SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa podłogowa Olev Top Zobacz większe

Lampa podłogowa Olev Top

KOD: 250sdolevtop

ID: 113761

Rok produkcji2019
Rodzaj lampyLampa podłogowa
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantMarc Sadler
ProducentOlev
Kraj pochodzeniaWłochy

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Olev Top

Aluminiowa lampa podłogowa LED

Projektant: Marc Sadler
Rodzaj: Lampa podłogowa
Rok produkcji: 2019

Opis

Top to purystyczna lampa podłogowa, która tworzy rozproszoną wiązkę światła skierowaną w górę, zapewniając maksymalny komfort wizualny.
Top harmonijnie pasuje do każdego kontekstu dzięki swojemu podstawowemu i minimalistycznemu wzornictwu.
Żelazna podstawa podtrzymuje rurkę konstrukcja aluminiowa o średnicy 80 mm, dostępna w innym kolorze.

Marc Sadler

Marc Sadler - zdjęcie projektantaObywatel Francji urodzony w Austrii, Marc Sadler mieszka obecnie w Mediolanie.
Eksperymenty z tworzywami sztucznymi często stanowią kluczową część jego działalności projektanta. Wykazał już dużą ciekawość tematu wybierając go na swoją pracę magisterską w ENSAD w Paryżu.
Obywatel świata (mieszkał i pracował przez wiele lat w Europie, Ameryce Północnej i Azji), jest konsultantem firm z branży wyposażenia domu, dużego i małego AGD, oświetlenia, produktów zaawansowanych technicznie i sportu.
Na początku lat siedemdziesiątych udoskonalił pierwsze buty narciarskie z termoplastycznego materiału w pełni nadającego się do recyklingu, a następnie skomercjalizowane przez włoską firmę Caber (później znaną jako Lotto). szybko przejmuje odpowiedzialność za całe kolekcje i rozpoczyna długą i owocną współpracę, która doprowadziła do opatentowania buta narciarskiego z symetryczną skorupą, który przez wiele lat był najczęściej sprzedawanym butem narciarskim na świecie.
Tak powstała jego specjalizacja jako projektanta sportowego, która zaowocowała ścisłą współpracą z najważniejszymi międzynarodowymi firmami sportowymi w Stanach Zjednoczonych, Azji i Europie, zarówno w zakresie obuwia sportowego, jak i innych dziedzin sportu: narciarstwa, tenisa rakiety, kije golfowe itp. Praca w tym sektorze, który często był pionierem w badaniach nad nowymi materiałami i technikami, zapewniła mu doświadczenie umożliwiające wprowadzanie innowacji do bardziej tradycyjnych obszarów, w których koncepcja projektowania jest czysto estetyczna.
Nagrodzony Compasso d'Oro ADI (Stowarzyszenie Projektowania Przemysłowego) za lampy Drop (Flos, 1994), Tite and Mite (Foscarini, 2001) oraz regał Big (Caimi Brevetti, 2008), jego prace zdobyły wiele międzynarodowych nagrody za wzornictwo r lat.
Ochraniacz pleców jego motocyklisty, zaprojektowany dla Dainese, znajduje się teraz w stałej kolekcji wzornictwa w MOMA w Nowym Jorku, a lampa Mite (Foscarini) jest częścią kolekcji wzornictwa Beaubourg w Paryżu.< br />Pomimo swojej reputacji jako projektanta technicznego, Marc Sadler ma silne wyczucie malowania i rysowania, uważając je za tak absorbujące emocjonalnie, że uważa je za swoją prawdziwą pasję.

Filmy

Tagi

Olew, Marca Sadlera; Oświetlenie wewnętrzne, Lampy podłogowe, lampa podłogowa, Lampy podłogowe w stylu współczesnym, Aluminiowe lampy podłogowe, Metalowe lampy podłogowe, Lampy stojące Direct Light, Lampy podłogowe LED

Napisz opinię

Lampa podłogowa Olev Top

Lampa podłogowa Olev Top

Top to purystyczna lampa podłogowa, która tworzy rozproszoną wiązkę światła skierowaną w górę, zapewniając maksymalny komfort wizualny. Top harmonijnie wpasowuje się w każdy kontekst dzięki swojemu podstawowemu i minimalistycznemu wzornictwu. Żelazna podstawa wspiera rurowa konstrukcja aluminiowa o średnicy 80 mm, dostępna w innym kolorze.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek