieci. W pełni akceptuję bunt, dywersję i humor”.
Starck po raz pierwszy wykazał zainteresowanie przestrzeniami mieszkalnymi, gdy był studentem Ecole Nissim de Camondo w Paryżu, gdzie w 1969 roku zaprojektował nadmuchiwany dom, oparty na pomysł na materialność. To odkrycie przyniosło mu pierwszy sukces na Salonie de l'Enfance. Niedługo potem Pierre Cardin, uwiedziony obrazoburczym designem, zaproponował mu posadę dyrektora artystycznego w swoim wydawnictwie.
W 1976 roku i kilka emblematycznych obiektów później, w tym latająca lampa i przenośny neon, ten nieustraszony Dreamer stworzył śmiały wystrój klubu nocnego La Main Bleue w Montreuil, pokazując, że żadne miejsce nie jest mniej szanowane niż inne tylko ze względu na swoją ekscentryczność. Następnie założył legendarny paryski klub nocny Les Bains Douches i Starck Club w Dallas.
W tym samym czasie założył swoją pierwszą firmę zajmującą się projektowaniem przemysłowym, Starck Product, którą później przemianował na Ubik na cześć słynnego Philipa K. Dicka powieść. Tu zainicjował współpracę z największymi producentami wzornictwa we Włoszech – Driade, Alessi, Kartell – i na świecie – między innymi Drimmer w Austrii, Vitra w Szwajcarii Swiss i Disform w Hiszpanii.
W 1983 roku Prezydent François Mitterrand wybrał swój projekt do dekoracji prywatnych rezydencji w Pałacu Elizejskim.

Filmy

Tagi

Flos, Filip Starck, Kolekcja Outdoor - Zawieszka, Oświetlenie zewnętrzne, Lampy wiszące zewnętrzne, zewnętrzna lampa wisząca, Współczesne lampy wiszące na zewnątrz; Design Zewnętrzne lampy wiszące; Plastikowe lampy wiszące zewnętrzne, Lampy wiszące zewnętrzne PCV; Zewnętrzne lampy wiszące LED; Zewnętrzne lampy wiszące halogenowe

Napisz opinię

Lampa wisząca Flos Romeo Outdoor C3

Lampa wisząca Flos Romeo Outdoor C3

«  Deszcz padał, padał przez dni, miesiące, lata... Wszystko zniknęło, zwierzęta, rośliny, problemy, projektanci, nawet aniołowie mieli mokre pióra. W gęstej nocy myśleliśmy, że widzimy przebłyski, potem światła, a potem jasne błyski. To były lampy Flos, aż z Włoch. Przystosowały się, były wodoodporne. Już nie przeżyli, żyli dla jedynego, najwyższego szczęścia fosforyzujących ameb. Cud. »

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek