SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa ścienna Vitra Petite Potence Zobacz większe

Lampa ścienna Vitra Petite Potence

KOD: 250sdvitrapetitepotence

ID: 106395

Rok produkcji1947
Rodzaj lampyLampa ścienna
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantJean Prouvé
ProducentVitra
Kraj pochodzeniaSzwajcaria
CenaCena od 854.00 EUR

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Vitra Petite Potence

Stalowy kinkiet LED ze stałym ramieniem

Projektant: Jean Prouvé
Rodzaj: Lampa ścienna
Rok produkcji: 1947

Opis

Jean Prouvé stworzył pierwszą wersję kinkietu Potence w latach 40. do własnego domu w Nancy: prostą żarówkę przymocowaną do długiego, obrotowego stalowego pręta, który jest przytrzymywany stalowym drutem. Ten funkcjonalny, purystyczny projekt został wkrótce wyprodukowany w różnych rozmiarach, z dodatkowym uchwytem w większych modelach, aby ułatwić ruch obrotowy.
Petite Potence ma podobne proporcje do większego modelu Potence, a jego kompaktowe wymiary są idealnie sprawdzi się w mniejszych wnętrzach. Wahacz ma długość 103 cm i jest malowany proszkowo w kolorach zaczerpniętych z oryginalnych barw stosowanych przez Prouvé. Kabel jest osłonięty wysokiej jakości tekstylną obudową, a żarówka LED jest ściemniana. Dzięki swojej redukcyjnej estetyce, Petite Potence jest idealnym oświetleniem do szerokiej gamy ustawień, od jadalni i salonu po biura lub kawiarnie.

Materiał: rurka stalowa malowana proszkowo, uchwyt z drewna dębowego, ściemniacz na przewód, W zestawie 1 żarówka.
Gniazdo: E27.
Źródło światła: Porcelain III, kula LED 125 mm.
Źródło światła Petite Potence: Porcelain II, kula LED 80 mm.
Ściemnianie: ściemniacz.( ccc333)Kelvin: 2700 K (ciepły biały).
Wtyczka: Płaska euro, 2-stykowa (wtyczka typu C) lub złącze amerykańska, 2-stykowa (wtyczka typu A).
Maks. wat: 12 W.
Efektywność energetyczna: A+
Materiał: rurka stalowa malowana proszkowo, ściemniacz na przewód, 1 żarówka w zestawie.

Jean Prouvé

Jean Prouvé - zdjęcie projektantaJean Prouve (1901-1984): francuski projektant i architekt przemysłowy i meblarski. Jean Prouve jest jednym z najbardziej wpływowych projektantów mebli we wczesnych latach współczesnego designu. Jean Prouve wprowadził epokę maszyn i estetykę nowoczesnego wzornictwa przemysłowego do wnętrz w stali, aluminium i architekturze, którą stworzył. Następnie kontynuował jej eksperymenty z różnymi materiałami.
Jean Prouve był zarówno inżynierem, jak i nowoczesnym projektantem.
Jean Prouve był kiedyś cytowany mówiąc: nigdy nie projektuj niczego, czego nie można zrobić.
Jean Prouve urodził się w artystyczna rodzina w Nancy we Francji; jego słynny ojciec, Victor Prouve, współpracował jako ceramik z wielkimi artystami secesyjnymi Emile Galle i Louis Majorelle. Sam Jean Prouve przed uczęszczaniem do szkoły inżynierskiej w Nancy został wyszkolony jako kowal metalu, a jego dogłębna znajomość metalu pozostała podstawą jego pracy i kariery. Po otwarciu własnego warsztatu w 1923 r. Jean Prouve rozpoczął produkcję nowoczesnych mebli metalowych własnego projektu, a także współpracował z niektórymi z najbardziej znanych francuskich współczesnych projektantów, w tym Le Corbusier i Charlotte Perriand. Jego regały do ​​akademików w Cite internationale universitaire de Paris, zaprojektowane z Perriandem i artystką Sonią Delaunay w 1952 roku, są prawdopodobnie najbardziej znanymi przykładami jego wspólnej pracy.
Jean Prouve zawsze uważał się za bardziej inżynier i konstruktor zamiast nowoczesnego projektanta. Nigdy nie projektował dla samej formy, skupiając się na istocie materiałów, połączeń i produkcji. Jean Prouve dążył do najbardziej wydajnych konstrukcyjnie i materiałowo projektów, z takimi klasycznymi efektami końcowymi, jak nowoczesny design krzesło Standard z 1934 roku i krzesło Antony z 1954 roku. Wykorzystując swoją innowacyjną metodę składania blachy, Jean Prouve zaprojektował serię stołów, które postrzegana lekkość mostów i obecność architektury. W połowie lat pięćdziesiątych Jean Prouve został zmuszony do porzucenia nowoczesnej produkcji mebli designerskich i zaczął poświęcać swój czas wyzwaniom architektury prefabrykowanej. Jego własny dom, który zaprojektował jako prototyp, jest obecnie uważany za ważny rozwój w budownictwie prefabrykowanym.

Tagi

Vitra, Jean Prouvé, Oświetlenie wewnętrzne, Kinkiety, lampa ścienna, Kinkiety w stylu współczesnym, Metalowe kinkiety, Lampy ścienne ze stali, Kinkiety światła bezpośredniego i pośredniego, Kinkiety LED, Kinkiety z ramieniem stałym, Kinkiety ze ściemniaczem

Napisz opinię

Lampa ścienna Vitra Petite Potence

Lampa ścienna Vitra Petite Potence

Jean Prouvé stworzył pierwszą wersję kinkietu Potence w latach 40. do własnego domu w Nancy: prostą żarówkę przymocowaną do długiego, obrotowego stalowego pręta, który jest przytrzymywany stalowym drutem. Ten funkcjonalny, purystyczny projekt został wkrótce wyprodukowany w różnych rozmiarach, z dodatkowym uchwytem w większych modelach, aby ułatwić ruch obrotowy. Petite Potence ma podobne proporcje do większego modelu Potence, a jego kompaktowe wymiary idealnie sprawdzą się w mniejszych wnętrzach. Wahacz ma długość 103 cm i jest malowany proszkowo w kolorach zaczerpniętych z oryginalnych barw stosowanych przez Prouvé. Kabel jest osłonięty wysokiej jakości tekstylną obudową, a żarówka LED jest ściemniana. Dzięki swojej redukcyjnej estetyce, Petite Potence jest idealnym oświetleniem do szerokiej gamy ustawień, od jadalni i salonu po biura lub kawiarnie. Materiał: rurka stalowa malowana proszkowo, uchwyt z drewna dębowego, ściemniacz na przewód, 1 żarówka w zestawie . Gniazdo: E27. Źródło światła Potence: Porcelain III, LED Globe 125 mm. Źródło światła Petit Potence: Porcelain II, LED Globe 80 mm. Ściemnianie: ściemnianie. Kelvin : 2700 K (ciepła biel). Wtyczka: Płaska europejska, 2-stykowa (wtyczka typu C) lub złącze amerykańska, 2-stykowa (wtyczka typu A). Maks. wat: 12 W. Efektywność energetyczna: A+ Materiał: rurka stalowa malowana proszkowo, ściemniacz na przewód, 1 żarówka w komplecie.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Skargi 17, 48-250 Głogówek