SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa podłogowa Flos Arco Zobacz większe

Lampa podłogowa Flos Arco

KOD: 250sdflosarco

ID: 112458

Rok produkcji1962
Rodzaj lampyLampa podłogowa
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantAchille Castiglioni
ProjektantPier Giacomo Castiglioni
ProducentFlos
NagrodyADI Compasso d'Oro - Winner
NagrodyQuirinale Contemporaneo
Kraj pochodzeniaWłochy
CenaCena od 1950.00 EUR

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Flos Arco

Aluminiowa lampa łukowa

Projektant: Achille Castiglioni, Pier Giacomo Castiglioni
Rodzaj: Lampa podłogowa
Rok produkcji: 1962

Opis

Arco to lampa podłogowa zapewniająca bezpośrednie światło zaprojektowana przez Achille & Pier Giacomo Castiglioni w 1962 roku.
Podstawa z białego marmuru Carrara. Teleskopowy mostek ze stali nierdzewnej satynowany. Odbłyśnik z prasowanego, polerowanego i lakierowanego zapon aluminium obrotowy i z regulacją wysokości.

Arco
1 x LED 8W E27 560lm 2700K [e] cod. RF25569 Możliwość ściemniania
Elektryczna
Awaryjne: Brak
Przełączanie: włącznik/wyłącznik
Napięcie: 220-250V
Moc: MAX 100W
Bateria: Nie
)Zawiera: Tak
Fizyczne
Długość kabla (Mm): 2700
Materiał konstrukcyjny: Aluminium, marmur, stal nierdzewna
Waga (kg): 63,8
( ccc333)Arco Led
1 x MULTICHIP LED 28W 1126lm 2700K CRI93 [i] Możliwość ściemniania
Elektryczna
Awaryjne: Brak
Przełączanie: ściemniacz
Napięcie: 100-240/48V
Moc: 28W
Bateria: Nie
Zaopatrzenie: Tak
Fizyczne
Animacja: Kierunkowa
Długość kabla (Mm) : 2700
Materiał konstrukcyjny: Aluminium, marmur, stal nierdzewna
Waga (Kg): 63,8

"Myśleliśmy o lampie, która oświetla stół. ale trzeba było je obejść. Aby zostawić wystarczająco dużo miejsca wokół stołu, podstawka Musieliśmy być co najmniej dwa metry dalej. Tak narodził się pomysł na Arco. Chcieliśmy zrobić to z dostępnymi na rynku częściami i stwierdziliśmy, że zakrzywione stalowe kątowniki działają doskonale. Następnie pojawił się problem przeciwwagi: do utrzymania tego wszystkiego potrzebny był duży ciężar. Naszą pierwszą myślą był beton, ale potem wybraliśmy marmur, ponieważ ta sama waga zajmowała mniej miejsca, a także dlatego, że mogliśmy uzyskać lepsze wykończenie mniejszym kosztem. W Arco nic nie jest dekoracyjne: nawet ścięte narożniki na podstawie pełnią funkcję, która nie ma nam zaszkodzić; nawet dziura nie jest fantazją, ale ułatwieniem podnoszenia podstawy.” Achille Castiglioni (wywiad dla Ottagono, 1970)

Achille Castiglioni

Achille Castiglioni - zdjęcie projektantaAchille Castiglioni urodził się w Mediolanie 16 lutego 1918 roku i ukończył architekturę w 1944 roku. Od 1940 roku wraz z braćmi Livio (1911-1979) i Pier Giacomo (1913-1968) eksperymentuje z produktami przemysłowymi.
Po ukończeniu Architektury w 1944 r. rozpoczął działalność badawczą nad nowymi formami, technikami i materiałami, zmierzając do realizacji integralnego procesu projektowania.
Od 1945 do 1962 r. prowadził działalność projektową razem ze swoim bratem Pier Giacomo w pracowni C.so di Porta Nuova 57, w 1962 roku na rozbiórkę budynku pracownia została przeniesiona do P.zza Castello 27 (MI), gdzie współpraca z Do jego śmierci w 1968, od 1968 do 2002 roku Po śmierci Achille'a Pier Giacomo kontynuował swoją działalność w pracowni P.zza Castello sam.
W 1969 uzyskał bezpłatne nauczanie w "Wzornictwie Artystycznym dla Przemysłu" w Ministerstwie Edukacji i objął katedrę na Wydziale Architektury w Turynie do 1980 roku, a potem w Mediolanie do 1993 roku jako profesor zwyczajny „Wzornictwa Przemysłowego”. .
Od 1950 roku przeprowadza eksperymenty i badania w zakresie realizacji instalacji wystawienniczych (Triennale di Milano, Montecatini, Agip, Rai).
W 1956 był jednym z założycieli ADI.
W MoMA w Nowym Jorku jest czternaście jego prac. Inne prace są obecne w muzeach: Victoria and Albert Museum w Londynie, Kunstgewerbe Museum w Zurychu, Staatliches Museum fur Angewandte Kunst w Monachium, Prato Design Museum, Umeleckoprumyslove Museum w Pradze, Israel Museum w Jerozolimie, The Denver Art Museum, Vitra Design Weil am Rhein Museum, Agewandte Kunst Museum w Hamburgu i Kolonii.
Otrzymał dziewięć Compasso d'Oro: Compasso d'Oro 1955 (lampa Luminator); Compasso d'Oro 1960 (krzesło T 12 Palini); Compasso d'Oro 1962 (ekspres do kawy Pitagora); Compasso d'Oro 1964 (dozownik piwa Spinamatic); Compasso d'Oro 1967 (słuchawki do tłumaczeń symultanicznych); Złoty kompas 1979 (lampa Parentesi); Compasso d'Oro 1979 (łóżko szpitalne Omsa); Compasso d'Oro 1984 (Suche sztućce); Compasso d'Oro 1989 (specjalne wyróżnienie dla zawodu zajmującego się projektowaniem) z następującą motywacją: „za podniesienie designu, poprzez jego niezastąpione doświadczenie, do najwyższych wartości kultury”.
Między 1984 a 1986 a wystawa indywidualna zorganizowana przez Museum fur Angewandte Kunst w Wiedniu, następnie w Akademie der Kunst w Berlinie, na Triennale w Mediolanie, w Kunstgewerbe Museum w Zurychu, w Haags Gemeentemuseum de l'Aia, w Circulo de Bellas Artes w Madrycie oraz w Centre Georges Pompidou w Paryżu.
W 1985 Honorowy Członek „Comitee of Advisors” w Art Centre College of Design w Pasadenie w Kalifornii i Montreaux w Szwajcarii.
W 1986 roku Menbro d'Onore z Wydziału Królewskich Projektantów Przemysłowych Royal Society of Art w Londynie.
W 1987 roku otrzymał tytuł honoris causa Royal College of Art w Londynie.
W 1993 roku otrzymał dyplom coroczna nagroda „The Chartered Society of Designer” w Londynie. 
W 1994 roku otrzymał nagrodę "Wiosna Designu" od Departamentu Kultury Katalonii.
W 1995 roku otrzymał nagrodę "Art sur Table" od Conseil National des Art Culinaire w Paryżu.
W 1996 roku otrzymał nagrodę "IF Design Wettbewerb" od Industrie Forum Design w Hanowerze.
W 1996 roku otrzymał nagrodę "Longevity-Lanlebigkeit" od Centrum Designu w Stuttgarcie.
W 1999 roku otrzymał nagrodę "Domus / INARCH 1998 Award" za karierę w INARCH.
W 1999 roku otrzymał "Złotą Plakietkę Włoskiej Unii Projektowania" na Wydziale Architektury w Genui.
W 1999 roku wygrał konkurs Enel „Wsparcie dla Środowiska” z arch. Michele De Lucchi.
W 2001 roku otrzymał tytuł Honoris Causa w dziedzinie wzornictwa przemysłowego na Politechnice Mediolańskiej
Wśród wystaw indywidualnych:
W 1995 roku zorganizowano wystawę osobistą "A la Castiglioni" w Barcelonie o nagrodę "Primavera del Design".
W 1996 w Mediolanie na Międzynarodowych Targach Meblowych (kwiecień) oraz w Bergamo w Galerii Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej (lipiec).
W 1997 w Weil am Rhein w Vitra Design Museum (styczeń) oraz w MoMA Museum of Modern Art w Nowym Jorku (październik).
W 1998 roku w Ozone Living Design Center w Tokio (marzec), w Niitsu Art Museum (czerwiec) oraz Muzeum De Beyerda w Bredzie (październik).
Wiele jest sygnowanych i produkowanych przez niego obiektów przez duże firmy, takie jak: Aerotecnica Italiana, Alessi, Brionvega, Bernini B&B Italia, BBB Bonacina, Cimbali, Danese, Driade, De Padova, Flos, Fusital, Cassina, Ideal Standard, Italtel, Il Coccio Nawilżacze, Interflex, Lancia Auto, Marcatrè, Moroso, Olivetti, Omsa, Phonola Radio, Poggi, Phoebus Alter, Perani Fonderie, Rem, San Giorgio electrod., Teorema, Knoll International, Kartell, Up & Up, VLM, Zanotta.
Prowadził różnorodną działalność zawodową w dziedzinie architektury i Urban Planning i jest znany na całym świecie ze swoich projektów do produkcji seryjnej w dziedzinie oświetlenia i mebli, a także ze spektakularnych instalacji wykonanych na całym świecie.
Achille Castiglioni zmarł w Mediolanie 2 grudnia 2002 roku.

Pier Giacomo Castiglioni

Pier Giacomo Castiglioni - zdjęcie projektantaPier Giacomo Castiglioni był włoskim architektem, architektem wnętrz i projektantem.
Urodził się w 1913 roku w Mediolanie.
Do 1937 studiował architekturę na Politechnice w Mediolanie, następnie od 1938 roku pracował z bratem Livio do 1940, a po wojnie głównie z bratem Achillem. Zajmowali się głównie oświetleniem, ale także meblami, sprzętem AGD, tworzywami sztucznymi, wystawami i architekturą. Oboje otrzymali nagrody „Compasso d'Oro” i wiele innych nagród (m.in. złoty medal na Triennale w Mediolanie w 1957 i 1960).
Zmarł w 1968 roku w Mediolanie.

Odznaczenia

Quirinale Contemporaneo

Quirinale Contemporaneo

ADI Compasso d'Oro - Winner

ADI Compasso d'Oro - Winner

Filmy

Tagi

Flos, Achille Castiglioni, Pier Giacomo Castiglioni, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy podłogowe, lampa podłogowa, Lampy podłogowe w stylu współczesnym, Designerskie lampy podłogowe, Aluminiowe lampy podłogowe, Metalowe lampy podłogowe, Marmurowe lampy podłogowe, Kamień naturalny Lampy podłogowe, Lampy podłogowe z marmuru kararyjskiego; Lampy stojące Direct Light, Lampy podłogowe LED, Lampy podłogowe z regulacją wysokości, Regulowane lampy podłogowe, Czytanie Lampy podłogowe, Lampy podłogowe ze ściemniaczem, lampy łukowe, Flos, oświetlenie, Oświetlenie wysokiej jakości, Projekt, Projekt oświetlenia, Wysokiej jakości światła, Wewnątrz, Piętro konsumenckie, Arco, Achille i molo Giacomo Castiglioni

Napisz opinię

Lampa podłogowa Flos Arco

Lampa podłogowa Flos Arco

Arco to lampa podłogowa zapewniająca bezpośrednie światło, zaprojektowana przez Achille i Pier Giacomo Castiglioni w 1962 roku. Podstawa z białego marmuru Carrara. Teleskopowy mostek ze stali nierdzewnej satynowany. Odbłyśnik z prasowanego, polerowanego i lakierowanego zapon aluminium obrotowy i z regulacją wysokości. Arco 1 x LED 8W E27 560lm 2700K [e] cod. RF25569 Ściemnialna Elektryczna Awaryjne: Bez Włączanie: włącznik/wyłącznik Napięcie: 220-250V Moc: MAX 100W Akumulator: Nie Zasilanie w zestawie: Tak Fizyczna Długość przewodu (Mm): 2700 Materiał konstrukcyjny: aluminium, marmur, stal nierdzewna Waga (kg): 63,8 Arco Led 1 x MULTICHIP LED 28W 1126lm 2700K CRI93 [i] Ściemnianie Elektryczne Awaryjne: Brak Przełączanie: ściemniacz Napięcie: 100-240/48V Moc: 28W Akumulator: Nie Dostawa w zestawie: Tak Fizyczne Animacja: Kierunkowa Długość przewodu (Mm): 2700 Materiał konstrukcyjny: Aluminium, marmur, stal nierdzewna Waga (kg): 63,8 "Myśleliśmy o lampie, która rzuca światło na stół. One już istniały, ale trzeba było je obejść. Aby zostawić wystarczająco dużo miejsca wokół stołu, podstawa musiała być co najmniej dwa metry dalej. jak narodził się pomysł na Arco. Chcieliśmy wykonać go z dostępnych na rynku części i stwierdziliśmy, że zakrzywione stalowe kątowniki sprawdzają się idealnie dobrze. Następnie pojawił się problem przeciwwagi: do utrzymania tego wszystkiego potrzebny był duży ciężar. Naszą pierwszą myślą był beton, ale potem wybraliśmy marmur, ponieważ ta sama waga zajmowała mniej miejsca, a także dlatego, że mogliśmy uzyskać lepsze wykończenie mniejszym kosztem. W Arco nic nie jest dekoracyjne: nawet ścięte rogi na podstawie mają funkcję, która nie ma nam zaszkodzić: nawet dziura nie jest fantazją, ale ułatwia podnoszenie podstawy.” Achille Castiglioni (wywiad dla Ottagono, 1970)

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek