SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa stołowa Flos Kelvin LED Zobacz większe

Lampa stołowa Flos Kelvin LED

KOD: 250sdfloskelvinled

ID: 115313

Rok produkcji2009
Rodzaj lampyLampa stołowa
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantAntonio Citterio
ProjektantToan Nguyen
ProducentFlos
Kraj pochodzeniaWłochy
CenaCena od 333.00 EUR

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Flos Kelvin LED

Bezpośrednie światło LED z lampą stołową z ramieniem obrotowym

Projektant: Antonio Citterio, Toan Nguyen
Rodzaj: Lampa stołowa
Rok produkcji: 2009

Opis

"Rzadko w naszej profesji wymyśla się i projektuje produkt, który w taki czy inny sposób stanie się archetypem. W przypadku projektu Kelvin Led zawsze byłem przekonany, że tak właśnie jest." Antonio Citterio

Regulowana lampa stołowa zapewniająca bezpośrednie oświetlenie, z podwójnym ramieniem pantografu i regulowaną głowicą. Korpus ze stopionego aluminium. Głowica zewnętrzna z odlewanego ciśnieniowo aluminium, z formowanym wtryskowo dyfuzorem z metakrylanu. Zewnętrzna osłona BASE z ABS. Konstrukcja z wytłaczanej kwadratowej rury ze stopu aluminium (12x12mm), obrabiana mechanicznie, dzięki czemu mieści sprężynę odciążającą ze stali nierdzewnej i formowane wtryskowo bloki ślizgowe z żywicy acetalowej. Zewnętrzne ściągi z drutu o średnicy 3 mm. Dostępne w kolorze białym, antracytowym, czarnym lub chromowanym. Włącznik ON/OFF jest elektroniczny z mechanizmem optycznym umieszczonym w głowicy. Dwie możliwości do wyboru: - TRYB WŁASNY (pomarańczowy przełącznik) Przyciemniaj intensywność światła, którą lubisz. - GREEN MODE (zielony przełącznik) Teraz dioda LED Kelvina zmienia kolor na zielony, oszczędzając jeszcze więcej energii dzięki automatycznej kompensacji światła otoczenia.

Antonio Citterio

Antonio Citterio - zdjęcie projektantaAntonio Citterio i Patricia Viel są założycielami firmy Antonio Citterio Patricia Viel z siedzibą w Mediolanie.
Firma działa na arenie międzynarodowej, opracowując złożone projekty we wszystkich skalach we współpracy z wykwalifikowaną siecią wyspecjalizowanych konsultantów. Praktyka ma duże doświadczenie w dostarczaniu szczegółowej dokumentacji projektowej obejmującej zarówno stan surowy, jak i wnętrze budynku, od przegród zewnętrznych po wykończenie wnętrz, w tym elementy stolarki na zamówienie i meble.
Wśród rodzajów opracowanych projektów przez praktykę to: plany urbanistyczne, kompleksy mieszkaniowe i handlowe, obiekty produkcyjne, renowacja/ponowne wykorzystanie obiektów zabytkowych, biura, salony i hotele.
Firma działa również w sektorze komunikacji korporacyjnej, realizując projekty koordynowane obraz, instalacje i grafiki.
Niedawne prace budowlane obejmują siedzibę grupy Ermenegildo Zegna w Mediolanie (Włochy), Hotel Bulgari w Londynie oraz Technogym Village w Cesena (Włochy).
Firma bierze udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach projektowych oraz posiada certyfikat ISO 9001:2008. Spółka zależna należąca w całości do włoskiej firmy została zarejestrowana w 2015 roku w Nowym Jorku.

Toan Nguyen

Toan Nguyen - zdjęcie projektantaPo ukończeniu ENSCI (École Nationale Supérieure de Création Industrielle) w Paryżu) w 1995 roku projektant Toan Nguyen odbył szkolenie w Barcelonie pod kierunkiem Alberto Lievore. Kilka lat po przeprowadzce do Mediolanu w 1996 roku przez dekadę współpracował z Antonio Citterio. Jako szef działu projektowego i partner współtworzył liczne kolekcje dla wiodących firm projektowych na całym świecie.
W 2009 roku założył własne studio w Mediolanie, a następnie rozpoczął serię udanej współpracy z kilkoma głównymi markami w branży. przemysł wysokiej jakości i doskonałe rzemiosło w Europie, Ameryce Północnej i Azji, na meblach, oświetleniu, ceramice, a także na produktach technologicznych.
Dla Toana Nguyena projektowanie jest dyscypliną ściśle związaną z przedmiotem, w tradycyjnym sensie terminu. Priorytet mają fizyczne relacje z użytkownikami. Pokazując natychmiastowe poczucie sensownego wykorzystania, pierwszeństwo przyznaje się zrozumiałym formom i zoptymalizowanym procesom produkcyjnym, jednak nigdy nie zaniedbując zmysłowości materiałów i emocjonalnego wpływu obiektu.
Twórcza indywidualność Toana Nguyena została doceniona przez okręt flagowy współczesne marki projektowe, takie jak Dedon, Laufen, Fendi Casa, Bugatti Home, Brown Jordan, Coalesse, Teknion, Studio TK, District Eight, Vibia, Viccarbe, Walter Knoll, Lema, Busnelli, Wendelbo, RH, m.in. znaczna liczba których kreacje zostały nagrodzone prestiżowymi międzynarodowymi nagrodami.

Filmy

Tagi

Flos, Antonio Citterio; Toan Nguyen, Kolekcja domowa - stół, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy stołowe, lampa stołowa, Lampy stołowe w stylu współczesnym, Wzornictwo Lampy stołowe, Aluminiowe lampy stołowe, Metalowe lampy stołowe, Lampy stołowe z odlewu aluminiowego, Lampy stołowe z oświetleniem bezpośrednim, Lampy stołowe LED, Z lampami stołowymi z ramieniem wahadłowym; Regulowane lampy stołowe, Flos, oświetlenie, Oświetlenie wysokiej jakości, Projekt, Projekt oświetlenia, Wysokiej jakości światła, Wewnątrz, Tabela konsumencka, Kelwin, Podstawa LED Kelvina; Antonio Citterio; Oświetlenie ledowe, PROWADZONY

Napisz opinię

Lampa stołowa Flos Kelvin LED

Lampa stołowa Flos Kelvin LED

Rzadko w naszej profesji wyobrażasz sobie i projektujesz produkt, który w taki czy inny sposób stanie się archetypem. Dzięki projektowi Kelvin Led zawsze byłem przekonany, że tak właśnie jest. Antonio Citterio Regulowana lampa stołowa zapewniająca bezpośrednie oświetlenie, z podwójnym ramieniem pantografu i regulowaną głowicą. Korpus ze stopionego aluminium. Głowica zewnętrzna z odlewanego ciśnieniowo aluminium, z formowanym wtryskowo dyfuzorem z metakrylanu. Zewnętrzna osłona BASE z ABS. Konstrukcja z wytłaczanej kwadratowej rury ze stopu aluminium (12x12mm), obrabiana mechanicznie, dzięki czemu mieści sprężynę odciążającą ze stali nierdzewnej i formowane wtryskowo bloki ślizgowe z żywicy acetalowej. Zewnętrzne ściągi z drutu o średnicy 3 mm. Dostępne w kolorze białym, antracytowym, czarnym lub chromowanym. Włącznik ON/OFF jest elektroniczny z mechanizmem optycznym umieszczonym w głowicy. Dwie możliwości do wyboru: - TRYB WŁASNY (pomarańczowy przełącznik) Przyciemniaj intensywność światła, którą lubisz. - GREEN MODE (zielony przełącznik) Teraz dioda LED Kelvina zmienia kolor na zielony, oszczędzając jeszcze więcej energii dzięki automatycznej kompensacji światła otoczenia.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek