SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa stołowa Quadrifoglio Group Sun Zobacz większe

Lampa stołowa Quadrifoglio Group Sun

KOD: 250sdquadrifogliogroupsun

ID: 116802

Rodzaj lampyLampa stołowa
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantBrian Rasmussen
ProducentQuadrifoglio Group
Kraj pochodzeniaWłochy

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Quadrifoglio Group Sun

Lampa stołowa z tkaniny

Projektant: Brian Rasmussen
Rodzaj: Lampa stołowa

Opis

Lampa stołowa wykonana przez splatanie ze sobą 96 razy bardzo cienkich arkuszy białej, czerwonej, czarnej tkaniny. Podstawa z metalu pomalowana na kolor jasnoszary.

Sun bada motyw światła na powierzchni lampy: motyw jasności i cienia. Rozcięcia w kloszu pozwalają światłu tańczyć, migotać i podkreślać kulisty kształt, tworząc serię świetlistych eksplozji, tak jak samo słońce... Klosz jest dostępny w eleganckiej tkaninie w kolorze białym, czerwonym i czarnym. Kolekcja Sun to wisząca, stołowa i podwieszana średnica 50 cm. Wersja wisząca również o średnicy 75 cm.

Brian Rasmussen

Brian Rasmussen - zdjęcie projektantaBrian Rasmussen urodził się w Ringsted (Dania) w 1973 roku. W 2000 roku ukończył „Królewską Akademię Architektury” w Kopenhadze. Na pierwszym roku studiów wygrał duński krajowy konkurs studencki „PRISOPGAVE KØBENHAVN” z projektem futurystycznej stacji metra. Po studiach przeniósł się do Wenecji we Włoszech. W 2002 roku zdobył II nagrodę w ogólnopolskim konkursie architektonicznym „BRYGHUS CHRZEŚCIJAŃSKI D. IV” i postanowił otworzyć własną pracownię architektoniczno-projektową w Wenecji. W 2003 roku rozpoczął projekt badawczy „Spotkanie baroku rzymskiego z klasycyzmem nordyckim”. Projekt ten stał się teoretyczną i morfologiczną podstawą wielu jego późniejszych projektów. W 2004 roku wygrał międzynarodowy konkurs artystyczny „TARGETTI LIGHT ART AWARD”, który stał się punktem wyjścia dla jego kariery jako projektanta oświetlenia. W latach 2004-2006 projektował i rozwijał lampę uliczną dla miasta Ringsted w Danii we współpracy z Louis Poulsen Lighting.

Filmy

Tagi

Grupa Quadrifoglio, Briana Rasmussena; Słońce, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy stołowe, Lampy biurkowe, oświetlenie biurowe, lampa stołowa, Lampka biurkowa, Lampy stołowe w stylu współczesnym; Lampy stołowe z tkaniny, Lampki nocne, Fluorescencyjne lampy stołowe, Bezpośrednio-pośrednie lampy stołowe, Lampy stołowe LED, Lampy biurkowe, Lampy biurkowe w stylu współczesnym, Lampy biurkowe z tkaniny

Napisz opinię

Lampa stołowa Quadrifoglio Group Sun

Lampa stołowa Quadrifoglio Group Sun

Lampa stołowa wykonana przez splatanie ze sobą 96 razy bardzo cienkich arkuszy białej, czerwonej, czarnej tkaniny. Podstawa z metalu w kolorze jasnoszarym. Słońce bada motyw światła na powierzchni lampy: motyw jasności i cienia. Rozcięcia w kloszu pozwalają światłu tańczyć, migotać i podkreślać kulisty kształt, tworząc serię świetlistych eksplozji, tak jak samo słońce... Klosz jest dostępny w eleganckiej tkaninie w kolorze białym, czerwonym i czarnym. Kolekcja Sun to wisząca, stołowa i podwieszana średnica 50 cm. Wersja wisząca również o średnicy 75 cm.

Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 REGNUM Róża Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Powstańców 6, 48-250 Głogówek