SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa stołowa Vitra Lampe De Bureau Zobacz większe

Lampa stołowa Vitra Lampe De Bureau

KOD: 250sdvitralampedebureau

ID: 114905

Rok produkcji1930
Rodzaj lampyLampa stołowa
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantJean Prouvé
ProducentVitra
Kraj pochodzeniaSzwajcaria
CenaCena od 252.00 EUR

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Vitra Lampe De Bureau

Lampa stołowa LED

Projektant: Jean Prouvé
Rodzaj: Lampa stołowa
Rok produkcji: 1930

Opis

Jean Prouvé zaprojektował Lampe de Bureau , małą lampkę stołową, jako część funkcjonalnego wyposażenia akademików Cité Universitaire w Nancy. Wykonany z giętej blachy stalowej, odbija promienie świetlne i przyjemnie oświetla powierzchnię biurka.
Wykończenie malowane proszkowo jest dostępne w kilku kolorach, które pochodzą z oryginalnych odcieni stosowanych przez Prouvé, a kabel zasilający jest osłonięty wysokiej jakości obudowa tekstylna.

Opis materiału
Materiał: blacha stalowa malowana proszkowo, 1 żarówka w zestawie.
Gniazdo: E14.
Źródło światła: Osram Candle, matowa.
Możliwość przyciemniania: bez ściemniacza.
Kelvin: 2700 K (ciepła biel).
Wtyczka: Europłaska, 2-stykowa (wtyczka typu C) lub złącze amerykańska, 2-stykowa (wtyczka typu A).
Max . wat: 12 W.
Sprawność energetyczna: A++

Jean Prouvé

Jean Prouvé - zdjęcie projektantaJean Prouve (1901-1984): francuski projektant i architekt przemysłowy i meblarski. Jean Prouve jest jednym z najbardziej wpływowych projektantów mebli we wczesnych latach współczesnego designu. Jean Prouve wprowadził epokę maszyn i estetykę nowoczesnego wzornictwa przemysłowego do wnętrz w stali, aluminium i architekturze, którą stworzył. Następnie kontynuował jej eksperymenty z różnymi materiałami.
Jean Prouve był zarówno inżynierem, jak i nowoczesnym projektantem.
Jean Prouve był kiedyś cytowany mówiąc: nigdy nie projektuj niczego, czego nie można zrobić.
Jean Prouve urodził się w artystyczna rodzina w Nancy we Francji; jego słynny ojciec, Victor Prouve, współpracował jako ceramik z wielkimi artystami secesyjnymi Emile Galle i Louis Majorelle. Sam Jean Prouve przed uczęszczaniem do szkoły inżynierskiej w Nancy został wyszkolony jako kowal metalu, a jego dogłębna znajomość metalu pozostała podstawą jego pracy i kariery. Po otwarciu własnego warsztatu w 1923 r. Jean Prouve rozpoczął produkcję nowoczesnych mebli metalowych własnego projektu, a także współpracował z niektórymi z najbardziej znanych francuskich współczesnych projektantów, w tym Le Corbusier i Charlotte Perriand. Jego regały do ​​akademików w Cite internationale universitaire de Paris, zaprojektowane z Perriandem i artystką Sonią Delaunay w 1952 roku, są prawdopodobnie najbardziej znanymi przykładami jego wspólnej pracy.
Jean Prouve zawsze uważał się za bardziej inżynier i konstruktor zamiast nowoczesnego projektanta. Nigdy nie projektował dla samej formy, skupiając się na istocie materiałów, połączeń i produkcji. Jean Prouve dążył do najbardziej wydajnych konstrukcyjnie i materiałowo projektów, z takimi klasycznymi efektami końcowymi, jak nowoczesny design krzesło Standard z 1934 roku i krzesło Antony z 1954 roku. Wykorzystując swoją innowacyjną metodę składania blachy, Jean Prouve zaprojektował serię stołów, które postrzegana lekkość mostów i obecność architektury. W połowie lat pięćdziesiątych Jean Prouve został zmuszony do porzucenia nowoczesnej produkcji mebli designerskich i zaczął poświęcać swój czas wyzwaniom architektury prefabrykowanej. Jego własny dom, który zaprojektował jako prototyp, jest obecnie uważany za ważny rozwój w budownictwie prefabrykowanym.

Tagi

Vitra, Jean Prouvé, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy stołowe, lampa stołowa, Lampy stołowe w stylu współczesnym, Metalowe lampy stołowe, Lampy stołowe ze stali, Płytowe lampy stołowe, Bezpośrednio-pośrednie lampy stołowe, Lampy stołowe LED

Musisz się zalogować w celu pobrania załączników.    Zaloguj się

 

Jeśli jesteś zainteresowany plikami / modelami tego produktu napisz na [email protected]*

Karty techniczne

Modele 3D

* dostępność plików i modeli na zapytanie

Napisz opinię

Lampa stołowa Vitra Lampe De Bureau

Lampa stołowa Vitra Lampe De Bureau

Jean Prouvé zaprojektował Lampe de Bureau , małą lampę stołową, jako część funkcjonalnego wyposażenia akademików Cité Universitaire w Nancy. Wykonany z giętej blachy stalowej, odbija promienie świetlne i przyjemnie oświetla powierzchnię biurka. Wykończenie malowane proszkowo jest dostępne w kilku kolorach, które pochodzą z oryginalnych odcieni stosowanych przez Prouvé, a kabel zasilający jest osłonięty obudowa tekstylna wysokiej jakości. Opis materiału Materiał: blacha stalowa malowana proszkowo, w zestawie 1 żarówka. Gniazdo: E14. Źródło światła: Świeca Osram, matowa. Ściemnianie: nie ściemniacz. Kelvin: 2700 K (ciepła biel). Wtyczka: Europłaska, 2-stykowa (wtyczka typu C) lub złącze amerykańska, 2-stykowa (wtyczka typu A). Maks. wat: 12 W. Efektywność energetyczna: A++

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek