SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa stołowa E15 Seam One Zobacz większe

Lampa stołowa E15 Seam One

KOD: 250sde15seamone

ID: 116874

Rok produkcji2003
Rodzaj lampyLampa stołowa
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantMark Holmes
ProducentE15
Kraj pochodzeniaNiemcy

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

E15 Seam

Aluminiowa lampa stołowa

Projektant: Mark Holmes
Rodzaj: Lampa stołowa
Rok produkcji: 2003

Dane techniczne

szer. 45 x gł. 20 x wys. 40 mm

Opis

Lampa SEAM ONE to nowoczesna interpretacja klasycznej lampy stołowej. Wykonany z trzech mocno połączonych elementów z malowanej proszkowo, składanej blachy aluminiowej, liczba części została zredukowana do niezbędnego minimum, aby zapewnić jak największe skupienie na samym elemencie światła. Stosując proste, ale dopracowane metody konstrukcyjne i wyważone proporcje, światło odzwierciedla etos marki e15 dotyczący wysokiej jakości materiałów w połączeniu z niezwykłym kunsztem.

Dzięki rzeźbiarskiej strukturze i dokładnym zagięciom seria lamp SEAM marki Mark Holmes jest zgodna z zasadą zredukowanych komponentów i skupia się na samym elemencie światła. SEAM jest wykonany z mocno sklejonej, składanej blachy aluminiowej i jest dostępny w dwóch rozmiarach; jako lampa stołowa i podłogowa w kolorze białym sygnałowym, aluminium lakierowanym proszkowo w kolorze żółtym siarkowym lub polerowanej miedzi oraz jako lampa ścienna dostępna w kolorze białym sygnałowym. SEAM odzwierciedla etos marki e15 dotyczący wysokiej jakości materiałów w połączeniu z niezwykłym kunsztem.

Mark Holmes

Mark Holmes - zdjęcie projektantaUrodzony w północnej Anglii w 1970 roku Mark Holmes rozpoczął swoją twórczą podróż od pierwszego stopnia z malarstwa i magistra w The Slade School of Art w Londynie w 1994 roku. początek lat 90. Holmes brał udział w licznych pokazach zbiorowych o szerokim i zróżnicowanym charakterze.Jednocześnie progresja jego trójwymiarowej twórczości zaczęła nabierać elementów funkcjonalności, nietypowej dla otaczającej go konceptualnej areny artystycznej.Progresja kontynuowana była w różnych pracowniach , w tym jego przestrzeń w Oxo Tower w londyńskim Southbank, gdzie tworzył własne prace, a także był kuratorem wielu wystaw zbiorowych, prezentujących prace z różnych dyscyplin autorstwa długiej listy uznanych na całym świecie artystów i projektantów. W 2003 roku był współzałożycielem The Lane, wieloaspektowej organizacji, która pod jednym dachem połączyła aspekty projektowania, produkcji i sprzedaży detalicznej kreatywnego biznesu. W tym okresie po cichu rozwijała się kariera Holmesa jako projektanta, który eksperymentował z materiałami, zainteresował się biznesową stroną prowadzenia firmy projektowej i, co najważniejsze, ugruntował prosty, estetyczny język projektowania, z którego jest dziś znany. LT01 i LT02 Seam Lights, wyprodukowane przez niemieckiego producenta E15, zostały wprowadzone bezpośrednio na rynek zgodnie z etosem firmy konsekwentnym i nowoczesnym podejściem do designu i jakości. The Seam Light zdobył zarówno nagrody Red Dot, jak i IF Design Awards, a prace Holmesa ogólnie nadal cieszyły się dużym zainteresowaniem mediów i pochwałami w branży projektowej. Jego prace zaczęły pojawiać się na całym świecie na wystawach i w sklepach od Londynu po Tokio. W 2005 roku w wieku 35 lat był współzałożycielem tego, co stało się jednym z największych brytyjskich sukcesów produkcyjnych dekady - Established & Sons. Podczas swojej pracy jako dyrektor ds. Projektów odegrał kluczową rolę w rozwijaniu modelu biznesowego firmy, jednocześnie zachęcając do współpracy zarówno nowych, jak i uznanych projektantów. Pracował z niektórymi wiodącymi projektantami swojego pokolenia, w tym z Jasperem Morrisonem, Michael Young i Jaime Hayon.

Filmy

Tagi

e15; Marka Holmesa; Szew, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy stołowe, lampa stołowa, Lampy stołowe w stylu współczesnym; Wzornictwo Lampy stołowe, Aluminiowe lampy stołowe, Metalowe lampy stołowe, Lampy stołowe z oświetleniem pośrednim

Musisz się zalogować w celu pobrania załączników.    Zaloguj się

 

Jeśli jesteś zainteresowany plikami / modelami tego produktu napisz na [email protected]*

Karty techniczne

Modele 3D

* dostępność plików i modeli na zapytanie

Napisz opinię

Lampa stołowa E15 Seam One

Lampa stołowa E15 Seam One

Lekka SEAM ONE to nowoczesna interpretacja klasycznej lampy stołowej. Wykonany z trzech mocno połączonych elementów z malowanej proszkowo, składanej blachy aluminiowej, liczba części została zredukowana do niezbędnego minimum, aby zapewnić jak największe skupienie na samym elemencie światła. Stosując proste, ale wyrafinowane metody konstrukcyjne i wyważone proporcje, światło odzwierciedla etos marki e15 dotyczący wysokiej jakości materiałów w połączeniu z niezwykłym kunsztem. Dzięki rzeźbiarskiej strukturze i dokładnym zagięciom seria lamp SEAM marki Mark Holmes podąża za zasadą zredukowanych komponentów i koncentruje się na sam element światła. SEAM jest wykonany z trwale klejonej, złożonej blachy aluminiowej i jest dostępny w dwóch rozmiarach: jako lampa stołowa i podłogowa w kolorze białym sygnałowym, aluminium malowane proszkowo w kolorze żółtym siarki lub polerowana miedź oraz lampa ścienna dostępna w kolorze białym sygnałowym. SEAM odzwierciedla etos marki e15 dotyczący wysokiej jakości materiałów w połączeniu z niezwykłym kunsztem.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek