NIC

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 71 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 71 elementów

NIC

Producent: Nic

Firma Nic została założona niespełna dwadzieścia lat temu, kiedy dwóch projektantów kierujących się podobną pasją postanowiło połączyć siły, aby dać życie temu, co stało się liderem w dziedzinie mebli łazienkowych Made in Italy. Stefano Morelli i Roberto Testale, dwaj profesjonaliści, którzy wcześniej zdobyli uznanie dla swojego rozwijającego się talentu, założyli firmę w 2002 roku. W tym samym roku wygrali międzynarodowy konkurs, przynosząc upragnioną nagrodę Prize Design Plus na targach ISH we Frankfurcie. To fundamentalne zwycięstwo, które miało służyć jako prawdziwa odskocznia dla raczkującego studia projektowego, było związane z niezaprzeczalnym sukcesem brodzika Victoria. Podobnie jak w przypadku flagowej Victorii, przełomowa wizja, która charakteryzuje projekty Nic, była widoczna w ich najwcześniejszych kreacjach. Ta wizja przełożyła się na realną chęć sygnowania marką projektów, które mogłyby stać się prawdziwymi przełomami, zwłaszcza w branży mebli łazienkowych, przez wiele lat zaniedbywanej przez projektantów na rzecz wyposażenia innych rodzajów przestrzeni mieszkalnych.

Nic, Wyroby sanitarne i wyposażenie łazienek „Made in Italy” Wartości „made in Italy” są kluczowe dla tej firmy, która z jednej strony kondensuje włoskie know-how w prawdziwie wyrafinowany design, a z drugiej jest częścią kontekstu kulturowego, który nagradza tradycyjne rzemiosło. Dziś, pod każdym względem, Nic można uznać za wiodącą firmę w branży armatury sanitarnej, designerskich umywalek i wyposażenia łazienek, wykonanych z najwyższej jakości materiałów ceramicznych. W katalogu Nic znajdują się przedmioty o silnych osobowościach, odważne i oryginalne w swojej prostocie, ale podkreślające plastyczność unikalnego materiału, jakim jest ceramika.

Ich podejście jest wyraźnie widoczne w serii Milk stworzonej przez projektantkę Ilarię Marelli. Według Marelli można w tym projekcie doszukać się spontaniczności, która w meblach łazienkowych jest rzadkością. Pożądany i uzyskany efekt to wyrafinowana prostota z liniami przypominającymi natychmiastowość i niezbadany charakter ręcznych szkiców, przy jednoczesnym ukryciu bardzo wymagającego projektu. Może to wynikać tylko z wieloletniego doświadczenia i pasji do urządzania intymnych przestrzeni, które odzwierciedlają osobowości ludzi, którzy je projektują zgodnie ze swoimi kanonami estetycznymi i funkcjonalnymi. Tylko proces ciągłych badań może stworzyć czysty i liniowy styl, który w pełni wyróżnia firmę, której postęp obraca się wokół pojedynczego przedmiotu, aby wzmocnić związek między materiałem a użytkowaniem.

Kolekcje Nic: podstawowe geometrie i czyste objętości Bardzo złożony i oryginalny proces myślowy leży u podstaw pozornej prostoty ceramiki sanitarnej Nic. Czyste objętości, totemiczne kształty, miękkie geometrie i pierwotna energia można znaleźć we wszystkich armaturach firmy, umywalkach i wannach.

Wspaniałe formy, na przykład serii Milk, doskonale ucieleśniają wyjątkową wizję Nic. Charakteryzuje je napięcie i bardzo rzadki kontrast pomiędzy ich elementami składowymi. Seria Milk wydaje się uchwycić współistnienie dwóch różnych sił. Z jednej strony dotykowa miękkość wynika z wijących się, nieprzerwanych krzywizn, które delikatnie płyną pod dotykiem, jednoznacznie przywołując kobiecy wszechświat, którego wartościami są delikatność, opanowanie i harmonia. W przeciwieństwie do tej miękkości, monolityczny i stabilny wygląd serii bardziej przypomina męski świat i destrukcyjną siłę wizualną białego ceramicznego monolitu. To właśnie ta stała równowaga między dwiema siłami sprawia, że wyroby sanitarne Nic Design są wyjątkowe. Umywalki stojące z kolekcji Milk to totemiczne, inspirowane prymitywnymi postaciami, przywodzące na myśl spontaniczność kultur bliskich naturze, podszyte starannym designem.

Czy są to naturalnie miękkie kształty, jak kolekcja Milk, której celem jest przypominają nam kroplę mleka lub bardziej kwadratowe formy, takie jak kolekcja Canale, niewątpliwy sukces Nic Design można przypisać zdolności do syntezy prostoty i badań nad cennymi przedmiotami, które pasują do nawet najbardziej nieformalnych kontekstów. Te elementy w naturalny sposób stają się częścią codziennego życia - dyskretne i eleganckie, ale pełne energii i instynktu.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek