SARAWAGI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 83 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 83 elementów

SARAWAGI

Producent: Sarawagi

Nepalscy producenci dywanów Sarawagi Rugs mają ponad 27-letnie doświadczenie w produkcji ręcznie tkanych dywanów designerskich. Ta rodzinna firma honoruje odwieczną tradycję tybetańskiego ręcznego tkania, jednocześnie dostosowując się do potrzeb stale zmieniającego się świata.

Rodzina Sarawagi Rugs składa się z wykwalifikowanych projektantów, farbiarzy, pralniców i setek rzemieślnicy, z których ponad 75% to kobiety. Aby zachować poufność projektu na najwyższym poziomie i zapewnić jakość z terminową dostawą, cały proces od zaangażowania klienta po dostawę produktu pozostaje w pełni własnością Sarawagi i jest przez nią zarządzany. Dzięki zaangażowaniu marki w satysfakcję klientów, jej oddany zespół projektantów, farbiarzy, tkaczy i pralniców ożywia każdy piękny dywan z Sarawagi, węzeł po węźle.

Podczas gdy ręcznie tkane nepalskie dywany nadal są mocną stroną firmy, firma ma opanował również sztukę ręcznego tuftowania, dywanów o splocie płaskim i dywanów tkanych ręcznie, pracując z wieloma materiałami. Materiały te obejmują wełnę tybetańską, jedwab chiński, tencel, bambus, pokrzywę himalajską (Allo), konopie, soję, len, jutę, przędzę z recyklingu PET, Econyl itd.

Założyciel i dyrektor generalny Dev Anand Sarawagi oparł model biznesowy na pomysł, że biznes powinien przynosić więcej dobra niż szkody. Idea Inclusive Community Development jest zakorzeniona w każdym aspekcie działalności i znajduje odbicie w pracy firmy.

Firma z dumą wysyła wszystkie dzieci swoich tkaczy do szkoły poprzez program stypendialny Sarawagi i kontynuuje ich mentoring przez ich karierę. Dodatkowo tkaczkom od czasu do czasu oferowane są seminaria na temat zdrowia i higieny, samoobrony i innych tematów.

Proces produkcji dywanów SarawagiW pierwszej fazie projektanci czerpią inspirację z bogatego dziedzictwa kulturowego Nepalu i pięknych krajobrazów, współczesna sztuka dywanowa do życia. Spędzają dużo czasu na wybieraniu kolorów z biblioteki włóczek lub zestawów kolorów ARS i Pantone. Rysunek jest następnie przekształcany w pełnowymiarową grafikę, czyli naksha, ręcznie lub za pomocą oprogramowania komputerowego. Następnie surowa wełna tybetańska jest ręcznie gręplowana i przetwarzana na włókno. Zgrzeblone włókna przędzie się za pomocą tradycyjnej przędzarki lub Charkha, aby przygotować przędzę do barwienia.

Pędzel lekki, średni lub ciężki jest wykonywany w przypadku projektów, które wymagają dużej tekstury

po barwieniu przędzy, każdy kolor jest zatwierdzony przez samego Dev Sarawagi. Każde pasmo przędzy używanej do tkania składa się z trzech pasm i często różne materiały są łączone w jedno pasmo, aby uzyskać określoną fakturę lub połysk.

Fabryka jest nerwowym centrum biznesu Sarawagi Rugs. Wykwalifikowani tkacze pracują niestrudzenie, aby tkać każdy węzeł do perfekcji, a po miesiącach pracy rodzi się ręcznie tkany dywan nepalski.

Pranie decyduje o fakturze i połysku produktu końcowego. Dywany są prane dwukrotnie, aby otworzyć włókna, wyeliminować zabłąkane włókna i uzyskać piękny połysk. Następnie za dywan nakładana jest naklejka i umieszczana na stelażu na słońcu. Dywan chłonie klej i wysycha na słońcu, prostując krawędzie i uzyskując idealny kształt. Specjaliści od wykończenia używają ośmiu różnych rodzajów narzędzi, aby zapewnić dywanom idealne cięcie, wykończenie i wykończenie. Wreszcie gotowy dywan jest pakowany i wysyłany do klientów na całym świecie, w Europie, obu Amerykach, Australii i Azji.

Materiały Do produkcji dywanów Sarawagi Rugs wykorzystuje się następujące materiały: wełna tybetańska, włókna naturalne, chińskie jedwab, ECONYL ® i jedwab bambusowy oraz TENCEL ™. Głównym składnikiem dywanów jest wełna z tybetańskiej owcy górskiej. Naturalnie tłusta wełna nadaje dywanowi lśniący połysk i teksturę. Magiczne w tej wełnie jest to, że im częściej używasz dywanu, tym bardziej się błyszczy. W przeciwieństwie do innych wełny, po utkaniu nici tej wełny pozostają w pozycji pionowej, więc gdy chodzisz po dywanie lub przeczesujesz palcami powierzchnię, nici nie uginają się – są jak nowe, każdego dnia!

Firma uwielbia to robić! używaj w dywanach naturalnych włókien, takich jak konopie, pokrzywa, juta, soja, len i allo. Allo, czyli pokrzywa himalajska, to naturalne włókno pozyskiwane z rośliny konopi. Rośnie naturalnie na dużych wysokościach, jest lekka, mocna i ma jedwabisty połysk. Mówi się, że Allo ma najdłuższe włókno w królestwie roślin, co czyni go idealnym na dywany. Zbiór i przetwarzanie Allo służy jako źródło utrzymania wielu lokalnym społecznościom górskim. Błyszczący chiński jedwab doda wyrafinowania każdemu pomieszczeniu. Jedwab zmieszany z wełną tybetańską nadaje dywanowi piękną teksturę i połysk.

Odpady nylonu z wysypisk śmieci i oceanów na całym świecie są przekształcane w regenerowany nylon ECONYL®.

Nylon występuje w matowej i błyszczącej wersji, i pięknie barwi, tworząc idealną kombinację do ręcznie tkanych dywanów. Jedwab bambusowy jest naturalnym włóknem pozyskiwanym z rośliny bambusa i jest importowany z Chin. Jest to ekonomiczna alternatywa dla chińskiego jedwabiu i nadaje dywanowi wspaniały połysk po zmieszaniu z wełną. Podobnie włókna TENCEL™ Lyocell z technologią REFIBRA™ są produkowane w procesie zamkniętej pętli przez firmę Lenzing. TENCEL™ jest ekonomicznym zamiennikiem Silk.

Sarawagi ScholarsW Sarawagi wierzą, że edukacja jest najskuteczniejszym narzędziem do napędzania postępu społecznego i gospodarczego w społeczności. Z tym przekonaniem został uruchomiony program Sarawagi Scholars – stypendium, które finansuje szkołę podstawową i średnią wszystkich dzieci tkaczy w anglojęzycznej szkole średniej w Katmandu.

Od jego powstania w 2002 roku ponad 150 dzieci ukończyło szkołę średnią. program i 95 jest obecnie zapisanych. Relacja z naukowcami nie kończy się wraz z ukończeniem szkoły. Firma ściśle współpracuje ze swoimi starszymi naukowcami (klasa 8-12) i prowadzi dla nich warsztaty mentoringu, przywództwa i doradztwa zawodowego. Sarawagi pomaga edukować je na temat dostępnych możliwości stypendialnych na studiach i pomaga im aplikować i ćwiczyć rozmowy kwalifikacyjne.

Program DreamWeavers Program DreamWeavers ma na celu wzmocnienie pozycji marginalizowanych kobiet poprzez szkolenie ich w sztuce tkania dywanów. Sarawagi prowadzi ten program we współpracy z lokalnymi organizacjami działającymi na rzecz ratowania i rehabilitacji kobiet, które padły ofiarą niewolniczej pracy, przemocy domowej i innych form nadużyć.

szkolenie w zakresie tkania ręcznie tkanych dywanów

mieszkają i pracują razem w ośrodku DreamWeavers – inspirującej przestrzeni, która sprzyja kreatywności

Sarawagi poprowadził warsztaty dla stażystów w zakresie Samoobrony, Zdrowia i Higieny oraz Świadomości Raka Piersi

Na zakończenie programu przeprowadzają Ceremonię Rozpoczęcia

kobiety otrzymują certyfikaty, dzięki którym mogą znaleźć pracę w dowolnej fabryce dywanów w Nepalu. Jeśli zdecydują się pracować z Sarawagi, zatrudnią je na minimum rok.

Pod koniec programu kobiety stają się pewnymi siebie jednostkami i mają moc determinacji, aby poprawić swoje życie i życie swoich rodzin.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek