SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa stołowa Wittmann Acacia Zobacz większe

Lampa stołowa Wittmann Acacia

KOD: 250sdwittmannacacia

ID: 115270

Rok produkcji2021
Rodzaj lampyLampa stołowa
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantLuca Nichetto
ProducentWittmann
Kraj pochodzeniaAustria

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Wittmann Acacia

Lampa stołowa ze szkła Murano

Projektant: Luca Nichetto
Rodzaj: Lampa stołowa
Rok produkcji: 2021

Dane techniczne

ø 21 x wys. 50 mm

Opis

Lampy podłogowe i stołowe Acacia , dzielące DNA z emblematycznym stolikiem Acacia , to lekkie i proste przedmioty inspirowane filozofią integralności wszystkich sztuk w jednym — Gesamtkunstwerk („ totalne dzieło sztuki”) — bronione przez mistrza wiedeńskiego secesjonisty, Josefa Hoffmanna.

Rurkowa konstrukcja nośna ze szczotkowanego mosiądzu lub czarnego chromu wznosi się od podstawy, aby unieść światło, które samo w sobie jest elegancko zamknięte w ząbkowanej i dmuchany klosz z przezroczystego szkła Murano.

Luca Nichetto

Luca Nichetto - zdjęcie projektantaLuca Nichetto urodził się w 1976 roku w Wenecji, gdzie studiował w Instytucie Sztuki. Następnie uczęszczał do Uniwersyteckiego Instytutu Architektury w Wenecji (IUAV), gdzie uzyskał dyplom z Wzornictwa Przemysłowego. Karierę zawodową rozpoczął w 1999 roku, projektując swoje pierwsze projekty w szkle Murano dla Salviati. W tym samym roku rozpoczął współpracę z firmą Foscarini, dla której nie tylko projektował produkty, ale także pracował jako konsultant ds. badań nad nowymi materiałami i rozwoju produktów (2001–2003). W 2006 roku założył własną firmę projektową Nichetto&Partners, która specjalizuje się we wzornictwie przemysłowym i oferuje swoje usługi w zakresie doradztwa projektowego. W 2011 roku otworzył również inne profesjonalne biuro w Sztokholmie w Szwecji.
W trakcie swojej kariery Nichetto otrzymał wiele międzynarodowych nagród za wzornictwo za swoje wysoce zbadane, innowacyjne projekty projektowe, które obejmują produkty, meble i akcesoria, a także uwzględnienie architektury i projektowania wystaw, w tym nagrody Gran Design (2008), nagrody Good Design Chicago Atheneum Museum of Architecture (2008), nagrody IF Product Design Award (2008) oraz nagrody Elle Decoration International Design Awards” (EDIDA) Nagroda Projektanta Roku w kategorii Młody Talent Projektanta (2009). Oprócz udziału w różnych wystawach designu w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii, Nichetto był również przedmiotem ważnych pokazów retrospektywnych organizowanych w znanych miastach europejskich, w tym w Wenecji, Londynie, Paryżu i Sztokholmie, a także pełnił funkcję dyrektora artystycznego wielu międzynarodowych imprez projektowych. Ponadto był zapraszany do zasiadania w prestiżowych jury na różnych konkursach projektowych organizowanych zarówno we Włoszech, jak i za granicą.
Wykładał i prowadził warsztaty na różnych uczelniach, w tym jako profesor wzornictwa na Università Iuav di Venezia.
Nichetto współpracuje z wieloma włoskimi i międzynarodowymi firmami, w tym: &TRADITION, ALOT OF BRASIL, ARFLEX, ARTIFORT, AW BAUER & CO, BERNHARDT DESIGN, BOSA, CARLO MORETTI, CASAMANIA, CASSINA, CERAMICHE REFIN, COEDITION, DAVID DESIGN, DE LA ESPADA, DE PADOVA, DYMOV CERAMICS, ESTABLISHED & SONS, ETHIMO, FOGIA, FONTANA ARTE, FORNASARIG, FOSCARINI, FRATELLI GUZZINI, GALERIA PASCALE, GALOTI & RADICE, HERMÈS ITALIA, , IIC TORONTO, ILLULIAN, IMM COLOGNE, WNĘTRZA SHOW, ITALESSE, KING´S, KINNARPS, KRISTALIA, LA CHANCE, LAB BY EMMEGI, LAND ROVER, MABEO, MADE IN MIMBRE, MATTER MADE, MDF ITALIA, MJÖLK, MOLITENI , MOOOI, NASON MORETTI, NICHETTO STUDIO, NICHETTO=NENDO, NODUS BY I L PICCOLO, OFFECCT, OGEBORG, OTHR, PARACHILNA, PEPSICO, PERONDA, PLUST, SALVIATI, SANCAL, SELETTI, SKULTUNA 1607, MNIEJSZE OBIEKTY, TARGI MEBLI I ŚWIATŁA SZTOKHOLMSKIEGO, SVENSKT TENN, TACCHINI, TALESTRIENTON, TACCHINI, TALESTRIENTON, TO VERREUM, WYGRANE, ZAOZUO, ZERO.

Tagi

Wittmanna, Luca Nichetto, Akacja, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy stołowe, lampa stołowa, Lampy stołowe w stylu współczesnym, Metalowe lampy stołowe, Szklane lampy stołowe, Lampy stołowe ze szkła Murano

Napisz opinię

Lampa stołowa Wittmann Acacia

Lampa stołowa Wittmann Acacia

Lampy stojące i stołowe Acacia , dzielące DNA z emblematycznym stolikiem Acacia , to lekkie i proste przedmioty inspirowane filozofią integralności wszystkich sztuk w jednym — Gesamtkunstwerk („Totalne dzieło sztuki”) — bronione przez mistrza wiedeńskiego secesjonisty, Josefa Hoffmanna. Rurowa konstrukcja nośna ze szczotkowanego mosiądzu lub czarnego chromu wznosi się od podstawy, aby unieść światło, które samo w sobie jest elegancko zamknięte w ząbkowanym i ustach - dmuchany klosz z przezroczystego szkła Murano.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek