RZEŹBA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Rzeźba w drewnie Vitra WOODEN DOLL N.19 Zobacz większe

Rzeźba w drewnie Vitra WOODEN DOLL N.19

KOD: 250sdvitrawoodendolln.19

ID: 244260

Rok produkcji1952
ProjektantAlexander Girard
ProducentVitra
CenaCena od 110.00 EUR

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Vitra WOODEN DOLL N.19

Rzeźba w drewnie

Opis

- Materiał: lita jodła, ręcznie malowana.
- Opakowanie: wysokiej jakości drewniane pudełko upominkowe z nadrukowaną etykietą, dołączona broszura.

Wraz z Charlesem i Rayem Eamesami oraz Georgem Nelsonem Alexander Girard był jedną z czołowych postaci powojennego amerykańskiego wzornictwa. Kluczowym źródłem inspiracji dla jego szeroko zakrojonej twórczości, skupiającej się przede wszystkim na projektowaniu tekstyliów, była pasja do sztuki ludowej Ameryki Południowej, Azji i Europy Wschodniej.
Dekoracyjne Drewniane lalki zaprojektowane i wykonane przez Girarda dla jego własnego domu w Santa Fe, również były inspirowane jego obszerną osobistą kolekcją sztuki ludowej. Częściowo przedmiot dekoracyjny, częściowo zabawka, Drewniane lalki są oparte na oryginałach z posiadłości Girard w zbiorach Vitra Design Museum.

Tagi

Vitra, Alexander Girard, Drewniane lalki, Rzeźby, Sztuka i druki, Rzeźba, Rzeźby w stylu współczesnym, Rzeźby projektowe, Rzeźby w drewnie, Rzeźby jodłowe

Napisz opinię

Rzeźba w drewnie Vitra WOODEN DOLL N.19

Rzeźba w drewnie Vitra WOODEN DOLL N.19

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek