SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa stołowa Ghidini1961 Jack Fruit Zobacz większe

Lampa stołowa Ghidini1961 Jack Fruit

KOD: 250sdghidini1961jackfruit

ID: 116483

Rodzaj lampyLampa stołowa
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantEstudio Campana
ProducentGhidini1961
Kraj pochodzeniaWłochy
CenaCena od 2369.00 EUR

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Ghidini1961 Jack Fruit

Mosiężna lampa stołowa

Projektant: Estudio Campana
Rodzaj: Lampa stołowa

Dane techniczne

ø 31x50 h mm

Opis

CB403PB101: Polerowany mosiądz
CB403SB101: Satynowy mosiądz

Lampa wykonana z polerowanego mosiądzu, synonim elegancji i szlachetności. Składa się z dwóch zachodzących na siebie cylindrów, na dużej nóżce spoczywa ważny klosz ozdobiony tysiącem wygiętych przez wiatr liści. Perforowana struktura i otwarcie klosza tworzą sugestywne promieniowanie światła, jak światło przechodzące przez gęste liście tropikalnego lasu.

Dostępne dwie wersje: w całości z mosiądzu lub dyfuzor z mosiądzu i podstawa z drewna różanego.

Estudio Campana

Estudio Campana - zdjęcie projektantaZałożone w 1984 roku przez braci Fernando (1961) i Humberto (1953) Campana, studio Campana zdobyło krajowe i międzynarodowe uznanie za projekty mebli i intrygujące elementy. W 2019 roku studio obchodziło 35. rocznicę powstania, uznawanego za pioniera przełomowego designu, co doprowadziło do stworzenia przełomowego języka w swojej dziedzinie. Ich praca, silnie zakorzeniona w brazylijskiej kulturze i tradycjach, niesie ze sobą uniwersalne wartości, takie jak wolność i godność człowieka, poprzez poszukiwanie tożsamości poprzez doświadczenia życiowe. Wcielając ideę transformacji i odkrywania na nowo, ich proces twórczy podnosi szlachetność codziennych materiałów, wnosząc nie tylko kreatywność do projektu, ale także brazylijskie cechy - kolory, mieszanki, twórczy chaos - triumf prostych rozwiązań, w artystycznym i poetycko.
Z siedzibą w Sao Paulo, studio Campana nieustannie bada nowe możliwości w zakresie projektowania: od produkcji mebli po architekturę, architekturę krajobrazu, modę, scenografię i wiele innych.
Tworzy mosty i dialogi, w których następuje wymiana informacji to także źródło inspiracji. Współpracując z różnymi markami i branżami oraz współpracując ze społecznościami i artystami na całym świecie, utrzymuje świeży repertuar Campany.
„Project 66” był ich pierwszym międzynarodowym pokazem z udziałem Ingo Maurera, którego kuratorem była Paola Antonelli, w MoMa w Nowym Jorku , w 1998 roku. Ideą wystawy było połączenie dwóch projektantów o bardzo odmiennych pochodzeniu, których łączyła ta sama poetyka. Krzesłem „Vermelha”, również w 1998 roku, przypieczętowali swoje pierwsze partnerstwo z firmą Edra we Włoszech. Od tego czasu każdego roku nowe produkty i koncepty są wprowadzane na rynek we współpracy z międzynarodowymi markami, takimi jak Alessi, Artemide, Baccarat, Bernardaud, Bisazza, Edra, Fendi, Ghidini 1961, H. Stern, Lasvit, Lacoste, Louis Vuitton, Melissa, Venini , Vibram.
W 2002 roku Campana zaczęła tworzyć własną linię limitowanych edycji i unikalnych elementów, ręcznie robionych w studio w Sao Paulo. Te specjalne edycje reprezentowane są przez międzynarodowe galerie, m.in. Friedman Benda w Nowym Jorku, Carpenters Workshop Gallery w Londynie i San Francisco, Galleria Giustini/Stagetti w Rzymie oraz Firma Casa w Sao Paulo.
Projektowanie wnętrz, architektura i architektura krajobrazu stały się coraz ważniejsza część portfolio Estudio Campana. Café Campana w Musée d'Orsay (Paryż), Kawiarnia w Operze w Sao Paulo, New Hotel (Ateny), lobby, sklep z projektami i audytorium w Lobby Muzeum Stedelijk ('s-Hertogenbosch), Iniala Beach House (Phuket), i sklep Ezop (Sao Paulo); Sklep Sarah Chofakian (Sao Paulo), sklep Camper firmy Campana: Berlin, Barcelona, ​​Londyn, Florencja, Saragossa, Nowy Jork, Sao Paulo; Scenografia na letnią edycję Sao Paulo Fashion Week (2013), to jedne z nielicznych ich zleceń wnętrzarskich i architektonicznych.
Głównym punktem ich projektów małej architektury są ogrody agencji reklamowej J. Walter Thompson oraz Salon Firmowy Casa Casa. i fasada Galerii w Sao Paulo; oraz Katedra Bambusowa w hotelu Fazenda Catucaba w Sao Luiz do Paraitinga. Wśród rzeźb miejskich i przełomowych projektów można wymienić instalację The John Madejski Garden w Victoria & Albert Museum w Londynie (2007), „La Gloriette” dla Veuve Clicquot na targach meblarskich w Mediolanie (2010), instalację „Brachina” w Pekinie Design Week (2012), rzeźba miejska w budynku Habitarte w Sao Paulo oraz instalacja „Sleeping Piles” w FuoriSalone (2019).
W dziedzinie mody Campana podpisała kolekcję dla brazylijskich jubilerów H. Sterna (2001) . Od piętnastu lat współpracują z Melissą przy tworzeniu obuwia i akcesoriów. W latach 2009 i 2012 na nowo zinterpretowali tradycyjną koszulkę polo LACOSTE w ekskluzywnych edycjach.
Stworzyli również szafkę podróżną „Maracatu”, fotel bujany „Cocoon”, sofę „Bomboca” i krzesło „Bulbo” dla Louis Vuitton Cykl „Objets Nomades” od 2012 roku, z corocznie wprowadzanymi nowymi utworami.
Współpraca artystyczna obejmuje tworzenie kostiumów do baletu „Wirtualnie tam” prowadzonego przez Performa Visionaries w Mana Contemporary w New Jersey (2016), scenografii i kostiumów za spektakl „Metamorfoza” Marseille National Ballet (2007) oraz scenografię do musicalu „Piotruś i Wilk”, prezentowanego w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku (2008). ' i 'trywialne' były podstawą kilku wystaw. Humberto i Fernando byli kuratorami wystawy „Jardim de Infância” (Przedszkole) w Museu de Arte Moderna de Sao Paulo (2009) oraz „Campana Brothers Select: prace ze stałej kolekcji” w Cooper-Hewitt Museum w Nowym Jorku ( 2008).
Utwory Campana są częścią stałych kolekcji renomowanych instytucji kulturalnych, takich jak Centre Pompidou i Musée Des Arts Décoratifs, Paryż, MoMa, Nowy Jork, Museum of Modern Art of Sao Paulo i Vitra Design Museum, Weil am Rhein.
Bracia Campana są obecnie wymieniani jako jedni z najlepszych światowych architektów-ikony na targach Interni (2018). W 2015 i 2014 roku Wallpaper zaliczył ich odpowiednio do 100 najważniejszych i 200 największych profesjonalistów od projektowania. W 2013 roku zostali wymienieni przez magazyn Forbes wśród 100 najbardziej wpływowych osobistości brazylijskich.
W 2012 roku Fernando i Humberto Campana zostali wybrani do nagrody Komitetu Colberta w Paryżu; uhonorowany przez Design Week w Pekinie; otrzymał Order Zasługi Kulturalnej w Brazylii, został odznaczony Orderem Sztuki i Literatury przez francuskie Ministerstwo Kultury oraz wybrany Projektantami Roku przez Maison & Objet de Paris. W 2008 roku otrzymali nagrodę Design/Miami Designer of the Year.

Filmy

Tagi

GHIDINI1961, Studio Campana, Chlebowiec różnolistny, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy stołowe, lampa stołowa, Lampy stołowe w stylu współczesnym; Metalowe lampy stołowe, Lampy stołowe mosiężne, Bezpośrednio-pośrednie lampy stołowe

Napisz opinię

Lampa stołowa Ghidini1961 Jack Fruit

Lampa stołowa Ghidini1961 Jack Fruit

CB403PB101: Polerowany mosiądz CB403SB101: Satynowy mosiądz Lampa wykonana z polerowanego mosiądzu, synonim elegancji i szlachetności. Składa się z dwóch zachodzących na siebie cylindrów, na dużej nóżce spoczywa ważny klosz ozdobiony tysiącem wygiętych przez wiatr liści. Perforowana struktura i otwarcie klosza tworzą sugestywne promieniowanie światła, jak światło przechodzące przez gęste liście tropikalnego lasu. Dostępne dwie wersje: w całości z mosiądzu lub klosz z mosiądzu i podstawa z drewna różanego.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek