SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa podłogowa Oluce Superluna 397 Zobacz większe

Lampa podłogowa Oluce Superluna 397

KOD: 250sdolucesuperluna397

ID: 112667

Rok produkcji2015
Rodzaj lampyLampa podłogowa
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantVictor Vasilev
ProducentOluce
NagrodyGerman Design Award – Winner
Kraj pochodzeniaWłochy

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Oluce Superluna

Lampa podłogowa LED z oświetleniem pośrednim

Projektant: Victor Vasilev
Rodzaj: Lampa podłogowa
Rok produkcji: 2015

Dane techniczne

mm. 175 → mm. 28

Opis

Victor Vaisilev zaprojektował lampę SUPERLUNA, wywodząc się z osobistej refleksji nad twórczością Vico Magistrettiego i jego umiejętnością wyczarowywania ikonicznych form, aby wydobyć potencjał światła. Tak więc teraz, gdy diody LED zrewolucjonizowały świat sztucznego światła, umożliwiając wymyślanie na nowo korpusów oświetleniowych z samego źródła, Vasilev wymyśla rodzinę lamp – podłogowych, stołowych i ściennych – wynikającą z pragnienia stworzenia bardzo technicznego światło magiczne, kształtujące wielkość lampy prosto z objętości diody LED. Cienki metalowy pręt SUPERLUNA ukrywa zarówno elementy elektryczne, jak i źródło światła: dioda LED wychodzi z trzonka na wysokości zaokrąglonych nasadek, które odbijają światło obracając się wokół własnej osi. Nieustanny ruch ciał niebieskich jest zatem powtarzany przez małe światło zawarte w rzeczywistej strukturze lampy.

Lampa podłogowa ze światłem pośrednim i odbitym oraz dwiema obracającymi się półkulami, które ukierunkowują światło, pomalowana na biało, nieprzezroczysty metal z metalową chromowaną nóżką. Dostępna jest druga stylowa wersja Superluny w kolorze czarnym, z wewnętrzną krzywizną odcieni w kolorze białym. Oświetlenie LED niskiego napięcia.

2 x max 7,5W LED
↑ cm. 175 → cm. 28
↑ 68,9" → 11"

Materiały: Metal
Kolory: czarny trzpień czarny, złoty
Certyfikaty: CE

Victor Vasilev

Victor Vasilev - zdjęcie projektantaVictor Vasilev urodził się w 1974 roku w Płowdiwie w Bułgarii. W wieku 15 lat jego rodzina wyemigrowała do Izraela. Studiował architekturę na Politechnice w Mediolanie oraz w Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych w Kopenhadze. Pod koniec studiów zdecydował się zostać w Mediolanie i w 2004 roku rozpoczął własną praktykę.
Współpraca z takimi firmami jak Boffi, Living Divani, MDF Italia i Antrax zaowocowała wieloma międzynarodowymi nagrodami.
Jego pomysły projektowe inspirowane są ciągłym poszukiwaniem formalnej i materiałowej czystości.
NAGRODY:
2012 – Chicago Atheneaum of Design „Good Design Award” / CTline / Boffi
2013 – Interior Innovation Nagroda Imm Koln / Mamba / MDF Italia
2013 – ADI Design Index / CTline / Boffi
2014 – Interior Innovation Award Imm Koln / Flaps / Antrax

Odznaczenia

German Design Award – Winner

German Design Award – Winner

Filmy

Tagi

Olucja, Wiktor Wasilew, Superluna, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy podłogowe, lampa podłogowa, Lampy podłogowe w stylu współczesnym, Metalowe lampy podłogowe, Malowane metalowe lampy podłogowe; Lampy podłogowe z oświetleniem pośrednim, Lampy podłogowe LED

Musisz się zalogować w celu pobrania załączników.    Zaloguj się

 

Jeśli jesteś zainteresowany plikami / modelami tego produktu napisz na [email protected]*

Karty techniczne

Modele 3D

* dostępność plików i modeli na zapytanie

Napisz opinię

Lampa podłogowa Oluce Superluna 397

Lampa podłogowa Oluce Superluna 397

Victor Vaisilev zaprojektował lampę SUPERLUNA, wywodząc się z osobistej refleksji nad twórczością Vico Magistrettiego i jego umiejętnością wyczarowywania ikonicznych form, aby wydobyć potencjał światła. Teraz, gdy diody LED zrewolucjonizowały świat sztucznego światła, umożliwiając wymyślanie na nowo korpusów oświetleniowych z samego źródła, Vasilev wymyśla rodzinę lamp – podłogowych, stołowych i ściennych – wynikającą z pragnienia stworzenia bardzo technicznego światło magiczne, kształtujące wielkość lampy prosto z objętości diody LED. Cienki metalowy pręt SUPERLUNA ukrywa zarówno elementy elektryczne, jak i źródło światła: dioda LED wychodzi z trzonka na wysokości zaokrąglonych nasadek, które odbijają światło obracając się wokół własnej osi. Nieustanny ruch ciał niebieskich jest zatem powtarzany przez małe światło zawarte w rzeczywistej strukturze lampy. Lampa podłogowa ze światłem pośrednim i odbitym oraz dwiema obracającymi się półkulami, które ukierunkowują światło, z nieprzezroczystego, malowanego na biało metalu z metalem chromowany trzpień. Dostępna jest druga stylowa wersja Superluny w kolorze czarnym, z wewnętrzną krzywizną odcieni w kolorze białym. Oświetlenie LED niskiego napięcia. 2 x max 7,5W LED ↑ cm. 175 → cm. 28 ↑ 68,9" → 11" Materiały: Metal Kolory: czarny trzonek czarny, złoty Certyfikaty: CE

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek