SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa stołowa Vertigo Bird Mantis Zobacz większe

Lampa stołowa Vertigo Bird Mantis

KOD: 250sdvertigobirdmantis

ID: 116820

Rok produkcji2010
Rodzaj lampyLampa stołowa
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantBöttcher+Henssler
ProducentVertigo Bird
NagrodyRed Dot Design Award - Winner
Kraj pochodzeniaSłowenia

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Vertigo Bird Mantis

Lampa stołowa LED z bezpośrednim światłem klonowym

Projektant: Böttcher+Henssler
Rodzaj: Lampa stołowa
Rok produkcji: 2010

Opis

MANTIS to elegancko uproszczona odmiana kultowej lampy biurkowej, wykonana z lekko bejcowanego litego klonu. W lampie zastosowano energooszczędne diody LED umieszczone precyzyjnie, aby zapewnić naturalne, ciepłe, białe światło emanujące z wydrążonej drewnianej oprawy. Uproszczona użyteczność wynika z zasady mechanicznej, która polega na grawitacji, aby zamocować aluminiową rurkę, która została włożona przez drewniany trzon przymocowany do jego podstawy. Mając na uwadze tę minimalistyczną zasadę, można bez wysiłku huśtać się i regulować wysokość, ukazując zamierzoną delikatną równowagę, lekkość i zabawę projektu. Dzięki symbiozie wyraźnych linii, naturalnego charakteru drewna, kolorowego akcentu tekstylnego kabla i powlekanej aluminiowej rurki, MANTIS jest ponadczasowym elementem uzupełniającym każde nowoczesne wnętrze domu i biura.

Źródło światła: 7,7 w diody led ciepłobiałe - w zestawie
Kod:
V05020 6101
Typologia: lampa stołowa
Emisja światła: bezpośrednia
Materiał: drewno (klon)

Böttcher+Henssler

Böttcher+Henssler - zdjęcie projektantaMoritz Böttcher i Sören Henssler założyli swoje studio böttcher+henssler w Berlinie w 2007 roku. Obaj pracują w dziedzinie projektowania produktów, wnętrz i komunikacji dla takich firm jak ANTA, Böwer, Scantex i Vertigo Bird. Podczas studiów otrzymali w 2005 roku nagrodę iF product design award i red dot design award. European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies w Dublinie przyznało im tytuł „najbardziej obiecujących i wschodzących talentów projektowych w Europie” nagrodą Europe
40 Under 40 w 2010 roku. W 2011 roku zdobyli oni nagrodę Faces of Design oraz ponownie
prestiżowa nagroda red dot design award. Ich projekty były publikowane na całym świecie w magazynach takich jak raport projektowy, ELLE Decoration, md interior design, Schöner Wohnen, Stylepark Magazine i wielu innych.

Odznaczenia

Red Dot Design Award - Winner

Red Dot Design Award - Winner

Tagi

Zawroty głowy ptak, böttcher+henssler, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy stołowe, lampa stołowa, Lampy stołowe w stylu współczesnym; Lampy stołowe z drewna, Lampy stołowe klonowe, Lampy stołowe z oświetleniem bezpośrednim, Lampy stołowe LED

Musisz się zalogować w celu pobrania załączników.    Zaloguj się

 

Jeśli jesteś zainteresowany plikami / modelami tego produktu napisz na [email protected]*

Karty techniczne

Modele 3D

* dostępność plików i modeli na zapytanie

Napisz opinię

Lampa stołowa Vertigo Bird Mantis

Lampa stołowa Vertigo Bird Mantis

MANTIS to elegancko uproszczona odmiana kultowej lampy biurkowej, wykonana z lekko poplamionego litego klonu. Lampa wykorzystuje energooszczędne diody LED umieszczone precyzyjnie, aby zapewnić naturalne, ciepłe, białe światło emanujące z wydrążonej drewnianej oprawy. Uproszczona użyteczność wynika z zasady mechanicznej, która polega na grawitacji, aby zamocować aluminiową rurkę, która została włożona przez drewniany trzon przymocowany do jego podstawy. Mając na uwadze tę minimalistyczną zasadę, można bez wysiłku huśtać się i regulować wysokość, ukazując zamierzoną delikatną równowagę, lekkość i zabawę projektu. Dzięki symbiozie wyraźnych linii, naturalnego charakteru drewna, kolorowego akcentu tekstylnego kabla i powlekanej aluminiowej rury, MANTIS jest ponadczasowym elementem uzupełniającym każde nowoczesne wnętrze domu i biura. Źródło światła: 7,7 W ciepła biel diody led - w zestawie Kod: V05020 6101 Typologia: lampa stołowa Emisja światła: bezpośrednia Materiał: drewno (klon)

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek