KOMINKI I GRZEJNIKI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Centralny kominek teleskopowy Focus creation Filiofocus 2000 TÉLESCOPIQUE Zobacz większe

Centralny kominek teleskopowy Focus creation Filiofocus 2000 TÉLESCOPIQUE

KOD: 250sdfocuscreationfiliofocus2000télescopique

ID: 185991

Rok produkcji2000
ProjektantDominique Imbert
ProducentFocus creation

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Focus creation Filiofocus 2000 TÉLESCOPIQUE

Centralny kominek teleskopowy

Opis

W 2001 roku Dominique Imbert został zaproszony przez architekta Lorda Normana Fostera do stworzenia kominka do prestiżowego holu recepcyjnego w Anglii (patrz strona 45). Ten elegancki model oparty jest na tym projekcie, ale pomniejszony do wymiarów do wnętrz domowych. Innowacyjny system teleskopowy pozwala na opuszczenie kaptura do podstawy, dzięki czemu kominek można całkowicie zamknąć. Nagrodzony projekt został uhonorowany Złotym Medalem na targach Batimat w Paryżu 2001 oraz Srebrnym Medalem za wzornictwo w Stuttgarcie w 2004 roku.
Charakterystyka
okap: 86 kg, przewód kominowy: średnica 273 mm, 27 kg/m (na miarę) kominek: 80 kg; można zintegrować (patrz zdjęcie po prawej stronie) lub ustawić (patrz rysunek) na podłodze lub zamontować na niestandardowej lub stalowej podstawie podwyższającej (opcja). System teleskopowy można zintegrować z górną kondygnacją budynku lub drewno kominkowe. Odległość między kapturem a podstawą można łatwo regulować ręcznie, aby dostosować się do panujących warunków pogodowych (ciśnienie barometryczne, wiatr, temperatura zewnętrzna itp.).

Tagi

Focus creation, Dominique Imbert, Filiofocus, Kominki i grzejniki, Kominki, kominek, Kominki metalowe, Kominki stalowe, Kominki wiszące, Kominki otwarte, Kominki teleskopowe, Kominki centralne

Napisz opinię

Centralny kominek teleskopowy Focus creation Filiofocus 2000 TÉLESCOPIQUE

Centralny kominek teleskopowy Focus creation Filiofocus 2000 TÉLESCOPIQUE

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek