SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa podłogowa Midgard Licht Ayno L Zobacz większe

Lampa podłogowa Midgard Licht Ayno L

KOD: 250sdmidgardlichtaynol

ID: 112280

Rok produkcji2021
Rodzaj lampyLampa podłogowa
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantStefan Diez
ProducentMidgard Licht
Kraj pochodzeniaNiemcy

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Midgard Licht Ayno

Regulowana lampa łukowa LED

Projektant: Stefan Diez
Rodzaj: Lampa podłogowa
Rok produkcji: 2021

OpisAYNO to regulowana lampa łukowa LED z włókna szklanego.
oprawa wolnostojąca: metal | czarny
klosz: plastik | czarny
kabel tekstylny: neon pomarańczowy lub czarny
LED: 10W | ściemnialne

Dzięki AYNO — pierwszemu projektowi nowej lampy Midgard od lat 50. XX wieku, projektant przemysłowy Stefan Diez testuje granice między pochodzeniem a status quo regulowanego oświetlenia. Projekt ma na celu zarówno formalne, jak i techniczne radykalne podejście do sprawy.
Centralną cechą rodziny oświetlenia AYNO jest pręt z włókna szklanego, który jest rozciągany do dziobu przez kabel oprawy. Naturalne naprężenie pręta pozwala na lampę bez żadnych połączeń. Przesuwając dwa pierścienie regulacyjne na górze i na dole, pręt z włókna szklanego jest wyginany do pożądanej pozycji, a światło jest kierowane tam, gdzie jest potrzebne. Kabel zaciska pręt w łuk, którego promień można dowolnie zmieniać za pomocą pierścieni regulacyjnych. Precyzyjna regulacja odbywa się za pomocą obrotowego klosza.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ
AYNO to jedna z pierwszych lamp LED, które użytkownik może naprawić bez użycia narzędzi: głowica lampy lub transformator wymieniać ręcznie za pomocą połączeń wtykowych. AYNO jest w dużej mierze wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu. Trzy w pełni nadające się do recyklingu podstawowe materiały oprawy oświetleniowej można łatwo oddzielić ręcznie w celu czystego recyklingu bez użycia narzędzi. Stosowanie półproduktów pozwala uniknąć tras transportowych, ponieważ standaryzowane materiały można pozyskiwać z rynków lokalnych.

Stefan Diez

Stefan Diez - zdjęcie projektantaProfesor Stefan Diez, urodzony w 1971 we Freising w Niemczech, studiował wzornictwo przemysłowe w Państwowej Akademii Sztuki i Projektowania w Stuttgarcie. W 2003 roku otworzył własną pracownię w Monachium, a od 2010 roku jest profesorem na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Karlsruhe. Wraz z dwoma partnerami przejął kierownictwo artystyczne Authentics w latach 2008-2009. Stefan Diez specjalizuje się w projektowaniu produktów i wystaw, pracując dla BREE, e15, VICCARBE, Established & Sons, Merten, Moroso, Rosenthal, Thonet, Willkhahn i innych ; jego projekty zdobyły wiele nagród i są prezentowane na wielu wystawach. Uważany jest za jednego z najbardziej innowacyjnych i obiecujących projektantów.

Tagi

Midgard Licht, Stefana Dieza, Ajno, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy podłogowe, lampa podłogowa, Lampy podłogowe w stylu współczesnym, Metalowe lampy podłogowe, Plastikowe lampy podłogowe, Lampy podłogowe z włókna szklanego, Lampy podłogowe z materiałów syntetycznych, Lampy stojące Direct Light, Lampy podłogowe LED, Lampy podłogowe z regulacją wysokości, Regulowane lampy podłogowe, Lampy łukowe

Musisz się zalogować w celu pobrania załączników.    Zaloguj się

 

Jeśli jesteś zainteresowany plikami / modelami tego produktu napisz na [email protected]*

Karty techniczne

Modele 3D

* dostępność plików i modeli na zapytanie

Napisz opinię

Lampa podłogowa Midgard Licht Ayno L

Lampa podłogowa Midgard Licht Ayno L

AYNO to regulowana lampa łukowa LED z włókna szklanego. oprawa wolnostojąca: metalowa | czarny klosz: plastik | czarny przewód tekstylny: neon pomarańczowy lub czarny LED: 10W | ściemnialne Dzięki AYNO - pierwszemu projektowi nowej lampy Midgard od lat pięćdziesiątych, projektant przemysłowy Stefan Diez testuje granice między pochodzeniem a status quo regulowanego oświetlenia. Projekt ma na celu zarówno formalne, jak i techniczne radykalne podejście do sprawy. Centralną cechą rodziny oświetlenia AYNO jest pręt z włókna szklanego, który jest rozciągnięty do dziobu za pomocą kabla oprawy. Własne naprężenie pręta pozwala na lampę bez żadnych połączeń. Przesuwając dwa pierścienie regulacyjne na górze i na dole, pręt z włókna szklanego jest wyginany do pożądanej pozycji, a światło jest kierowane tam, gdzie jest potrzebne. Kabel zaciska pręt w łuk, którego promień można dowolnie zmieniać za pomocą pierścieni regulacyjnych. Precyzyjną regulację zapewnia obrotowy klosz. ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ AYNO to jedna z pierwszych lamp LED, które użytkownik może naprawić bez użycia narzędzi: można wymienić głowicę lub transformator ręcznie za pomocą połączeń wtykowych. AYNO jest w dużej mierze wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu. Trzy w pełni nadające się do recyklingu podstawowe materiały oprawy oświetleniowej można łatwo oddzielić ręcznie w celu czystego recyklingu bez użycia narzędzi. Stosowanie półproduktów pozwala uniknąć tras transportowych, ponieważ standaryzowane materiały mogą być pozyskiwane z lokalnych rynków.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek