SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa ścienna Veronese Concorde Zobacz większe

Lampa ścienna Veronese Concorde

KOD: 250sdveroneseconcorde

ID: 109145

Rok produkcji1938
Rodzaj lampyLampa ścienna
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantAndré Arbus
ProducentVeronese
Kraj pochodzeniaFrancja

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Veronese Concorde

Kinkiet ze szkła Murano

Projektant: André Arbus
Rodzaj: Lampa ścienna
Rok produkcji: 1938

André Arbus

André Arbus - zdjęcie projektantaBłyskotliwego ducha lat 40. prawdopodobnie najlepiej wyraża praca André ARBUSa. Urodzony w rodzinie stolarzy, ARBUS uzupełnił swoje umiejętności, zdobywając klasyczne wykształcenie artystyczne w Szkole Sztuk Pięknych TOULOUSE.
Osiadł w Paryżu w 1933 r., zdobywając uznanie, opowiadając się za powrotem do francuskich tradycji i jakości. Prawdziwy spadkobierca ciągłości XVIII wieku, jego pierwsze oficjalne zamówienia pojawiły się w 1936 roku, a następnie w 1939 roku wystawa jego prac na nowojorskiej Wystawie Światowej. Od 1946 r. zajmował się projektowaniem wnętrz liniowców, brał udział w wielu wystawach, mnożył wybitne osiągnięcia publiczne i prywatne. Jego pierwsze meble zaprojektowane jako rzeźby w 1952 r. skłoniły go do poświęcenia reszty swojego życia rzeźbieniu.
ARBUS spędził całe swoje życie z wysoką lojalnością wobec sztuki i rzemiosła oraz wolą promowania integracji sztuki z dekoracją sztuką.
Nie trzeba dodawać, że nie mógł pozostać obojętny na sztukę mistrzów dmuchania szkła. W związku z tym zaprojektował żyrandole, kinkiety i żyrandole stołowe we współpracy z VERONESE, najbardziej oszałamiającym przykładem tej współpracy jest niewątpliwie okazały żyrandol fontannowy, który zaprojektował w 1949 roku, od czasu jego odtworzenia.
Życie i twórczość André ARBUSa wyznaczają szlak projektanta, dla którego „piękno oznaczało próbę nadania meblom niemal duchowego wymiaru”.

Filmy

Tagi

weroński, André Arbus, Oświetlenie wewnętrzne, Kinkiety, lampa ścienna, Szklane kinkiety, Lampy ścienne z dmuchanego szkła, Kinkiety ze szkła Murano, Kinkiety

Musisz się zalogować w celu pobrania załączników.    Zaloguj się

 

Jeśli jesteś zainteresowany plikami / modelami tego produktu napisz na [email protected]*

Karty techniczne

Modele 3D

* dostępność plików i modeli na zapytanie

Napisz opinię

Lampa ścienna Veronese Concorde

Lampa ścienna Veronese Concorde

Zainteresowany: Veronese Concorde - u nas zawsze najlepsza cena. Największa hurtownia oświetlenia i mebli ekskluzywnych w Polsce.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek