SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa podłogowa Linteloo Alto Large Zobacz większe

Lampa podłogowa Linteloo Alto Large

KOD: 250sdlintelooaltolarge

ID: 112967

Rok produkcji2017
Rodzaj lampyLampa podłogowa
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantDan Yeffet
ProducentLinteloo
Kraj pochodzeniaHolandia

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Linteloo Alto

Lampa podłogowa z dmuchanego szkła LED

Projektant: Dan Yeffet
Rodzaj: Lampa podłogowa
Rok produkcji: 2017

Opis

ALTO LARGE to szklano-marmurowa lampa stojąca LED z serii ALTO firmy Linteloo.

Szkło: usta -szkło dmuchane
Kolor szkła: opary
Pierścienie: stal brązowa
Podstawa: Marmur Emperador

Źródło światła: taśmy LED; 32W
Ściemnialna: dotykowy ściemniacz

Pochodzenie: Ręcznie robione we Włoszech

Wyobraź sobie chmurę zerwaną z nieba przez niewinne dziecko to po prostu nie pozwoliło mu odejść i zatrzymało chmurę ze sobą na zawsze, otoczoną złotymi pierścieniami. ALTO to niezwykle czysta i elegancka lampa, która w rzeczywistości jest zbudowana z czterech oddzielnych kawałków szkła - na gładkiej marmurowej podstawie, ułożonej tak, aby wyglądała jak jedna. Kunszt i precyzja wymagane od dmuchacza szkła, aby osiągnąć tę sylwetkę, są oszałamiające.

Dan Yeffet

Dan Yeffet - zdjęcie projektantaUrodzony w 1971 w Jerozolimie (Izrael).
Studiował w Bezalel Academy: Szkoła Sztuki i Projektowania w Jeruzalem (1999-2001) w 2001 r. przeniósł się do Holandii, gdzie w 2002 r. ukończył studia licencjackie na Gerrit Rietveld w Amsterdamie we wzornictwie przemysłowym/produktowym). Po ukończeniu studiów założył swoje studio i platformę współpracy w Amsterdamie. W 2005 roku studio przeniosło się do Paryża do dnia dzisiejszego.
Jego twórczość rozciąga się od przestrzeni do obiektów (i wszystkiego pomiędzy) i różnymi metodami, od klasycznej pracy rzemieślniczej po najnowocześniejsze technologie.
Prace Dana można znaleźć w różnych kolekcjach na całym świecie, takich jak New Design Museum w Chicago, Muzeum Sztuki „Visual Delight” w Filadelfii; Muzeum Modam w Luksemburgu, Fundacja FNAC w Paryżu, V&A w Londynie i muzeum designu w Holon-Izrael.
Od 2010 roku Dan rozpoczął współpracę z projektantką Lucie Koldovą do dnia dzisiejszego.
Poproszony o zdefiniuj swoją pracę, Dan odpowiada: „definicje są naszymi ograniczeniami; Chciałbym uważać się za odkrywcę i poszukiwacza przygód.

Tagi

linteloo, Dana Yeffeta; altowy, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy podłogowe, lampa podłogowa, Lampy podłogowe w stylu współczesnym, Szklane lampy podłogowe, Marmurowe lampy podłogowe, Lampy podłogowe z dmuchanego szkła, Kamień naturalny Lampy podłogowe, Lampy podłogowe LED

Napisz opinię

Lampa podłogowa Linteloo Alto Large

Lampa podłogowa Linteloo Alto Large

ALTO LARGE to szklano-marmurowa lampa stojąca LED z serii ALTO firmy Linteloo . Szkło: szkło dmuchane Kolor szkła: dymienie Pierścienie: stal pokryta brązem Podstawa: Marmur Emperador Źródło światła: Paski LED: 32W Możliwość ściemniania: ściemniacz dotykowy Pochodzenie: Ręcznie wykonane we Włoszech Wyobraź sobie chmurka, zerwana z nieba przez niewinne dziecko, które po prostu nie chciało jej puścić i trzymała chmurę przy sobie na zawsze, otoczoną złotymi pierścieniami. ALTO to niezwykle czysta i szykowna lampa, która w rzeczywistości jest zbudowany z czterech oddzielnych kawałków szkła - na gładkiej marmurowej podstawie, ułożonych tak, aby wyglądały jak jeden. Kunszt i precyzja wymagane od dmuchacza szkła, aby osiągnąć tę sylwetkę, są oszałamiające.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek