SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa ścienna Cangini & Tucci Inti Ap1460.2L Zobacz większe

Lampa ścienna Cangini & Tucci Inti Ap1460.2L

KOD: 250sdcangini&tucciintiap1460.2l

ID: 109527

Rok produkcji2018
Rodzaj lampyLampa ścienna
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantAlberto Manzoni
ProducentCangini & Tucci
Kraj pochodzeniaWłochy

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Cangini & Tucci Inti

Mosiężna lampa ścienna światło bezpośrednie-pośrednie

Projektant: Alberto Manzoni
Rodzaj: Lampa ścienna
Rok produkcji: 2018

Opis

Inti był inkaskim bóstwem słońca, pewnego dnia nakazał swoim synom zbudować stolicę królestwa. Musieliby wędrować po ziemi z boskim kijem złota i musieliby wbić go w miejsce przeznaczone do stworzenia miasta. W ten sposób narodziło się Cuzco i rozwinęła się cywilizacja Inków.
Zacząłem od tego mitu jako inspiracji dla nowej rodziny produktów dla Cangini i Tucci. Dobór materiałów był podstawą rozwoju linii. Jako element konstrukcyjny całej rodziny wybrałem mosiądz, rozwijając go w trzech wariantach wykończeniowych: szczotkowanym, polerowanym i miedzianym. Szkło zostało pokryte gradientowym wykończeniem, które przechodzi od nieprzezroczystej bieli do przezroczystej, aby uniknąć oślepiania, gdy patrzysz bezpośrednio na lampę. Proces ten, jak również rozwój wszystkich okularów Cangini i Tucci, jest wykonywany całkowicie ręcznie i sprawia, że ​​każdy produkt różni się od innych. Opowiada o kunszcie, dbałości o szczegóły i bezpośredniej relacji między mistrzem dmuchawy a szkłem. Niedoskonałości wykończenia należy uznać za fundamentalne oznaki tej historii, ponieważ według nas Made in Italy to przede wszystkim unikatowość i ręczne wykonanie. Trzecim materiałem jest cement, z którego wykonuje się zadaszenia, szyny i podstawy lampy podłogowej, elementy, które bezpośrednio dotykają struktury naszego otoczenia. Kunszt procesu wykonywania elementów betonowych sprawia, że ​​każdy element jest niepowtarzalny, odmienny od wszystkich pozostałych wykończeniem powierzchni i ozdobiony typowymi dla zapraw cementowych detalami, takimi jak ziarno i mikroporowatość. Inti to połączenie tradycyjnego rzemiosła i innowacji technologicznych, cała rodzina została zaprojektowana i zbudowana we Włoszech, łącząc wiedzę rzemieślniczą z najnowocześniejszymi metodami przetwarzania, takimi jak druk 3D i szybkie prototypowanie.

Alberto Manzoni

Alberto Manzoni - zdjęcie projektantaNato a Cesena nel 1983, studia wzornictwa przemysłowego w Firenze, poi al Politecnico di Milano. Strategiczne esperto dizajnerskie w swojej działalności współpracowało z wieloma firmami Panasonic, B&B Italia, Technogym e Chicco. Ora jest dyrektorem Politechniki w Mediolanie, fundatorem i kierownikiem ds. projektowania w firmie Labomaki srl. „Design per me è ricerca, innovazione e cultura”.

Tagi

Cangini i Tucci, Alberto Manzoniego, Inti, Oświetlenie wewnętrzne, Kinkiety, lampa ścienna, Kinkiety w stylu współczesnym, Metalowe kinkiety, Kinkiety cementowe, Lampy ścienne z mosiądzu, Materiały na bazie betonu i cementu Kinkiety, Kinkiety światła bezpośredniego i pośredniego

Musisz się zalogować w celu pobrania załączników.    Zaloguj się

 

Jeśli jesteś zainteresowany plikami / modelami tego produktu napisz na [email protected]*

Karty techniczne

Modele 3D

* dostępność plików i modeli na zapytanie

Napisz opinię

Lampa ścienna Cangini & Tucci Inti Ap1460.2L

Lampa ścienna Cangini & Tucci Inti Ap1460.2L

Inti był inkaskim bóstwem słońca, pewnego dnia nakazał swoim synom zbudować stolicę królestwa. Musieliby wędrować po ziemi z boskim kijem złota i musieliby wbić go w miejsce przeznaczone do stworzenia miasta. Tak narodziło się Cuzco i rozwinęła się cywilizacja Inków. Zacząłem od tego mitu jako inspiracji dla nowej rodziny produktów dla Cangini i Tucci. Dobór materiałów był podstawą rozwoju linii. Jako element konstrukcyjny całej rodziny wybrałem mosiądz, rozwijając go w trzech wariantach wykończeniowych: szczotkowanym, polerowanym i miedzianym. Szkło zostało pokryte gradientowym wykończeniem, które przechodzi od nieprzezroczystej bieli do przezroczystej, aby uniknąć oślepiania, gdy patrzysz bezpośrednio na lampę. Proces ten, jak również rozwój wszystkich okularów Cangini i Tucci, jest wykonywany całkowicie ręcznie i sprawia, że ​​każdy produkt różni się od innych. Opowiada historię kunsztu, dbałości o szczegóły i bezpośredniego związku między mistrzem dmuchawy a szkłem. Niedoskonałości wykończenia należy uznać za fundamentalne oznaki tej historii, ponieważ według nas Made in Italy to przede wszystkim unikatowość i ręczne wykonanie. Trzecim materiałem jest cement, z którego wykonuje się zadaszenia, szyny i podstawy lampy podłogowej, elementy, które bezpośrednio dotykają struktury naszego otoczenia. Kunszt procesu wykonywania elementów betonowych sprawia, że ​​każdy element jest niepowtarzalny, odmienny od wszystkich pozostałych wykończeniem powierzchni i ozdobiony typowymi dla zapraw cementowych detalami, takimi jak ziarno i mikroporowatość. Inti to połączenie tradycyjnego rzemiosła i innowacji technologicznych, cała rodzina została zaprojektowana i zbudowana we Włoszech, łącząc wiedzę rzemieślniczą z najnowocześniejszymi metodami przetwarzania, takimi jak druk 3D i szybkie prototypowanie.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek